Erkekler için Eril Enerjiyi Artıracak Saç Modelleri


“Eril enerji nasıl yükseltilir, eril enerjiyi yükseltmenin kolay bir yolu yok mu?” diye düşünenleri sevindirecek maskülen erkek saç modellerini inceledik!

Son yıllarda eril ve dişil enerji konusu oldukça popüler. Yine de daha önce bu kavramlarla hiç karşılaşmamış olanlar için dişil ve eril enerji nedir açıklayalım. Eril ve dişil enerji her iki cinsiyette de bulunan kavramlar. Dişil enerji sezgiler ve duygularla ilişkilendirilirken eril enerji ise mantık ve liderlikle ilişkili olarak kabul ediliyor. 

Yani eril enerji ne demek daha açık ifade etmek gerekirse kararlı, güçlü ve öz güvenli bir tavra sahip olunmasını sağlayan temel enerji diyebiliriz. Bu enerjiyi daha görünür hale getirmek için tarzında yapabileceğin küçük değişiklikler bulunuyor. Örneğin, saçlar! Eril enerjiyi artıran saç modelleri ile daha maskülen bir görünüm elde etmek için ipuçlarımız sayfanın devamında! 

Eril Enerjinin Yüksek ve Düşük Olmasının Belirtileri Nelerdir?

Eril Enerjinin Yüksek ve Düşük Olmasının Belirtileri Nelerdir?

Eril enerjinin yüksekliğini gösteren davranışlar, bir diğer ifadeyle eril enerjisi yüksek erkek özellikleri şöyle:

 • Yüksek öz güven
 • Hem fiziksel hem de duygusal olarak güçlü bir duruş
 • Güçlü sorumluluk duygusu
 • Kararlılık
 • Pozitif enerji

Bu davranışların karşıtı olan tutum ve hareketler ise eril enerji düşüklüğü olarak yorumlanıyor. Eril enerji düşüklüğü gösteren işaretler de şunlar:

 • Enerji eksikliği
 • Motivasyon kaybı
 • Öz güven eksikliği
 • İletişim güçlükleri
 • Zorluklarla başa çıkamama
 • Kendini ifade edememe

Eril enerji düşüklüğünün kişide yarattığı bu olumsuz etkileri sen de yaşantında gözlemliyorsan erkek eril enerji nasıl yükseltilir merak ediyor olabilirsin. “Eril enerji yükseltmek için ne yapmalı?” sorusuna karşılık olan erkek saç stili önerilerimiz sana bu konuda yardımcı olacak. Ama önce atabileceğin genel adımlara bir bakalım: 

Eril Enerji Nasıl Yükseltilir?

Eril Enerji Nasıl Yükseltilir?

Erkeklerde eril enerji nasıl yükseltilir sorusunun birden çok doğru cevabı bulunuyor. Merak edenler için eril enerjiyi yükseltmenin yollarından bazıları şöyle:

 • Egzersiz
 • Sağlıklı beslenme
 • Öz bakım
 • Uyku düzeni
 • Doğru stres yönetimi
 • İyi bir postür
 • Stil değişikliği

Görünümünde yapacağın ufak değişikliklerle eril enerjini çok daha kolay bir şekilde artırabilirsin. Saç modelleri kişinin görünüşü, dolayısıyla duruşu ve kendine güveni gibi pek çok konuyu etkiler. Bu nedenle doğru saç modelleriyle eril enerjini çok daha görünür hale getirebilirsin.

Eril Enerjiyi Artıracak Saç Modelleri Nelerdir?

Eril Enerjiyi Artıracak Saç Modelleri Nelerdir?

Erkeksi saç modelleri ile eril enerjini yükseltebilirsin. Eğer hangi modellerle daha erkeksi görünebileceğini merak ediyorsan işte sana bir öneri! Klasik haline gelmiş olan kısa saç modellerini eril enerjini artırmak için deneyebilirsin.

