En Özlediğimiz Makyaj Malzemelerimizle Makyaj Yapıyoruz!

En Özlediğimiz Makyaj Malzemelerimizle Makyaj Yapıyoruz!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Uzun bir süreyi evde geçirdikten sonra, artık dışarı çıkmaya başladık ve en çok özlediğimiz makyaj malzemelerimizle yaptığımız makyajı seninle paylaşıyoruz!

Birkaç aydır hem çevremizi hem de sevdiklerimizi korumak amacıyla evdeydik. Evde geçirdiğimiz bu uzun süreyi kendimizi geliştirmek, vakit bulamadığımız şeyleri yapmak ve biraz olsun dinlenmek için kullandık. Bu sürede de tabii ki makyaj yapmayı çok özledik! Kimi zaman canımız sıkıldı ve evde eğlenceli makyaj modellerini denedik ama en çok da dışarı çıkarken makyaj yapmayı özledik. Bu yazımızda, evde geçirdiğimiz süre boyunca en çok özlediğimiz makyaj malzemelerimizi çıkardık ve güzel bir günlük makyaj yaptık. Bakalım sen de bizim kadar makyaj yapmayı özlemiş misin?

Doğal-mat bitişli fondöten

Doğal-mat bitişli fondöten

Evde makyaj yapmadığımız süre boyunca, cilt tonu eşitsizliği ve cilt kusurları konusunda kendimizi cilt bakımına verdik. Bir yandan da cildimize fondöten uygulayıp, kusursuz bir sonuç elde etmeyi de çok özlemiştik. Bu yüzden, en sevdiğimiz fondötenlerden birine koştuk: Maybelline Fit Me fondöten! Doğal-mat bitişli bu fondöten, cilt tonu ile uyum sağlıyor, cilt kusurlarını gizliyor ve pürüzsüz bir bitiş veriyor. En güzel tarafı ise, kil içeren formülü ile parlamayı kontrol altına alıyor ve gözenek görünümünü gizliyor.

Göz altı morlukları, renk eşitsizlikleri ve izleri gizlemek için de en sevdiğimiz kapatıcıdan başkasını düşünemeyiz! Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı, hem iyi kapatıcılığı hem de aydınlatma etkisiyle, makyaj çantalarımızın vazgeçilmezlerinden. Sünger aplikatörü ile pratik bir şekilde uygulanıyor ve ince formülü sayesinde çizgilere dolmadan gün boyu kalıcılık veriyor.

Editörün Önerisi: Yeni normalimizde artık yüz maskeleri var. Dışarı çıktığımızda her zaman maske takacağımız için, ten makyajımızın terlemeye ve bulaşmaya dayanıklı olması gerekiyor. Ten makyajının kalıcılığını artırmak için Maybelline Fit Me transparan pudrayı uyguluyoruz. Özellikle burun üzeri ve T bölgesine ince bir şekilde geçerek, makyajın kalıcılığını artırmak, yağlanmayı kontrol altına almak ve gözenekleri gizlemek mümkün.


Odak noktası: Gözler

Odak noktası: Gözler

Dışarıda sürekli maske takıyor olacağımız için, odak noktamız da gözler olacak. Bu yüzden doğal ama aynı zamanda dikkat çekici göz makyajları artık bundan sonra popüler olacak. Zaten biz de kuyruklu eyeliner çekmeyi, buğulu göz makyajlarını çok özlemiştik! Hatta evde sıkılınca her fırsatta eyeliner çektiğimizi de itiraf edelim! Bu süreç bizi eyeliner konusunda ustalaştırdı diyebiliriz. Tabii bunda, Maybelline Hyper Easy Liner’ın da büyük katkısı var. İncecik esnek ucu sayesinde eyeliner çekme işini inanılmaz kolaylaştıran bu eyeliner, çok kalıcı ve yoğun pigmentli. Tek bir çizgi ile hata yapmadan eyeliner çekmeyi kolaylaştırıyor. Yeni normalimizde, yüz maskesi takarken yaptığımız makyajlarımızın da starı olacağı kesin!

Editörün Önerisi: Eğer göz makyajında far kullanmak istiyorsan, sana en sevdiğimiz ve en kalıcı farı önerelim: Maybelline Color Tattoo krem farlardan Socialite rengi, metalik bronz rengi ile günlük makyajlar için çok kullanışlı. Krem formülü sayesinde parmağınla birkaç saniyede uygulayabilir, gün boyu kalıcı bir göz makyajı elde edebilirsin. Çizgilere dolmadığı için bu krem farı çok seviyoruz!

Tek tek ayrılmış yelpaze gibi kirpikler

Tek tek ayrılmış yelpaze gibi kirpikler

Artık göz makyajlarının daha ön planda olacağını söyledik: İşte dikkat çeken, hacimli ve yelpaze gibi kirpikler için en iyi maskaralardan birini öneriyoruz: Maybelline Lash Sensational maskara, eğimli fırçasıyla tüm kirpikleri tek tek ayırarak hacim veriyor. Böylece kirpikler yoğunlaşıyor ve yelpaze gibi görünüyor. Hiç göz makyajı yapmasan bile bu maskarayı tek başına uygulayabilirsin.


Sağlıklı, taze bir cilt görünümü

Sağlıklı, taze bir cilt görünümü

Maskeler her ne kadar yüzümüzün yarısını kapasa bile, allık özlemimiz o kadar üst seviyelerde ki, allık uygulamadan evden adım attığımızı düşünemiyoruz! Bunun için de tam maske takmaya hem de sıcak yaz günlerine uygun bir allık önerimiz var: Maybelline Cheek Heat Likit Allıklar, kremsi jel formülleri ile çok kolay uygulanıyorlar, çok doğal bir etki veriyorlar ve son derece de kalıcılar. Cildine doğal, sağlıklı bir renk vermek için Cheek Heat allıklardan 15 Nude Burn rengini kullanabilirsin.

Süper mat, süper kalıcı ruj önerisi

maybelline super stay matte ink rujlar

Maske takıyoruz diye, en çok özlediğimiz rujumuzu sürmeyecek değiliz! Üstelik bu ruju bir kere sürdükten sonra unutmak da serbest. Maske altında bulaştı mı, bozuldu mu, dağıldı mı derdi de yok. Maybelline Matte Ink rujlar, bugüne kadar denediğimiz en kalıcı, bozulmayan, tazelemeye gerek bırakmayan, en mat bitişli rujlar. Hangi rengi seçeceğin de tamamen o günkü moduna kalmış: Çekici bir kırmızı, canlı bir turuncu, nude veya pembe, dışarı çıkarken ne renk ruj sürmek istersen, o rengi Matte Ink ruj renklerinde bulabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?