Dudaklar: Sadece makyaj uzmanlarının bildiği 7 ipucu

Dudaklar: Sadece makyaj uzmanlarının bildiği 7 ipucu

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Bu dudak makyajı hilelerini bir tek makyaj uzmanları biliyor, bir de artık sen biliyorsun! İster günlük ruj, ister gösterişli kırmızı; bundan sonra evden kusursuz dudaklarla çıkacaksın.

1. Herhangi bir ruju 12 saat kalıcı ruja çevir

Dudaklar: Sadece makyaj uzmanlarının bildiği 7 ipucu_1

Rujun ilk katını sür. Peçeteyle nazikçe fazlalığı al. Ufak bir fırçayla transparan pudra uygula. Bir kat daha ruj sür. Tekrar peçeteyle silip pudrayı uygula. İnce bir kat daha ruj sür. Kalıcı rujun seninle!

Eğer bu kadar uzun süre uğraşacak vaktin yoksa, sana 16 saate kadar kalıcı bir likit mat ruj önerebiliriz: Maybelline Super Stay Matte Ink likit mat rujlar hem çok kalıcılar, hem de süper mat bir bitişe sahipler. Sen istediğin kadar yemek ye, bir şeyler iç yine de dudağından çıkmayacaklar. Ruj tazeleme derdine son!


2. Aynı ruj renklerinden sıkıldın mı? Ombreyi dene

ombre dudak makyajı

Beğendiğin renkte bir ruju -bizim tavsiyemiz kırmızı- dudaklarının orta noktasına sür. Daha sonra ufak bir ruj fırçasıyla, rengi yukarı ve aşağı yavaşça yayarak degradeli bir görünüm elde et. Son adımda bordo bir ruju dudaklarının dış köşelerine uygulayıp, kırmızı renkle dağıtarak yumuşak bir geçiş elde et. İşte çekici ombre dudak makyajının en kolay yolu!

Kırmızı ruj önerisi: Lancome L'Absolu Rouge - 160 Rouge Amour

3. 3 kolay adımda dudaklarının dolgun görünmesini sağla

Dudaklar: Sadece makyaj uzmanlarının bildiği 7 ipucu_2

Dudaklarını, kendi dudak renginden 1-2 ton daha koyu bir kalemle, çok hafifçe dışarıdan çerçevele. Üst dudağının kavisli kısmına geldiğinde, burada düz bir çizgi çek. Aynı şekilde, dudağının alt kavisli kısmını da biraz daha dışarıdan çerçevele. Son olarak dudaklarının orta kısmına açık nude bir ruj, dış köşelere de birkaç ton daha koyu bir nude ruj uygula. İşte dolgun ve kocaman dudaklara sahip olmanın en kolay yolu!

Dudak kalemi önerisi: NYX Professional Makeup Slide On Lip Pencil

Nude ruj önerisi: L'Oréal Paris Free The Nudes - No Shame


4. Dişlere ruj bulaştırmamanın en kolay yolu

dişlere ruj bulaştırmamanın yolları

Özellikle kırmızı rujunu uyguladıktan sonra, konuşurken veya gülümsediğinde dudaklarına rujunun bulaştığını fark etmek tam bir fiyasko! İşte buna engel olmak için makyaj artistlerinden öğrendiğimiz harika bir makyaj tiyosu var: Rujunu sürdükten sonra işaret parmağını, dudakların tam ortasından geçir. Böylece dudaklarının iç kısmında kalan ve dişlerine bulaşabilecek tüm ruj fazlalığını temizlemiş olacaksın.

Kalıcı kırmızı ruj önerisi: Maybelline Super Stay Matte Ink - Pioneer

5. Kusursuz kırmızı dudaklar için

Dudaklar: Sadece makyaj uzmanlarının bildiği 7 ipucu_3

Makyaj artistlerinden öğrendiğimiz en önemli makyaj tüyolarından biri de nasıl kırmızı ruj sürüleceği konusu. Kırmızı canlı ve iddialı bir renk olduğu için, uygularken yapabileceğin hatalar, rujunun kötü görünmesine sebep olabilir. Eğer kırmızı rujunu taşırdıysan, sürdükten sonra ince bir fırça ve kapatıcı ile taşan yerleri düzeltebilir, dudak çizginin daha kusursuz görünmesini sağlayabilirsin.

6. Makyaja başlamadan önce dudaklarını nemlendir

Dudaklar: Sadece makyaj uzmanlarının bildiği 7 ipucu_4

Makyaj artistlerinin, makyaja başlamadan önce ilk yaptıkları şeyin ne olduğunu biliyor musun? Dudakları nemlendirmek! Kusursuz bir dudak makyajı görünümü için, dudaklarını en başta nemlendirirsen, ten ve göz makyajını yaptığın süre boyunca dudakların nemlenmiş olacak. Böylece sıra ruj adımında geldiğinde, rujun nemlenmiş ve tazelenmiş dudaklarında kusursuz duracak.

Dudak balmı önerisi: NYX Professional Makeup #THISISEVERYTHING dudak balmı

7. Dudaklarının daha kalkık görünmelerini sağla

dudaklarını nasıl kalkık gösterebilirsin

Dudakların daha kalkık görünmesi için makyaj artistlerinden öğrendiğimiz bir makyaj tüyosu var: Dudakların üstüne aydınlatıcı uygulamak. Üst dudağın "cupid bow" adı verilen kavisli kısmına, rujunu uygulamadan önce hafifçe aydınlatıcı uygulayarak, dudaklarının daha kalkık ve büyük görünmesini sağlayabilirsin.

Aydınlatıcı Önerisi: Maybelline Chrome Extreme - 200 Diamond Glow

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?