1. Erkek Kısa Saç Modelleri

Erkek Kısa Saç Modelleri

Erkek kısa saç kesim modelleri dendiğinde aklına hemen asker tıraşı gelmesin! Saçlarının tamamını kısa kullanmanın yüzüne yakışmadığını düşünüyorsan sadece yanları veya ense bölgeni kısaltarak eril enerjisi yüksek saç modelleri yaratabilirsin. Erkek kısa saç modelleri konusunda biraz daha ilhama ihtiyacın varsa, bu yazıyı okuduktan sonra seni En İyi 30 Kısa Erkek Saç Modelleri yazımıza bekliyoruz.

Kısa erkek saç modelleriyle oluşturduğun görünümü, eril enerjini zirveye çıkarmak için sakal ve bıyıkla da tamamlayabilirsin. Yüz şekline uygun sakal modellerini En Modern Erkek Sakal Modelleri yazımızda bulabilirsin.

Erkek Kısa Saç Modelleri
Erkek Kısa Saç Modelleri

Klasik saç modelleri sana göre değilse eril enerjini artıracak modern seçenekleri de inceleyebilirsin. Örneğin, berberinden saçlarının ön kısmını daha uzun bırakıp fön fırçasıyla geriye doğru kıvırmasını isteyebilirsin.

Erkek Kısa Saç Modelleri

Ön kısmın ne kadar uzun olacağıyla ilgili herhangi bir kısıtlama yok! Dilersen öndeki kısmı 10-15 santimetre uzunluğunda bile bırakabilirsin. Bu konuda tercihini deneyerek yapabilirsin. Fönle geriye kıvırdığın saçlarını Kerastase Genesis Homme Cire d'Epaisseur Texturisante wax ile sabitleyebilirsin. Böylelikle saç modelinin tüm gün bozulmadan kalmasını sağlayabilirsin.

Editörün Önerisi: Saçlarına ihtiyacına uygun bir bakım uygulamak için erkeklere özel üretilmiş olan Kerastase Genesis Homme serisinin tüm üyelerini denemeye ne dersin? Zayıflamış ve incelmeye meyilli saçlar için geliştirilmiş bu erkek saç bakım serisi şampuan, şekillendirici wax, güçlendirici saç serumu ve spreyden oluşuyor. 

3. Erkek 3 Numara Saç Modelleri

Erkek 3 Numara Saç Modelleri

Eril enerjiyi artırma üzerinde erkeksi bir stile sahip olmanın ne denli önemli olduğunu artık biliyorsun. Erkeksi stil denince akla ilk gelen modellerden biri de elbette 3 numara saçlar. Eğer saçlarının aşırı kısa olmasını istemiyorsan 5 numara saç kesimini de tercih edebilirsin. 

Eril Enerjiyi Artıran Saç Renkleri Nelerdir?

Eril Enerjiyi Artıran Saç Renkleri Nelerdir?

Eril enerjini artırmak için saç rengini değiştirmek de bir fikir. Koyu ve canlı tonlar tercih ederek eril enerjini daha güçlü bir şekilde vurgulayabilirsin. Eril enerjini artıracak saç renklerinin neler olduğunu merak ediyorsan işte sana birkaç öneri:

 • Yoğun çikolata kahve
 • Küllü koyu kestane
 • Yoğun siyah

Daha olgun ve dikkat çekici bir görünüm için gri ve beyaz gibi saç renklerini de deneyebilirsin. İşte bir örnek:

Eril Enerjiyi Artıran Saç Renkleri Nelerdir?

Editörün Önerisi: Eğer saçlarında hafif beyazlıklar oluşmaya başladıysa ve bunu istemiyorsan L'Oréal Paris Men Expert One Twist saç boyası ile bu sorunu da kolayca halledebilirsin!

Eril enerjini artırarak adeta yeni bir sen yaratacak bu modelleri bizce bir an önce dene! Yorumlarını bizlerle de paylaşmayı unutmazsın değil mi?

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala