En İyi Monochrome Makyajlar

En İyi Monochrome Makyajlar

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Makyaj trendlerini ne kadar çok sevdiğimizi biliyorsun! En yeni çıkan makyaj trendleri arasında dikkatimizi çeken bir akım oldu: Monochrome makyaj. 'Monochrome makyaj nedir?' diye sorduğunu duyar gibiyiz. Bu makyaj trendinin ana özelliği tek renk kullanmak. Dudak, göz hatta mümkünse allık rengini aynı renkten tercih ederek monochrome makyajı sen de deneyebilirsin. Sosyal medyada oldukça popüler olan bu akımı senin için araştırdık ve en beğendiğimiz makyaj modellerini bir araya getirdik. Sen de tek renk kullanarak monochrome makyaj yapabilirsin! 

Toprak tonlarda monochrome makyaj

En İyi Monochrome Makyajlar_1

Monochrome makyaj örnekleri arasından karşımıza en çok çıkan stil toprak renklerinden oluşuyor. Toprak tonlarının kullanıldığı, aynı ton göz ve dudak makyajının yapıldığı monochrome makyaj, klasik bir görünüm sunuyor. Klasik makyaj yapmayı sevenler toprak tonlarını kullanarak monochrome makyaj yapabilirler. 

Toprak tonlarında monochrome makyaj için Maybelline New York The Nudes paletinin içindeki kahverengi farı göz kapaklarının üzerine sür ve dış köşelere doğru iyice yay. Gözlerini daha derin ve gölgeli göstermek istersen farını katlanma çizgisine daha yoğun sürerek gözlerine boyut kazandırabilirsin.

Dudak makyajına gelince, kahverengi göz makyajına uygun kahve tonlarındaki mat rujunu dudaklarına dikkatlice uygula. Bizim bu makyaj için önerimiz Maybelline New York'un Color Sensational Rujlarından 988 Brown Sugar. Ten makyajında da kahve tonlarındaki allık veya bronzer ile hem yüzüne boyut kazandırabilir, hem de monochrome makyajında bütünlük sağlayabilirsin.

Turuncu monochrome makyaj

Turuncu monochrome makyaj

Monochrome makyaj yaparken daha canlı ve yaza uygun görünmek istersen turuncu tonlarına yönelebilirsin. Bu makyaj stilinde göz makyajında kullandığın renk ile rujunun aynı olmasına özen göstermelisin. Monochrome makyajını turuncu allığın ile tamamlamayı unutma.

Tek renk far ile iddialı bir göz makyajı yapmayı seviyorsan monochrome makyajı çok seveceksin. Maybelline New York Total Temptation Far ve Aydınlatıcı paletindeki turuncu tonlarını karıştırarak kendine uygun görünümü elde edebilirsin. Yaz aylarında uygun canlı ve ıslak görünümlü far trendi için ıslak makyaj fırçasıyla göz makyajı yapmalısın. 

Dudaklarında ise yaz mevsimine uygun olarak mat turuncu dudakları tercih edebilirsin, mesela Maybelline New York'un Super Stay Matte Ink likit mat rujlarından 70 Amazonian'ı deneyebilirsin. Ne çok klasik ne de çok modern görünen turuncu mat ruj, yüzüne canlılık kazandıracak ve sana daha sağlıklı bir görünüm kazandıracaktır. 

Fresh monochrome makyaj

Fresh monochrome makyaj

2018 yılı doğal ve fresh makyaj stillerinin senesi oluyor. Yok gibi makyaj trendi bu kadar popülerken monochrome makyajda da taze makyaj stillerini görmek şaşırtıcı olmuyor. Fresh monochrome makyaj modası için ıslak bitişli farları tercih etmelisin. Parlak görünen ve kremsi farlar bu makyaja çok yakışacak.

Toz farını da ıslak makyaj fırçasıyla sürerek fresh bir görünüm yakalayabilirsin. Şeftali tonlarındaki allık, şeftali ruj rengi ve şeftali göz makyajının uyumu harika bir monochrome makyaj stili yaratacaktır. Bu makyaj stiliyle dilersen gündüz buluşmalarına katılabilir veya özel buluşmalarda karizmatik bir görünüme bürünebilirsin. 

Pembe monochrome makyaj

Pembe monochrome makyaj

Canlı ve eğlenceli görünmeyi sevenler pembe monochrome makyajı tercih etmeli! Yazın en keyifli rengi olan pembeyi makyajının ana rengi yaparak capcanlı bir görüntü yaratabilirsin.

Pembe tonlardaki makyaj için sana harika bir palet önerimiz olacak. Maybelline New York The City Kits Pink Edge Palet'in içindeki renkler tam pembe monochrome makyaja uyacak cinsten. Bu paletin en güzel tarafı ise sadece far değil içinde aydınlatıcı ve allık da barındırıyor olması. Pembe allığı far yerine sürmekte bizce sakınca yok!

Editörün önerisi: Pembe monochrome makyaj yaparken ten rengine uygun bir pembe seçmelisin. Eğer açık tenliysen pastel pembe tonlarını seçmeli, buğday tenliysen fuşya tonlarına yönelmelisin. 

Nude monochrome makyaj

Nude monochrome makyaj

Bu sene nereye baksak nude makyaj görüyoruz. Nude makyaj stilini her cilt rengine çok yakışıyor. Nude monochrome makyaj yaparken hem göz hem de dudak makyajında tercih ettiğin nude renklerinin birbirinin aynısı olmasına özen göstermelisin. 

Nude monochrome makyaj aslında yok gibi görünen makyajın aynısı! Göz kapağın ile aynı renkte veya bir ton koyusunu göz kapaklarına uygula. Göz makyajının daha belirgin görünmesi için maskara sürmeyi unutma. Islak bitişli nude rujunu dudaklarına sür, işte bu kadar!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?