Erkek Makyajı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

Erkek Makyajı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Erkeklere makyaj yapmak çok yakışmıyor mu? Yüzünün beğendiğin noktalarını öne çıkarmak, bazı lekelerini gizlemek ve daha kusursuz görünmek için sen de makyaj malzemelerinin marifetlerinden yararlanmalısın!

Erkek makyajı modellerinde sade stiller gördüğümüz kadar canlı, iddialı makyajlar da karşımıza çıkıyor. Sen de zevkine ve kendi stiline yakıştırdığın erkek makyaj modellerinden birini seçerek kusursuz görünmeye başlayabilirsin. Makyaja yeni başlayan erkekler, makalenin devamında harika öneriler bulabilirler!

Cildini kusursuz göster

1. Adım: Cildini kusursuz göster

Makyaj yaparken ilk olarak ten makyajından başlamalısın. Cildinin pürüzsüz görünmesi kadar doğal durması da önemli. Bu nedenle erkek makyajı kapatıcıları arasından Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcıyı öneririz. Temizlenmiş cilt görünümü sağlayan bu kapatıcı, 12 saate kadar cildi nemlendiriyor ve fresh bir bitiş sağlıyor. Göz altı morluklarını gizlerken aynı zamanda daha doğal ve temizlenmiş görünmek için Maybelline kapatıcıdan hemen edinmelisin. Bu kapatıcıyı dilersen cildindeki diğer lekeler ve aydınlatmak istediğin bölgelere de uygulayabilirsin.

Erkek fondöten önerisi

Erkek fondöten önerisi

Erkek fondöten arayanlar için ilk olarak Maybelline Fit Me fondöteni öneririz. Fit Me fondöten ciltte doğal bir matlık sağladığı için erkek cildini kurutmadan daha mat gösteriyor, yağlı görünümü gizliyor. Cildi yağlanma eğilimi olan erkekler için Fit Me fondöten harika bir kurtarıcı olacak!

Fondötenini makyaj fırçası veya makyaj süngeriyle sürebilirsin. Kolay yayılan ve cilt dokusuyla kusursuz uyum sağlayan bu fondöteni hem gündüz hem de gece makyajında kullanabilirsin.

Erkekler için göz makyajı

 Maybelline Fit Me fondöteni

Erkek göz makyajını öne çıkarmak için ihtiyacın olan ilk makyaj malzemesi: maskara! Maskara kirpiklerinin daha yoğun görünmesini sağlayacak ve gözlerini olduğundan daha büyük gösterecek. Erkek makyajında kahve maskara kullanmak göz makyajını daha yumuşak gösterecek. Kendi kirpik rengine yakın kahve maskarayla çok daha havalı duracaksın. Maybelline New York Lash Sensational Maskara Burgundy Brown, mürdüm kahve tonuyla yoğun ve dolgun kirpikleri ortaya çıkarıyor. Yelpaze etkili maskara fırçasıyla kirpiklerini uçtan uca yayarak daha belirgin gösterebilirsin.

Erkekler için eyeliner konusuna gelirsek, buğulu göz makyajı için Maybelline New York Tattoo Liner Jel Göz Kalemi kullanmanı öneririz. Hem keskin çizgiler hem de buğulu göz makyajı için kullanabileceğin bu göz kalemi makyajını ortaya çıkaracak. 901 Intense Charcoal Kurşuni Gri rengini kirpik diplerine uygula ve minik fır far fırçasıyla dağıt. Buğulu göz makyajı erkeklere çok yakışıyor.

Erkek kaş makyajı nasıl yapılır?

Erkek kaş makyajı nasıl yapılır?

Erkeklerin yoğun ve gür kaşlarını ortaya çıkarmak için kaş maskarası kullanmanı tavsiye ederiz. Maybelline New York Brow Fast Sculpt Brow Gel kaşlarını tek tek ayırarak gün boyu sabit görünmesini sağlıyor. Yapışma ve topaklanma gibi sorunlar çıkarmayan bu renkli kaş maskarası göz makyajının en önemli parçası olacak.

Renkli kaş maskarası kullanırken ekstra kaş kalemi kullanmana gerek yok. Maybelline kaş maskarası, kaşlarını yukarı doğru sabitlerken aynı zamanda aralarındaki boşlukları dolduruyor ve kaşlarına daha yoğun bir görünüm kazandırıyor. Kaşlarını yukarı sabitledikten sonra gözlerin daha açık ve iri görünecek.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?