Ema Aydın ile Yüz Şekline Göre Kaşlarını Nasıl Şekillendirmelisin?

Ema Aydın ile Yüz Şekline Göre Kaşlarını Nasıl Şekillendirmelisin?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yüzümüzün çerçevesi olan kaşların ne kadar önemli olduğunu biliyorsun. Özellikle herkes kalın kaşlara sahip olmak için yanar tutuşur. Herkesin hayali olan doğal ve kalın kaşlar sana yakışıyor mu? 

Evet, kaş şeklini belirlerken her ne kadar kaş trendlerini takip etsen de aslında önemli olan nokta yüz şeklin. Kaşlarını şekillendirirken öncelikle yüz şeklini göz önünde bulundurmalısın. Yüz şekline uyum sağlayacak kaş modelleri yüz hatlarının ortaya çıkmasına yardımcı olacak ve yüz şeklini daha dengeli gösterecek. 

Ema Aydın ile yüz şekline göre kaş makyajı videosunda biz kendimize en uygun kaş makyajını belirledik, sıra sende!

Id
a68d57a2-e08d-45e2-9d3e-687d66de918c
Type
MvcWeb.Models.Blocks.YoutubeBlock

Uzun - Oval yüz şekline göre kaş modeli

Ema Aydın ile Yüz Şekline Göre Kaşlarını Nasıl Şekillendirmelisin?_1

Ema Aydın'dan öğrendiğimiz altın değerindeki önerilere göre, uzun yüzlülere kavisli kaşlar pek yakışmıyor. Uzun - oval yüzlüler kalın ve düz kaşları tercih ederek yüz hatlarını daha dengeli gösterebilirler. Kavisli ve yuvarlak kaşlar oval yüzleri daha uzun gösterebiliyor.

Kalın ve düz kaş makyajı için Ema Aydın öncelikle kaşları L'Oréal Paris Brow Artist Xpert kaş kalemiyle dolgunlaştırıyor. Yumuşacık yapısıyla kolay bir sürüş sağlayan bu kaş kalemini aşağıdan yukarı doğru kaşlarını kalınlaştırmak için kullanabilirsin. Kaşlarını dolgunlaştırırken kaş kaleminin arkasındaki fırçayla kaşlarını tarayarak daha doğal bir form verebilirsin. 

Kaşlarını kalemle doldurduktan sonra ortaya çıkan pudralı forma daha doğal bir görünüm katmak için L'Oréal Paris Brow Artist Micro Tattoo kaş kalemini kullanabilirsin. Tarak şeklindeki ucuyla gerçek bir kıl efekti yaratabilen bu kalem kaşlarına doğal bir hava katacak, üstelik dövme kadar kalıcı!

Kalp yüz şekline uygun kaş modeli

Ema Aydın ile Yüz Şekline Göre Kaşlarını Nasıl Şekillendirmelisin?_2

Ema Aydın'dan öğrendiğimize göre, kalp yüz şekline sahip olanlar yani alın bölgesi geniş, çene kısmın sivri olanlar doğal ve dolgun kaşları tercih etmeliler. Kaşlarının orjinal formunu doldurarak yüz şekline uygun kaş makyajını yapabilirsin.

Ema Aydın da bizim gibi Maybelline New York Brow Tattoo Gel Tint'i çok seviyor. Kaşlara kısa bir sürede dolgun bir görünüm istiyorsan sen de bu ürünle kısa sürede tanışmalısın. Öncelikle bu ürünü kaşlarının tamamına sür ve bekle. Ema Aydın, modelin kaşlarında doğal bir görünüm yakalamak için ortalama 15 dakika bekledi ve daha sonrasında ürünü tarayarak kaşlardan temizledi. 15 dakika içinde ortaya çıkan bu sonuca biz inanamadık. Doğal ve dolgun kaşlar için Maybelline New York Brow Tattoo Gel Tint'i sen de denemelisin.

Kaşların arasında kalan boşlukları Maybelline New York Brow Precise Micro Pencil ile doldurabilirsin. İncecik uca sahip olan bu kaş kalemiyle doğal bir sonuç alacaksın. 

Dikdörtgen yüz şekline uygun kaş modeli

Ema Aydın ile Yüz Şekline Göre Kaşlarını Nasıl Şekillendirmelisin?_3

Dikdörtgen yüzlüler köşeli kaş modellerinden kaçınmalılar. Köşeli kaş modelleri dikdörtgen yüzlüleri daha sert gösterebilir. Bunun yerine yuvarlak ve oval kaş modellerini tercih ederek dikdörtgen yüz hatlarını yumuşatabilirsin. 

Kaş makyajına başlarken ince uçlu bir kaş kalemiyle kaşlarına taslak çizmelisin. Bunun için Ema Aydın'ın tercihi Maybelline New York Brow Precise Micro Pencil oluyor. Kaşların altına öncelike düz bir çizgi çiz, daha sonra üstten de çizgi çizerek şablonu tamamla. Çizdiğin şablonu içini yumuşak dokunuşlarla doldur.

Kaşlarını doğal bir şekilde doldurmak için L'Oréal Paris Brow Artist Micro Tattoo kaş kalemini kullanarak kıl atışları yapmalısın. Aşağıdan yukarı doğru kaşlarını dolgunlaşman yeterli olacak.

Yüz şekline uygun kaş makyajını artık öğrendin, en kısa zamanda kaşlarını yüz şekline uygun olarak şekillendirerek göz alıcı görünümler yaratabilirsin! Yüz şekline göre makyajını nasıl yapabileceğini öğrenmek için de yazımızı okumayı unutma!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?