Güle güle ince dudaklar: Adım adım dudaklarını kalınlaştır


Sen de ince dudaklarından müzdarip misin? Dudaklarını hacimli ve dolgun göstermek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Dudakları ile meşhur Kylie Jenner'ın makyaj sırrını senin için çözdük. Şimdi ayna karşısına geç ve aşağıdaki adımları takip etmeye başla. Dudaklarının makyaj sonrası değişimine sen bile inanamayacaksın.

Aydınlat

 

Strobing tekniğini duymayan kalmamıştır, değil mi? Bu teknikle cildini hem aydınlık hem de ışıltılı gösterebiliyorsun. Bunların yanı sıra, dudaklarını da daha kalkık gösterebileceğini biliyor muydun? Ten makyajını bitirdikten sonra, üst dudak çizginin tam ortasına parmağınla aydınlatıcı uygula. Daha doğal bir görünüm için ince makyaj fırçası ile aydınlatıcını dağıt.

Dudak kalemi

 

Rujunu sürmeden önce mutlaka dudak kalemi kullanmayı alışkanlık haline getirmelisin. Dudaklarını önce nemlendir ve dudak çizginin bir tık dışından dudak çerçeveni belirle. Dudak kalemini biraz taşırarak sürdüğünde dudaklarını daha kalın göstermiş olacaksın.

Dudak strobingi

 

Rujunu strobing tekniği ile uygulayarak dudaklarını daha dolgun gösterebilirsin. Dudak strobingi de ne dediğini duyar gibiyiz. Dudak çevrene öncelikle koyu renk rujunu sür. Dudak içlerinin tam ortasına daha aydınlık tonlar uygulayarak gölgelendirme yapmalısın. Koyudan açığa doğru giden dudakların daha dolgun görünecektir.

İki farkı ton dene

 

Yeni makyaj stilleri denemeyi seviyorsan bu trend tam sana göre! Alt ve üst dudağına farklı tonlarda ruj sürerek dudaklarını daha kalın gösterebilirsin. Bu trendi uygularken dikkat etmen gereken, aynı rengin farklı tonlarını kullanmandır. Üst dudağına daha koyu alt dudağına da açık renk sürmelisin.

Dudak parlatıcısı

 

Makyajının gizli kahramanı burada! Rujunu sürdükten sonra üzerine mutlaka şeffaf parlatıcı uygulamalısın. Mat ruj trendi yerine parlak dudaklara bırakıyor. Parlak dudaklar her zaman mat dudaklara göre daha dolgun görünür. Bu nedenle ince dudaklılar dudak parlatıcılarını çantalarından çıkarmamalılar.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala