Kışa Uygun Porselen Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

Kışa Uygun Porselen Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kış aylarının vazgeçilmezi porselen ten makyajı nasıl yapılır, öğrenmeye ne dersin?

Porselen ten makyajı, son zamanlarda hayatımızın resmen vazgeçilmezi haline geldi. Özellikle soğuk kış aylarında, cildimizin pürüzsüz ve kusursuz görünmesini seviyoruz. İşte bu yazımızda sana, son derece doğal görünümlü ve kışa uygun porselen ten makyajını nasıl yapabileceğini adım adım anlatacağız!

Kusursuz Ten Makyajı için En Önemli Adım: Makyaj Bazı

Kusursuz Ten Makyajı için En Önemli Adım: Makyaj Bazı

Cildin kusursuz görünmesi ve uygulayacağımız fondötenin ciltle doğal bir şekilde bütünleşmesi için en önemli adım makyaj bazı uygulamak. Bizim kış makyajında baz tercihimiz ise, gözenek ve ince çizgilerin görünümünü gizleyen Maybelline New York Baby Skin makyaj bazı. Ciltteki gözeneklerin görünümünü azaltıp pürüzsüz ve porselen gibi görünen bir cilt elde etmemize yardımcı oluyor.

Makyaj bazını uyguladıktan sonra hemen fondöten adımına geçiyoruz. Porselen makyaj görünümü için tercihimiz hem muhteşem kapatıcılığı ve doğal-mat bitişiyle ile Maybelline New York Super Stay Fondöten. 24 Saat kalıcılığı ile porselen ten makyajımızı tüm gün koruyan, zorlu kış şartlarına meydan okuyan, aynı zamanda cilt üzerinde kalın bir tabaka yaratmadan son derece doğal bir sonuç veren Super Stay fondöten, favori fondötenlerimiz arasındaki kalıcı yerini her zaman koruyor.

Krem Farlarla Buğulu Göz Makyajı

Krem Farlarla Ombre Göz Makyajı

Ten makyajında kusursuz ve pürüzsüz bir görünüm elde ettiksen sonra, göz makyajındaki hedefimiz de, yumuşak geçişli, hafif buğulu bir etki yakalamak. Bunun için Maybelline'nin Color Tattoo krem farlarından ilk olarak 35 On & On Bronze rengini tüm göz kapağımıza uygulayarak başlıyoruz. Hızla sabitlenen ve 24 saate kadar kalıcı olan bu krem farların gün boyunca göz kapağından bir yere kıpırdamadığını söylemekte fayda var!

Tüm göz kapağına metalik bronz rengini uyguladıktan sonra, kahve tonlarında doğal gölgeli ombre görünümü yakalamak için,  240 Dusk Doll rengini de dışa köşelere uygulayarak dağıtıyoruz. Böylece günlük, bakışlarımızı doğal bir şekilde aydınlatan bir göz makyajı elde ediyoruz.

Göz makyajını tamamladıktan sonra göz altlarının daha pürüzsüz görünmesi için Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı kullanmalısın. En koyu göz altı morluklarını bile tek seferde gizleyebilen bu kapatıcı, makyajında ağırlık yaratmadan kusursuz görünmeni sağlayacak.

Kirpiklerde Lifting Etkisi

Kirpiklerde Lifting EtkisiGöz makyajımızı tamamladıktan sonra, en can alıcı kısma geldik: Maskara! Maybelline Falsies Lash Lift maskaraya ne kadar bayıldığımızı zaten biliyorsun ama biz tekrarlayalım: Kirpiklere verdiği inanılmaz lifting etkisinden asla vazgeçemiyoruz. Çift boğumlu ve profesyonel kirpik liftingi uygulamasından yola çıkarak tasarlanan fırçası, en kısa kirpikleri bile yakalayıp kaldırma, kıvırma ve hacimlendirme özelliğine sahip. Kış makyajında, porselen gibi pürüzsüz cildinle birlikte göz kamaştıracak kalkık ve hacimli kirpikler için en iyi maskara seçeneği, Falsies Lash Lift!

Kışa uygun allık önerisi

kışa uygun allık

Gelelim allık adımına! Kış aylarında sevdiğimiz görüntü ise soğuktan doğal bir şekilde kızaran doğal yanaklar. Bu görünümü elde etmek için, Maybelline New York Cheek Heat krem allıklar. Hem çok doğal bir etki yarattığı hem de uygulaması çok kolay olduğu için kış aylarında bu allıklar çok pratik. Porselen ten makyajının üzerinde ekstra bir katman yaratmadan incecik uygulanabildiği için her zaman tercihimiz.

Makyajına aydınlık bir etki kazandırmak için Maybelline New York Face Studio Chrome Extreme Metalik Aydınlatıcı Pudra 200 Diamond Glow rengini denemeni öneririz. Metalik tonlardaki bu aydınlatıcıyı yüzünün yüksek bölgelerine uygulayarak kış makyajını ışıl ışıl gösterebilirsin. Cildine sıcaklık kazandırmak istersen de Maybelline New York City Bronzer'ı kullanabilirsin. Sıcacık tonlarla cildini ısıtmak için bronzerını çene hattına, elmacık kemiğinin hattına ve biraz da saç çizgisine uygulamalısın.

Kahve Tonlu Mat Dudak Makyajı

Doğal Tonlu Mat Dudak Makyajı

Kusursuz bir ten makyajı, buğulu göz makyajı, kalkık kirpikler ve doğal yanak görünümü elde ettikten sonra dudaklarda da mat ve kahve tonlu bir görünüm tercih ediyoruz. Bunun için Maybelline New York Matte Ink rujlardan nude-kahve renkli 255 Chai Genius favorimiz. 16 saate kadar kalıcı, süper mat bitişli bu kahverengi ruj, kış makyajına çok yakışacak.

Bu kusursuz kış makyajının gün boyu sabit görünmesi için Maybelline New York Face Studio Lasting Fix Makyaj Sabitleyici ve Matlaştırıcı Sprey kullanmalısın. Gözlerini kapat ve makyaj sabitleme spreyini sık. Artık kış soğuklarına karşı hazırsın!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?