Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Teknikleri Nelerdir?

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Teknikleri Nelerdir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Bizim neredeyse her makyajımızda uyguladığımız gözleri büyük gösteren makyaj teknikleri ile tanış!

Göz göze konuştuğun insanlarla daha kolay iletişim kurduğunu, karşındakinin seni daha iyi anladığını fark etmişsindir. Bu yüzden gözlerinin duygusal iletim açısından ne kadar önemli olduğu belirtmemize gerek olduğunu düşünmüyoruz. Bizim bu yazıda aslında söylemek istediğimiz karşındakini etkilemek için ilk başta gözlerinin etkileyici olmasına ihtiyacın varsa neden gözlerini daha büyük gösterecek makyaj teknikleri varken sen bu teknikleri uygulamayasın? Hadi, işe videomuzu izlemekten başla!

Id
a0438d05-f467-4dc9-ad06-d61ed6b82878
Type
MvcWeb.Models.Blocks.YoutubeBlock

Her toz yapıda far uygulamasında belirttiğimiz gibi makyajına mutlaka far bazı kullanarak başlamalısın! NYX Professional Makeup Waterproof Eye Shadow Primer’ı göz kapaklarına parmak uçlarınla hafifçe uygula ve iyice yedirdiğine emin ol.  Far bazı hem makyajının daha kalıcı olmasını hem de farın göz kapaklarındaki katlanma bölgesinde birikmesini engelleyerek göz makyajının muhteşem görünmesini sağlayacak önemli bir detay. Küçük ama sihirli bir dokunuş.

Göz Kapaklarını Gölgelendir!

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Teknikleri Nelerdir?_1

Sonrasında göz kapaklarını gölgelendirmelisin. Göz kapağının katlanma bölgesinden başlayarak yuvarlak hareketlerle uygulayacağın kahve tonlarındaki far göz bebeklerini ortaya çıkaracak. En sevdiğimiz far paletlerinden biri NYX Professional Makeup Ultimate Shadow Cool Neutrals Palet’teki kahve tonunu göz kapaklarının katlanan kısmından başlayarak uygula ve karıştırma fırçasıyla iyice karıştır. Bundan sonraki adımda gözlerini daha da belirginleştirmek için. Bu yüzden uyguladığın yer çok önemli. Yine Cool Neutrals Palet’teki gold rengini far fırçası ile alıp göz bebeğinin tam üzerine gelecek şekilde hafifçe uygula. Gözlerin şimdiden olduğundan daha büyük görünüyor ancak alt kirpiklerini de kahverengi far ile belirginleştirmeyi unutma!

Göz Pınarlarını Aydınlat! 

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Teknikleri Nelerdir?_2

Diğer bir gözleri büyük gösteren makyaj tekniği ise göz pınarlarını aydınlatmak. Gözlerini olduğundan daha büyük göstermesinin yanı sıra bakışlarını daha canlı ve aydınlık gösterecek bu adım yorgun olduğun günlerin de kurtarıcısı olabilir. Yine NYX Professional Makeup Ultimate Shadow Cool Neutrals Palette bulunan en açık rengi ince bir far fırçası yardımıyla göz pınarlarına uygula. Aynaya tekrar baktığında bu küçücük adımın büyük fark yarattığını göreceksin! 

Açık Renk Göz Kalemi Hilesini Uygula!

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Teknikleri Nelerdir?_3

En etkili göz makyajı büyütme tekniklerinden biri de alt göz kapağının iç kısmına açık renk göz kalemi çekmek. Çok bir etkisi yokmuş gibi görünse de maskara uygulamasından sonra farklını hissettiriyor. NYX Professional Makeup  Wonder göz kalemi alt göz kapaklarının iç kısmına uygula.  Wonder göz kalemlerine burada ayrı bir parantez açmak istiyoruz çünkü kendisinden her cilt tonuna uygun bir tane var ve yapısı da harika. Sence de mükemmel değil mi?

Dolgun Kirpikler = Büyük Gözler 

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Teknikleri Nelerdir?_4

Hepimizin çok iyi bildiği gibi ne kadar dolgun kirpiklere sahipsen gözlerin o kadar büyük gözüküyor. Bu adımın püf noktası ise kirpiklerine ekstra dolgunluk sağlayacak bir maskara kullanmak. Dolgun kirpikler denince aklımıza ilk gelen maskaralardan biri olan L’Oréal Paris False Lash Super Star maskara gözleri büyük gösteren makyaj tekniklerinde olmazsa olmazdı çünkü kendisinin dolgunlaştırıcı bazı da var. Çift taraflı bu muhteşem maskaranın öncelikle baz kısmını uygulayarak kirpiklerini dolgunlaştır. Daha sonra maskara kısmı ile dolgunlaştırdığın kirpiklerini diğer maskara kısmı ile belirginleştir!  

Gözlerini olduğundan daha büyük göstermek için nasıl bir makyaj yapman gerektiğini artık biliyorsun!

Eğer bu makyajlardan ilham aldıysan, #makyajselfiem etiketiyle bizimle paylaşmayı unutma!

Bir sonraki videoda görüşmek üzere!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?