Ruj nasıl sürülür?


Ruj sürmek kolay gibi görünse de, kusursuz makyajın en zorlu adımlarından biridir. Özellikle konu koyu renkli rujlarsa, iki kere dikkatli olmanı öneriyoruz. Peki, kusursuz ruj uygulaması nasıl yapılır? Ruj seçerken yumuşak yapılı ve kolay sürülen ürünleri alırsan makyaj yapmak senin için daha keyifli bir hale gelebilir. Önemli adımlar, ipuçları ve pratik taktikleri bu yazıda senin için bir araya getirdik, hazırsan başlıyoruz...

Ruj nasıl uygulanır?

1- Dudaklarını nemlendir

1- Dudaklarını nemlendir

Ruj sürmeye başlamadan önce, dudaklarını iyice nemlendirmelisin. Özellikle likit mat ruj sürdüğünde, dudaklarının kuru ve çatlak görünmesini istemiyorsan bu adımı asla atlamamalısın. Makyaj artistleri makyaja başlamadan önce dudakları nemlendirir daha sonra ten makyajıyla makyaj uygulamasına başlarlar. Sen de bunu alışkanlık haline getirdiğinde, ten makyajın bittiğinde dudaklarının daha nemli ve pürüzsüz göründüğünü fark edeceksin. 

2- Dudaklarını çerçevele

2- Dudaklarını çerçevele

Mükemmel görünen dudaklar için öncelikle dudaklarını çerçevelemelisin. Rujunla aynı renkte dudak kalemi seçerek profesyonel bir bitiş sağlayabilirsin. Dudaklarını olduğundan daha kalın göstermek istiyorsan, dudak kalemini dudak çizginin bir tık dışından sürmeni tavsiye ederiz, tabii abartmamak şartıyla. Bütün dudak çevreni kalemle çerçeveledikten sonra rujunu sürmeye başlayabilirsin.

Editörün önerisi: Dudak kalemi kullanmak yerine rujunun sivri köşesinden yardım alarak da dudaklarını çerçeveleyebilirsin. Maybelline New York Color Sensational Matte Nude ruj renkleri, dudaklarınla neredeyse aynı tonlarda! Dudaklarında doğal nude etkisi yaratmak istiyorsan ten rengine uygun Maybelline nude rujunu seçerek dudaklarını çerçeveleyebilirsin. Kolay sürülen ve yumuşacık yapısıyla dudakları nemlendirme özelliği olan Maybelline nude rujları mutlaka denemeni öneririz.

3- Rujunu uygula

3- Rujunu uygula

Rujunu sürmeye öncelikle dudak içinden başlamalı, daha sonra dışa doğru devam etmelisin. Annelerimizin yaptığı gibi dudaklarını birleştirerek ruju yaymak doğru bir makyaj hareketi değil. Alt ve üst dudağına rujunu eşit bir şekilde uygulamalı ve rujunu elinle dağıtmamalısın.

Dudaklarını hafif nemli ve parlak göstermek isteyenler için saten bitişli rujları tavsiye ediyoruz. Modası hiç geçmeyen ve her makyaj stiline uyum sağlayan saten bitişli rujlar gün içinde tazeleme ihtiyacı yaratmıyor. En sevdiğimiz rujların başında gelen L'Oréal Paris Color Riche Satin rujlardan 110 Made in Paris rengi dudaklarında kahve alt tonlu bir nude ruj etkisi yaratır. Kremsi yapısı sayesinde kolay uygulanan ve dudakları gün boyu nemli gösteren bu ruju makyaj çantandan çıkarmamalısın. Özellikle buğday tenli kadınlara çok yakışan bu ruj rengi, makyajına yeni bir görünüm kazandıracak.

4- Rujunu sabitle

4- Rujunu sabitle

Rujunu sürdükten sonra dudak çevrene likit kapatıcı uygulayabilirsin. Özellikle koyu renk ruj sürdüğünde bu adımı atlamamaya özen göster. Böylece dudakların ön planda olacaktır. Dudaklarının olduğundan daha dolgun görünmesini istiyorsan dudak ortasını her zaman parlak göstermelisin. Bunun için rujunla aynı renk lip gloss'unu dudak ortasına sür ve parmaklarınla hafifçe dağıt. Biz dudaklarımızı daha dolgun göstermek ve gün boyu kalıcılık etkisi sağlamak için NYX Professional Makeup Shine Loud High Shine rujları kullanıyoruz. Tek sürüşte yoğun pigmentasyon ve yoğun renk etkisi veren NYX rujlar tam 16 saate kadar kalıcılık sağlıyor ve rujunu ekstradan sabitlemene gerek kalmıyor. Shine Loud rujların iki farklı ucuyla üç farklı kullanım yaratabilirsin. İstersen sadece gloss olarak, sadece ruj olarak veya iki ucunu birden kullanarak parlak ve renkli ruj olarak kullanmak mümkün. Tek bir rujla 3 farklı etki yaratmak için NYX rujlardan favori rengini belirle ve alışveriş sepetine ekle:)

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala