Hassas saç derisine özel doğal bakım: Botanicals Fresh Care Lavanta Yatıştırıcı seri

Hassas saç derisine özel doğal bakım: Botanicals Fresh Care Lavanta Yatıştırıcı seri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kaşınan, sürekli rahatsızlık hissi veren bir saç derin varsa hassas saç derisine sahipsin demektir. Saçlarının sağlıklı olması için mutlaka sağlıklı bir saç derisine sahip olman gerekir. İşte tam da bunu sağlamak için doğal içeriğe sahip çok özel bir bakım önerimiz var: Botanicals Fresh Care Lavanta Yatıştırıcı seri!

Bu özel ve doğal saç bakımını bizimle beraber keşfetmeye ne dersin?

Botanicals Fresh Care Lavanta Yatıştırıcı seri

Lavanta bitkisinin ne kadar yatıştırıcı, sakinleştirici bir etkiye sahip olduğun artık bilmeyen yok. Tahriş olan ciltlerde, saç derisinde pullanma sorunu yaşayanlarda da sık sık kullanılıyor. İşte bu özel ve botanik bitkiyi şimdi de pullanma olan, hassas saç derimizi yatıştırmak, rahatlatmak, kuru saçlarımızı beslemek için kullanabileceğiz!

Doğal içerikli ürünler denildiğinde akla ilk gelen Botanicals Fresh Care, şimdi de Lavanta Yatıştırıcı bakımıyla karşımızda! Lavanta yağı içeren formülü ile Botanicals Fresh Care Lavanta Yatıştırıcı, saç derisini yatıştırıyor, pullanmayı azaltıyor ve kaşıntı hissini azaltıyor. Saç derisi hassas olduğunda çok daha nazik bir bakıma ihtiyaç duyar. Lavanta yağı içeren bu özel bakım saçını, saç derini de kurutmadan, pullandırmadan, nazikçe temizleyerek yatıştırır.

Botanicals Fresh Care Lavanta Hassas Terapi

Aynı zamanda Lavanta yağının yanında Soya ve Hindistan Cevizi yağı içeriği ile saçın boy ve uçlarını da nemlendiriyor. Böylece hassaslaşan, pullanan saç derisi nedeniyle kuruyan saç tellerine da doğal bir bakım sunuyor, saçlar yumuşuyor, daha kolay taranabiliyor.

Saça faydaları neler?

Botanicals Fresh Care’den daha önce de birçok kez bahsetmiştik. Hatta Kişniş Güçlendirici serisini incelediğimiz yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsin. Doğal, paraben, silikon ve renklendirici içermeyen Botanicals Fresh Care ürünlerini severek kullanmaya devam ediyoruz. Tabii Lavanta özleri içeren bu özel bakımı da denemezsek olmazdı :)

Lavanta Yatıştırıcı serisi, rahatsızlık hissi olan, kaşınan, kuruyan, yatışmaya ihtiyaç duyan, kızaran, pullanan saç derisini yatıştıran bir bakım. Son zamanlarda mevsim değişimlerinden dolayı saç derimiz de, saçlarımız da çok daha hassaslaştı. Özellikle de kaşıntı, kızarıklık, pullanma gibi sorunlarla çok sık karşılaşır olduk. Hatta saç derimiz sağlıksız olduğu için saç tellerimiz de kurumaya, pullanmaya, nemini kaybetmeye başladı... Ancak tam da en uygun zamanda Lavanta Yatıştırıcı serisi yardımımıza koştu!

Lavantanın saça faydalarından dolayı son dönemde çok fazla kullanıldığını duyuyoruz. Lavanta özleri saç tellerine nem desteği sağlıyor, pullanmayı engelliyor, saçı yumuşatıyor, saç derisini rahatlatıyor, yatıştırıyor ve en önemlisi de o rahatsızlık hissini ortadan kaldırıyor. Yani o, saç derindeki yanma gibi hisler yerini ferahlık hissine bırakıyor.

Saç derimiz sağlıksız olduğunda saç tellerimiz de bu durumdan etkileniyor. Bizim de hassaslaşan saç derimizden dolayı son zamanlarda saç uçlarımız, saç tellerimiz kurumaya, nemini kaybetmeye başlamıştı. Lavanta özleri, saçlara nem desteği de sağladığı için pullanma karşıtı Lavanta Yatıştırıcı serisini kullanmaya başladığımızdan beri saçlarımız çok daha yumuşak, çok daha parlak görünüyor.

Kimler için uygun?

Botanicals Fresh Care Lavanta Hassas Terapi

Lavanta Yatıştırıcı bakımı, yukarıda da bahsettiğimiz gibi kaşınan ve yatışmaya ihtiyaç duyan hassas saç derisinin, kuruyan saçların bakımında kullanılabilir. Hatta saç derisinde pullanma olanlar için de oldukça uygun.

Tabii bir de muhteşem Lavanta kokusunu sevenler için çok uygun :) Çiçeksi kokuları çok seviyorsan bu bakıma bayılacağına eminiz! Kendini bir Lavanta bahçesinde gibi hissettiğin, doğal bir saç terapisi düşünebiliyor musun? İşte Lavanta Yatıştırıcı serisi ile saç bakım rutinine bu harika his gelecek!

Seride hangi ürünler bulunuyor?

Botanicals Fresh Care Lavanta Yatıştırıcı serisinde şampuan, saç kremi, saç maskesi bulunuyor. 

Şampuan:

Hassas saç derini nazik şekilde temizleyecek sülfatsız şampuan Lavanta Yatıştırıcı Şampuan’ı saç derine dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayabilirsin.

Saç kremi:

Lavanta Nemlendirici Saç Kremi'ni saçlarının uç ve boy kısımlarına uygulayabilirsin.

Saç maskesi:

Lavanta Nemlendirici Saç Maskesi'ni de saçlarının ihtiyacına göre haftada 1 ya da 2 kere saçının uç ve boy kısımlarına uygulayabilirsin.

Hassas saç derin için hem muhteşem kokan, hem de saçlarını yatıştıran Lavanta bakımını hemen denemeye ne dersin?

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?