Göz farı paletinin 4 farklı kullanımı

Göz farı paletinin 4 farklı kullanımı

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Göz farı paletinin farklı kullanımlarıyla tanışmaya ne dersin? Evet, yanlış okumadın! Göz farı paletini sadece göz makyajında değil, tüm makyajında kullanabilirsin. Kafan karışmasın, sadece far paletinden ufak dokunuşlar ekleyerek bütün makyajının daha kusursuz ve çekici görünmesini sağlayabilirsin. Tek bir makyaj malzemesi ile neredeyse bütün makyajını tamamlayabilirsin. Eğer hazırsan şimdi far paleti başka nerelerde kullanılır, nasıl uygulanır hepsini açıklıyoruz!

Islak far fırçası

ıslak far fırçası

Toz far paletindeki renklerden vazgeçemiyor ama krem farların ışıltısını elde etmek istiyorsan bu taktiği mutlaka denemelisin. Farını uygulamadan önce far fırçanı makyaj sabitleme spreyi ile ıslat ve farını göz kapağına uygula. Böylece fardan çok daha yoğun bir etki almış olacak ve sezonun trendi ıslak göz makyajını kolay bir şekilde uygulamış olacaksın.

Islak göz makyajı yapmak için tabii ki en iyi far paletlerinden birine ihtiyacın var. Hem toz, hem de ıslak far fırçasıyla ıslak formda kullandığımız Maybelline New York Nudes of New York far paleti bu makyaj için ideal. Hem mat hem de ıslak bitişli farlardan oluşan Nudes of New York far paleti, oldukça yoğun pigmentli olduğu için tek dokunuşta ıslak göz makyajı etkisi alabileceksin.

Aydınlatıcı olarak kullan

Aydınlatıcı olarak kullan

Makyaj bloggerlarının en çok kullandığı makyaj taktiklerinden birisi de aydınlatıcı olarak göz farı uygulamak. Nude ve aydınlık tonlardan oluşan far paletlerini aydınlatıcı uygulamak için kullanabilirsin. Maybelline New York Nudes of New York far paletinin Originator rengini aydınlatıcı fırçasıyla elmacık kemiklerinin üzerine sür, tıpkı aydınlatıcı uygulamış gibi oldu, değil mi? Aydınlık makyaj yaparken yelpaze formdaki aydınlatıcı fırçasını ışıltılı farına uygula ve elmacık kemiklerini ön plana çıkar. Dilersen bu uygulamayı ıslak fırçayla da yapabilirsin. Aydınlatıcının daha yoğun ve parlak görünmesi için ıslak fırça doğru bir tercih olacak. Aydınlık ten makyajı için göz pınarına, dudak üzerine ve burun ucuna da ışıltılı göz farını uygulamalısın.

Eyeliner olarak kullan

Eyeliner olarak kullan

 Göz farını eyeliner olarak da kullanabileceğini biliyor muydun? Kesik uçlu far fırçası sayesinde göz farını eyeliner olarak uygulayabilirsin. Kuyruklu eyeliner sürmek istediğin günlerde kalem eyeliner yerine farla uygulamayı dene, daha doğal göründüğünü fark edeceksin. Özellikle yaz aylarında farla yapılan eyeliner görünümünü daha çok seveceğine eminiz!

Far paletini eyeliner gibi kullanmak için eyeliner fırçasını ıslat ve farına sür. Daha sonra kirpik dibine eyeliner fırçasıyla ince bir çizgi çiz. Far ile eyeliner yaparken daha doğal bir görünüm elde etmek istiyorsan eyeliner çizgisini biraz dağıtabilirsin. Maybelline Nudes of New York far paletindeki Voyager rengi yok gibi göz makyajı için ideal olacak. Likit eyelinerlar gibi bulaşma veya dağılma endişesi olmadan gün boyu kusursuz görünebilirsin.

Editörün Önerisi: Eyeliner fırçanı makyaj sabitleme spreyi ile ıslatarak çok daha net bir renk elde edebilirsin. 

Allığına ışıltı kat

Allığına ışıltı kat

 En sevdiğimiz far paleti kullanımlarından biri de allıkla karıştırmak. En son yaz makyaj trendlerinde allık modası oldukça popüler görünüyor. Klasik allık renkleri yerine canlı ve enerjik allık renklerinin kullanıldığı bu dönemde, biz canlı allık renklerini Nudes of New York far paletimiz yardımıyla elde ediyoruz.

Allığı uyguladıktan sonra far paletinden allığına Fighter ışıltılı rengi al ve allığının üzerine tampon hareketlerle uygula. Toz farın içindeki ışıltılar allığınla birleşince yaz makyajın harika görünecek. Eğer daha mat ve bronz bir görünüm yaratmak istersen Maybelline New York Nudes of New York far paletindeki Globetrotter rengini kullanmalısın. Kızıl alt tonlu bronzer rengini dilersen tek başına da kullanabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?