Glossy Göz Makyajı Trendinin Püf Noktaları!

Glossy Göz Makyajı Trendinin Püf Noktaları!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Göz makyajı trendleri arasında gerçek anlamda bir “güneş gibi” ışıldayan glossy göz makyajı, bundan böyle senin de favori makyaj stillerinden biri olabilir. Hadi, klasik makyajlara parlaklığıyla meydan okuyan glossy göz makyajının inceliklerini keşfet!

Daha parlak, daha ışıltılı, daha göz alıcı… Glossy göz makyajını tanımlamak için bunlar bile yeterli değil, biliyoruz. Ancak bizce sen bu makyaj trendinin konseptini daha şimdiden anladın. Göz kapaklarında oluşturacağın parıltılı ve ıslak görünümle bu yaz tüm dikkatleri üzerine çekebilir, girdiğin her ortamda bakışları doğrudan gözlerine çevirebilirsin. İddialı bir göz makyajı trendi olan glossy göz makyajı nedir ve bu makyajı en başarılı şekilde yapmak için glossy göz makyajının püf noktaları neler, seninle paylaşmaya hazırız. O halde hemen başlayalım!

Glossy Göz Makyajı Trendi Nedir?

Glossy Göz Makyajı Trendi Nedir?

Glossy göz makyajı, ışıltılı ve parlak bir göz makyajı uygulaması. Genellikle ıslak bitişe sahip ve metalik renkli göz farlarıyla yapılan glossy göz makyajı, göz çevresinin daha aydınlık bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Bakışlara dikkat çekici bir görünüm kazandıran bu trend, TikTok’un da en sevilenlerinden biri. Kolay görünen ancak özen isteyen bir makyaj stili olan glossy göz makyajının püf noktaları için okumaya devam… :)

Glossy Göz Makyajının Püf Noktaları Nelerdir?

Glossy Göz Makyajının Püf Noktaları Nelerdir?

Glossy göz makyajında parlaklık ve ışıltılı görünüm ön planda. Fakat bu ışıltılı görünümü profesyonel bir şekilde elde etmek son derece önemli. Aksi halde fazla abartılı bir göz makyajı elde etmen kaçınılmaz olabilir. Endişe etme, glossy göz makyajında hem kalıcı hem dengeli hem de çarpıcı bir görünüm için ihtiyacın olan tüyolar burada:

Göz Makyaj Bazı Kullan

Glossy göz makyajı yapmak için atacağın ilk adım, bir göz makyaj bazı kullanmak olmalı. Göz kapaklarının pürüzsüz görünmesini sağlayacak olan göz makyaj bazı, uygulayacağın diğer göz makyajı ürünlerinin de kalıcılığını artıracak. Bu sayede sen de gün boyunca ışıltılı göz makyajının keyfini çıkarabilirsin.

Kapatıcı ile Göz Çevrenin Rengini Eşitle  

Parlak veya ıslak göz makyajı yaparak dikkatleri üzerine çekme niyetindeysen, göz çevrendeki koyu halka görünümünü gizlemelisin. Bunun için ten rengine uyum sağlayacak bir kapatıcı tercih edebilirsin. Dilersen Maybelline New York Fit Me Kapatıcı ile göz çevrendeki kusurları kapatarak doğal ışıltılı bir görünüm sağlayabilirsin.

Glossy göz makyajını parlak bir ten makyajıyla tamamlamak istersen Güzellik Dersleri: Daha Işıltılı Bir Ten Yarat içeriğimizden ilham alabilirsin.

Glossy / Islak Görünüm Elde Et 

Glossy göz makyajı yapacaksan tüm ışıltılı göz farlarını hatta elindeki her farı glossy makyaj için dilediğin gibi kullanabilirsin! Parlak bitiş sunan, simli ve ıslak görünümlü göz farları bu noktada işine yarayacak. Bununla birlikte mat göz farlarının üstüne lip balm veya hafifçe lips gloss geçerek de ıslak görünümlü bir göz makyajı yapabilirsin. Ancak küçük bir önerimiz var, lip gloss ile ıslak bir bitiş yapacaksan dolgunlaştırıcı özelliği olmayanları seçmelisin. 

Editörün Önerisi: Kızıl ve bronz tonların ağırlıkta olduğu Maybelline New York The Burgundy Far Paleti, ilk deneme sonrası glossy göz makyajı için en sevdiğin göz makyajı ürünü olabilir! Etkileyici renkleri ve parlak yapısıyla bu far paleti, en iyi glossy göz makyajı nasıl yapılır herkese göstermeni sağlayacak!

Maybelline Burgundy far paletinin yanı sıra Maybelline Color Tattoo 21 Saat Kalıcı Göz Farı çeşitlerini de uygulayabilirsin. Krem jel formülü sayesinde ıslak bir görünüm oluşturan bu göz farı, istediğin etkiyi fazlasıyla oluşturacak!

Glossy Göz Makyajı Kimlere Yakışır?

Glossy Göz Makyajı Kimlere Yakışır?

Glossy göz makyajı, tüm renklerle yapılabildiği için farklı cilt tonlarına sahip her bireye hitap ediyor. Beyaz tenli, buğday ya da bronz tenlilerin rahatlıkla tercih edebileceği glossy göz makyajında, cilt tonuna göre kullanılacak makyaj ürünlerinin rengi de isteğe göre seçilebiliyor. Glossy göz makyajında parlaklığın sınırı yok. Dolayısıyla ışıltılı görünmeyi seven, enerjik ve genç ruha sahip bireyler arasında glossy göz makyajı son derece popüler!

Glossy göz makyajının nasıl yapılacağını artık biliyorsun. Bu ışıltılı göz makyajı trendini yaz bitmeden ilk fırsatta denemelisin!


Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?