​Evde küllü kumral saçlara nasıl sahip olunur?


Küllü kumral saç renginin cool tavrına bayılıyoruz! Ünlülerin de favori saç renklerinden biri olan bu saç rengi, eminiz sana da çok yakışacaktır. Küllü kumral saç rengine hemen sahip olmak için ihtiyacın olan tek şey ise bir kutu saç boyası. Saç rengine yeni bir başlangıç yapmak isteyenleri yazımızın devamına alalım!

Küllü kumral kimlere yakışır?

küllü kumral saç

Küllü kumral saç renginin, esmer ve buğday ten rengine çok yakıştığını düşünüyoruz. İçerisindeki küllü yansımalarla beraber saç rengi havalı bir görünüme kavuşuyor. Ancak eğer ten rengin açık tondaysa küllü kumralın açık bir tonunu deneyebilirsin.

Küllü kumral saç renginin en sevdiğimiz tonları ise L'Oréal Paris Excellence Cool Créme serisinde ve Garnier Color Naturals 7.1 Küllü Kumral tonunda bulunuyor! Garnier Color Naturals'ın içerisindeki besleyici yağlar ile saçı beslerken ışıl ışıl parlak görünmesini sağlıyor, saçı pürüzsüzleştiriyor. Böylece saçların ve saç rengin harika görünüyor! :)

cool creme

L'Oréal Paris Excellence Cool Créme ise tam da hayalimizdeki küllü kumral tonlarına ulaşmamızı sağlıyor. Ekstra küllü yansımaları, turunculaşma karşıtı Mor Teknolojisi ve zenginleştirilmiş 3’lü bakımı ile uzun süre kalıcı, soğuk yansımalı saç renkleri sağlıyor. İçerisinde pH Dengeli Boya Sonrası Mor Şampuan ve Mor Maske bulunuyor. Bu bakımla beraber saç rengindeki istenmeyen sıcak yansımalar nötrleniyor ve ortaya harika bir kumral tonu çıkıyor!

Küllü kumral saç modelleri:

Küllü açık kumral

küllü açık kumral

Açık kumral saç rengi üzerine küllü yansımaların olduğu bu havalı ve büyüleyici saç rengi, tam açık tenlilere göre! Yaz-kış kullanabileceğin bu saç rengi bir deneyince favorin olacak renklerden!

Küllü koyu kumral

küllü koyu kumral

Koyu kumral saç rengi küllü yansımalarla buluşuyor ve ortaya harika bir renk çıkıyor. Esmer ve buğday ten rengine çok yakıştırdığımız küllü koyu kumral saç rengin bir sonraki saç rengin olmaya aday! 

Saç küllü kumrala nasıl boyanır?

küllü kumrala saç boyama

Peki, küllü kumral saç rengi evde nasıl yapılır? Saçlarını küllü kumral boyayanlardan olarak bu konuda deneyimlerimiz var. :) Favorilerimiz ise yukarıda da açıkladığımız gibi L'Oréal Paris Excellence Cool Créme ve Garnier Color Naturals 7.1 Küllü Kumral!

L'Oréal Paris Excellence Cool Créme ile küllü kumral saç nasıl boyanır?

İlk adım: Boyama işlemi

Öncelikle saçlarını tutamlara ayırıp boya karışımını saç diplerine uygula. Tüm saçına uyguladıktan sonra masaj yapıp, ilk kez saçlarını boyuyorsan 30 dakika bekle. Eğer saçlarını düzenli olarak boyuyorsan da saç diplerine masaj yaptıktan sonra 20 dakika bekleyip, boy ve uçlara da uygulayıp 10 dakika bekle.

İkinci adım: Durula ve nazikçe temizle

pH Dengeli Boya Sonrası Mor Şampuan ile saç derini nazikçe temizleyip saçlarını bol suyla durula.

Üçüncü adım: Turunculaşma karşıtı maskeyi uygula

Turunculaşma karşıtı mor maskeyi de hem boya sonrasında hem de bir sonraki boyamaya kadar her hafta uygulamayı unutma. İşte bu kadar! :)

Garnier Color Naturals ile küllü kumral saç nasıl boyanır?

Gelelim Garnier Color Naturals 7.1 Küllü Kumral ile saçlarını nasıl boyaman gerektiğine. Öncelikle saçlarını boyamadan önce boyanın etrafına dökülmemesi için gazeteler ile etrafını koruma altına almalısın. Biz saçlarımızı boyarken kıyafetlerimizin zarar görmemesi için eski bir tişört giyiyoruz. Sen de öyle yapabilirsin. Boya kutusunun içerisinden çıkan eldiveni takmayı ise unutmamalısın.

Garnier saç boyasının saça nasıl uygulandığını İrem Çalhan'la beraber hazırladığımız videodan izleyebilirsin. Sonrasında da aşağıdaki adımları takip edebilirsin.

1. Adım: Karışımı hazırla

Garnier Color Naturals 7.1 Küllü Kumral kutusunda bulunan oksidanlı krem ve saç boyasını homojen bir şekilde karıştırıp saçlarını boyamaya başlayabilirsin.

2. Adım: Tutamlara ayır

Saçlarını boyamaya saç diplerinden başlamalısın. Saçlarını tarak yardımı ile birkaç tutama ayır ve ensenden başlayarak saçlarını boyamaya başla.

3. Adım: Boy ve uçları boya

Saç diplerini boyadıktan sonra saç boylarını ve uçlarını da boyamalısın. Saçlarının tamamını boyadıktan sonra, kalan boyayı avucuna alıp bütün saçınla karıştırmalısın.

4. Adım: Durula

Garnier Color Naturals 7.1 Küllü Kumral kutusunun üzerinde yazan bekleme süresine uyman gerekiyor. Süre bittiğinde, saçlarını ılık su ile yıkamalısın. Çok sıcak su ile yıkamak, saç derine ve rengine zarar verebilir. Saçlarını duruladıktan sonra Garnier saç boyasının 7.1 Küllü Kumral’ın besleyici bakım kremini saçlarına uygula. Ardından da saçlarını iyice durula. Bu krem sayesinde saçların yumuşacık olacak! :)

5. Adım: Hazırsın!

İşte bu kadar! Küllü kumral rengine kavuştun, bu renk ile arkadaşların arasında en popüler sen olacaksın!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!