Kirpik Ayırıcı Nedir? Ne İşe Yarar?

Kirpik Ayırıcı Nedir? Ne İşe Yarar?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Tek tek ayrılmış, upuzun ve hacimli kirpikler... Hepimiz bir sabah uyanıp kirpiklerimizin böyle görünmesini hayal ederiz. Bizi bu kirpik görünümüne ulaştıracak en yeni yöntemlerden biri de kirpik ayırıcı taraklar. Kirpik ayırıcılar, birbirine dolanan kirpiklerin tek tek ayrılmasını sağlar ve kirpiklere daha düzenli bir görünüm kazandırırlar. Sosyal kmedyada veya YouTube videolarında eminiz kirpik ayırıcı kullananları görmüşsündür. Kirpiklerinin daha kusursuz, doğal ve uzun görünmesi için gerçekten kirpik ayırıcısına ihtiyacın var mı? Kirpiklerine en iyi gelecek formülleri ve kirpik ayırıcıların ne işe yaradığını şimdi seninle paylaşıyoruz.

Kirpik ayırıcı nedir?

Kirpik ayırıcı nedir?

Kirpik ayırıcı, kirpiklerin tek tek ayrılmış, kalkık ve düzenli görünmesi için kullanılan taraklar gibi düşünülebilir. Plastik veya paslanmaz çelikten üretilen kirpik ayırıcı taraklar, temiz kirpikleri taramak veya maskara uygulamasından sonra topaklanmaları temizlemek için tercih ediliyor.

Kirpik ayırıcılar genellikle göz yapısına uygun olacak şekilde eğik başlığa sahip olurlar. Böylece kirpik dibine daha rahat oturur ve gözlerde hassasiyet yaratmazlar. Kirpik ayırıcıları en çok uzun kirpiklere sahip olanlar, kirpik lifting yaptıranlar ve takma kirpik kullananlar tercih ediyorlar. Ayrıca, kısa kirpiklere sahip olup da kat kat maskara süren ve maskaranın topaklanmalarını temizlemek isteyenler de kirpik ayırıcılara ilgi gösteriyor.

Kirpik ayırıcı ne işe yarar?

Kirpik ayırıcı ne işe yarar?

Kirpik ayırıcı uçlar, birbirine dolaşan kirpikleri açmak için kullanılır. Özellikle kirpik lifting yaptırdıktan sonra kirpiklerinin düzensiz, dolaşık ve birbirine geçmiş halde bulabilirsin. Bunları düzene sokmak için kirpik ayırıcısının faydalarından yararlanabilirsin.

Bizim çevremizde kirpik ayırıcı kullananlar, bu aletin maskara topaklanmasını temizlemek için de çok yararlı olduğunu söylüyorlar. Sürekli topaklanan ve kirpiklerinde sahte bir görünüm yaratan maskaraları, kirpik ayırıcılar ile yola getirebilirsin. Kirpik ayırıcısını maskara temizlemek için kullanıyorsan çelik kirpik ayırıcısı yerine plastik olanları tercih etmelisin. Çelik uca sahip olanlar gözlerine zarar verebilir ve minik kazalara yol açabilirler.

Kirpik ayırıcısı nasıl kullanılır?

Kirpik ayırıcısı nasıl kullanılır?

Kirpik ayırıcısını kullanmak aslında çok basit! Önemli olan tekniğini bilmek ve doğru kirpik ayırıcısını keşfetmek.

  1. Kirpik ayırıcısını kirpik dibine doğruca yerleştir. Kirpik tarağının bombeli kısmı dışarı doğru bakmalı.
  2. Kirpik ayırıcı tarağını her zaman ileri doğru hareket ettirmelisin. İleri-geri hareketlerle kirpiğini taramak kirpiklerine zarar verebilir.
  3. Birbirine dolanmış kirpiklerin varsa ( bu kısım özellikle kirpik lifting yaptıranlar için geçerli) kirpik ayırıcısıyla kirpiklerini zorla açmaya çalışma. Dolandığı yerde bırakmalısın.
  4. En son adımda kirpik ayırıcısını hafif yukarı doğru yönlendirerek kirpiklerinin daha kalkık ve hacimli görünmelerini sağlayabilirsin.

Editörün önerisi: Eğer kirpik ayırıcısını maskaranın topaklanmalarını temizlemek için kullanıyorsan tarağını çok dikkatli bir şekilde ilerletmeli ve kirpik şeklinin bozulmamasına dikkat etmelisin. Unutmadan söyleyelim, maskaradan sonra kirpik ayırıcısı kullanmak maskaranın kirpiklerine kazandırdığı hacimli kalkık görüntüyü bozabilir.

Kirpiklerini tek tek ayırmak için ne yapmalısın?

Kirpiklerini tek tek ayırmak için ne yapmalısın?

Maskaranın topaklanmasını önlemek istiyorsan kirpiklerini tek tek ayıran maskarayı keşfetmen gerekiyor. Kendi esnek fırçasıyla kirpiklerine hacim kazandıran yelpaze etkili Maybelline Lash Sensational Maskara, kirpik ayırıcısına gerek kalmadan kirpiklerini tek tek ayırıyor ve daha uzun görünmelerine yardımcı oluyor.

Tek tek ayrılmış, dolgun ve hacimli kirpikler için yelpaze etkili, yani açılı maskara fırçalarını tercih etmelisin. Lash Sensational Maskara'nın özel fırçası ve yaban gülü yağı içeren formülü sayesinde kirpiklerinde topaklanma olmaz ve kirpiklerini birbirine yapıştırmaz. Maskara fırçası, kirpiklerini dipten uca tararken tek tek ayırıyor ve ağırlık hissi yaratmadan dolgunlaşmasını sağlıyor. Maybelline yelpaze etkili fırçanın iç tarafıyla, kirpik köklerine ulaşabilir, dış tarafıyla da dış köşelerdeki kirpiklerine dolgun bir görünüm kazandırarak tam yelpaze görünümü yaratabilirsin.


Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?