Gözlerin Konuşsun: Maske ile Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Gözlerin Konuşsun: Maske ile Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yeni hayatımızın yeni normali var artık: Maske takmak. Kim derdi ki yaz sıcağında kendimizi korumak için maskeli gezmek zorunda kalacağız? Her neyse...Bütün bu olanlara birer deneyim gözüyle bakmalı ve maske takmaya alışmalıyız. Yeni normal hayatımızın bir parçası olan yüz maskesi ile makyaj yapmak ayrı bir yetenek gerektiriyor. Biz de son birkaç aydır bu yeteneğimizi olabildiğince geliştirdiğimizi düşünüyoruz.

Maske takarken, gözler haliyle ön plana çıkıyor, böyle olunca da göz makyajları çok daha dikkat çekici bir hale geliyor. Biz de dedik ki, yaz aylarına uygun, fresh ve havalı göz makyajı modelleri nasıl yapılır araştıralım ve seninle paylaşalım!

Dövme etkili kalıcı göz makyajı nasıl yapılır?

Işıltılı göz makyajı

Göz makyajında aydınlık, ışıltılı ve kalıcı görünümleri tercih etmelisin. Maske takarken biz krem göz farlarını tercih ediyoruz. 24 saate kadar kalıcı, uygulaması çok kolay olan en sevdiğimiz krem farlardan biri olan Maybelline New York Color Tattoo renkleri maskeli göz makyajı için ideal!

Aydınlık bir görünüm için Groundbreaker rengini göz kapağına parmağınla tampon hareketlerle yay. Işıltılı leylak tonlarındaki bu renk havalı göz makyajları için ideal! Krem farını uyguladıktan sonra kirpik diplerini belirginleştirmek için Maybelline New York Tattoo Liner Jel göz kalemi kullanabilirsin. Jel yapıdaki bu göz kalemleri hem çok kolay yayılıyor, hem de uzun süre akmadan sabit kalıyor. 911 Smooth Walnut bizim en sevdiğimiz kahverengi göz kalemlerinden biri. Kirpik diplerine göz kalemini ince bir çizgi halinde uygula ve hafifçe dağıt. Dilersen kahverengi rengi göz kalemiyle buğulu göz makyajı da yapabilirsin.

Yaz makyajında eyeliner kullan

Yaz makyajında eyeliner kullan

Maske takarken, makyajımızı tazelemek artık ikinci planda kaldı. Bu yüzden kalıcı göz makyajı yapmak artık hiç olmadığı kadar önemli. Göz makyajında kalıcılığına güvendiğin, gün boyu akmayan bir eyeliner arıyorsan hemen sırrımızı seninle paylaşalım: Maybelline New York Hyper Easy Eyeliner.

Hyper Easy eyelinerın yumuşacık ve ince ucu sayesinde tek adımda kusursuz eyeliner çekebiliyoruz. Anında sabitlenen ve güneşten dolayı akmayan bu eyeliner, maskeli günlerde bizim kurtarıcımız oluyor. Sen de maske takarken tüm ilginin göz makyajında olmasını istiyorsan Maybelline Eyeliner kullanmaya başlamalısın.

Kirpiklerini ön plana çıkar

kirpiklerini ön plana çıkar

Göz makyajını vurgulamanın yolu en iyi maskarayı kullanmaktan geçiyor. Maske takarken bütün ilgi gözlerinde olacak, bu yüzden göz makyajında hiç bir kusur olmamalı!

Maybelline New York Falsies Lash Lift, kirpiklerini dipten uca kavrar, uzatır ve hacimle kaldırır. Sanki profesyonel kirpik lifting etkisi yaratır! Maske takarken kirpiklerini ön plana çıkarmak istiyorsan iki kat maskaranı dikkatli bir şekilde kirpiklerine uygula. Falsies Lash Lift, gün boyu akmayan formülü sayesinde kirpiklerinde sabitlenir ve dışarıda seni zor durumda bırakmaz.

Editörün önerisi: Günde iki kat maskara uygulamak, takma kirpik kullanmak gibi etkenler kirpiklerine zarar verebilir. Evde kirpik bakımı yapmak için Maybelline Falsies Lash Mask Kirpik Maskesi kullanmalısın. Bu kirpik maskesinin formülündeki argan yağı ve shea yağı sayesinde kirpiklerin güçlenir ve yumuşacık olur. Falsies Lash Mask Kirpik Maskesi'ni gece yatmadan kirpiklerine uygula sabahları da suyla durula. Haftada 3 kere evde kirpik maskesi yapmak kirpiklerini gözle görülür bir şekilde güçlendirecek.

Kaş makyajını yapmayı unutma

Kaş makyajını yapmayı unutma

Maske taktığında yüzünde sadece iki kısım ön plana çıkıyor. Gözler ve kaşlar. Göz makyajı yapmayı öğrendin, sıra kaş makyajında.

Gün içinde kaşlarında dövme etkisi gibi kalıcı kaş makyajı istiyorsan Maybelline New York Tattoo Brow Kaş Pomadı ile tanışmalısın. Kaş pomadının içinden çıkan kaş fırçasıyla ürünü kaşlarına dipten uca doğru tarayarak uygula. Kaş pomadı hem kaşlarının aşağı düşmesini engelliyor hem de yoğun renk verme özelliği sayesinde kaşlarının aralarındaki boşlukları dolduruyor.

Kaş makyajı yapmak sadece kaşlarını ortaya çıkarmaz aynı zamanda göz makyajını da destekler. Maske takarken göz makyajı ve kaş makyajını bir takım halinde düşünmeli ve birinden birini atlamamalısın.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?