Islak makyaj trendi: Sadece 3 adımda daha canlı bir görünüm!

Islak makyaj trendi: Sadece 3 adımda daha canlı bir görünüm!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Islak makyaj trendi uzun zamandır en popüler trendler listesinde! Birçok ünlü yıldızın da tercihi olan ıslak makyaj tekniği sayesinde artık ciltler pırıl pırıl parlıyor! Islak makyaj yönteminde amaç, taze, canlı bir cilt görünümü oluşturmak. Daha aydınlık bir tenle, tabii ki herkesten bir adım öne çıkmak da kaçınılmaz oluyor!

Peki, ıslak ten makyajı tüyolarının çok pratik olduğunu söylesek? Islak makyaj tüyoları ve ıslak makyaj ürünlerini öğrenmek için yazımızın devamına alalım seni!

Islak ten makyajı baz önerisi

Islak ten makyajı baz önerisi

'Islak makyaj nasıl olur?' diye soranlar için cevabımız nemlendirilmiş ve sağlıklı bir cilt olur. Islak ve nemli bir bitiş yaratan makyaj bazı sayesinde, ıslak ten makyajını kolaylıkla yapabilirsin. Çünkü ıslak makyajın amacı tende ıslak bir görünüm oluşturmak. Bu nedenle cildini güzelce nemlendirdiğinden mutlaka emin olmalısın. Pul pul olmuş bir cilt üzerine ıslak makyaj uygulandığında ortaya hoş bir görünüm çıkmayacaktır.  

Elektrolit içerikli NYX Professional Makeup Plump Right Back Makyaj Bazı, hyaluronik asit, vitamin E, pro-vitamin B5, magnezyum ve potasyum içeren formülü ile cildi tazeliyor, aydınlık, dolgun ve ıslak bir görünüm veriyor.

Islak ten görünümü veren renkli nemlendirici

Islak ten görünümü veren renkli nemlendirici

Renkli nemlendirici, ıslak ve doğal ten makyajının olmazsa olmazıdır. Fondöten yerine cildinde daha doğal bir görünüm vermek için renkli nemlendiricileri tercih edebilirsin. Özellikle günlük makyajın için hafif yapıda, cildindeki kusurları kapatan ve varla yok arası bir görünüm oluşturan renkli nemlendiricileri biz çok seviyoruz. 

Islak makyaj ürünü arayanlar için harika bir önerimiz var! Cildinin en doğal ve ıslak halini ortaya çıkarmak için L'Oreal Paris Skin Paradise renkli nemlendiricisini kullanabilirsin. Cildinin yorgun ve solgun görünümünü azaltan, 24 saat cildi nemlendirme etkisi olan bu renkli nemlendirici seni olduğundan daha canlı ve tabii ki cildini daha ıslak ve taze gösterecek. Üstelik hiç ağırlık yapmıyor ve cildin nefes almasına izin veriyor.

Renkli nemlendirici nasıl sürülür?: Renkli nemlendiriciyi kullanmak çok kolay! Kremsi formülü ile çok kolay dağılan bu ürünü dilersen parmaklarınla veya makyaj süngeri ile sürebilirsin. Islak makyaj süngeri ile daha aydınlık bir cilt elde edebilirsin. 

Daha canlı ve vurgulu kirpikler için

Daha canlı ve vurgulu kirpikler için

Islak makyaj için göz makyajı yapmanı önermiyoruz. Cildinin parlak ve sağlıklı görünmesi önceliğimiz olduğu için sadece bir maskara sürmen yeterli olacaktır. En iyi maskara arayışında olanlar için harika bir önerimiz var: L'Oreal Paris Bambi Eye Ceylan Göz Etkili Maskara, kirpiklerini dipten uca kadar kıvırarak gözlerde adeta ceylan görünümü sunuyor. Dış köşeye doğru kıvrılan, yoğun hacimli kirpikler elde ederek makyajına daha dinamik bir görünüm ekleyebilirsin.

Editörün Önerisi: Kirpiklere ceylan gözü etkisi veren bu maskara hakkındaki tüm detayları öğrenmek ve kirpiklerde nasıl durduğunu görmek istersen, bu makalemize göz atabilirsin.

Islak makyajı için allık

Islak makyajı için allık

Islak makyajın olmazsa olmaz ürünlerinden biri de krem allık. Cildinin sağlıklı ve aydınlık görünmesi için pembe, fuşya gibi canlı renklerdeki allıkları tercih etmelisin. Likit allığını sürerken çizgi şeklinde iz kalmamasına dikkat et, parmaklarınla allığı dağıt. Ne de olsa doğal görünmek istiyoruz!

Kremsi yapıdaki allıklar cildinde her zaman daha canlı bir etki bırakır. Bu nedenle ıslak makyaj için allık önerimiz: Maybelline New York Cheek Heat Likit Allık. Kremsi yapıdaki bu likit allık sayesinde hem yanaklarımızda canlı bir görüntü elde ediyoruz hem de mor veya fuşya gibi yeni trend allıkları deneme şansı buluyoruz! Islak makyaj için 25 Fuchsia Spark gibi fuşya alt tonlu bir allık kullanmalısın.

Islak makyaj için ruj önerisi

Islak makyaj için ruj önerisi

Islak makyaj için ruj önerisi arayanlara ıslak bitişli doğal renk ruj öneriyoruz. Dudaklarını hem nemlendirecek hem de parlak bir etki verecek NYX Professional Makeup This is Juice Gloss'lar, ıslak makyajının tamamlayıcısı olacak. Elektrolit içeren formülü ve 8 farklı renk - aromasıyla bu lip glosslar dudaklara bakım yapıyor, aynı zamanda da yapışkan his bırakmadan yoğun bir parlaklık veriyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?