Denim Modasına En Uygun Makyaj Stilleri

Denim Modasına En Uygun Makyaj Stilleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Sen de bizim gibi son zamanlarda denim modasının içine çekildiysen, makyajına yeni bir soluk getirmenin vakti geldi de geçiyor. Denim modasına en uygun makyaj stilleriyle zarif bir sokak modası kraliçesi gibi gezmeye hazır ol!

Son yıllardaki denim modası rüzgarı kıyafetlerden makyaja, ayakkabılardan saç renklerine kadar her şeyi etkisi altına alıyor. Günlük rutinde sık sık giyilen parçalar arasında yer alan denim kıyafetlere göre makyaj yapmayı en iyi şekilde öğrenmek istemekte haklısın. Denim modasına hangi makyaj stilleri yakışır ve denim kıyafet makyajında hangi renkleri kullanmak gerekir tek tek inceliyoruz!

Denim Modasına Hangi Makyaj Stilleri Yakışır?

Denim kıyafetler rahat ve şık bir tarza sahip olduğu için farklı makyaj stillerine uyum sağlayabiliyor. Dolayısıyla denim modasında çok daha özgür bir makyaj paletine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ancak denim modası en çok günlük rutinde kendisine yer bulduğu için biz bu modaya doğal makyaj stillerini çok yakıştırıyoruz.

Denim Tulum için Makyaj Önerisi

Denim Tulum için Makyaj Önerisi

Rahat bir kıyafet olan denim bahçıvan tulumla doğal, taze ve temiz bir görünüm veren makyaj stillerini deneyebilirsin. Bu kombin için clean girl stilini uygulayabilirsin. Yani nude tonlarda doğal bitişli, krem ve likit formdaki makyaj malzemelerine ihtiyacın olacak.

Denim Ceket için Makyaj Önerisi

Denim Ceket için Makyaj Önerisi

Kot ceket üzerine makyaj yaparken hem şık hem de zarif bir görünüme ulaşmak için tüm makyajını aynı rengin farklı tonlarıyla kurgulayabilirsin. Biz denim ceketlerle koyu renkli makyajı çok yakıştırıyoruz. Dilersen bu görünümde toprak tonlarında monokrom makyaj stilini deneyebilirsin. Mesela, Maybelline New York City Bronzer ile cildine ışıltılı ve bronz bir görünüm kattıktan sonra sıcak kahverengi tonlarındaki farlarla çarpıcı bir göz makyajı yapabilirsin.

Denim Elbise için Makyaj Önerisi

Denim Elbise için Makyaj Önerisi

Yaz aylarının enerjisini taşıyan denim elbiseler için en uygun makyaj stilinin hot girl summer makyajı olduğunu düşünüyoruz. Yani şeftali tonlu dudaklar, ışıltılı yanaklar ve bahara uygun renkli eyeliner’ları tercih edebilirsin. Mesela Maybelline New York Tattoo Liner Jel Göz Kalemi çeşitleriyle rengarenk bir göz makyajı yapabilirsin. Üstelik Maybelline’in Tattoo Liner jel göz kalemleri, geçici dövme etkisiyle gün boyu sana eşlik etmeyi sürdürecek.

Denim Pantolon için Makyaj Önerisi

Denim Pantolon için Makyaj Önerisi

Söz konusu denim pantolon olunca üzerine ne giydiğin de büyük önem taşıyor. Spor bir kombin oluşturduysan doğal makyaj stillerini uygulayabilirsin. Ancak denim pantolonun üzerine hareketli bir bluz tercih ettiysen smokey eye makyajı daha uygun olabilir.

Denim Şort için Makyaj Önerisi

Denim Şort için Makyaj Önerisi

Denim şort kombini için makyaj yaparken doğal pembe tonlarındaki bebeksi makyaj stilinden ilham alabilirsin. Likit far, krem allık, highlighter ve gloss çeşitleri denim şort kombinlerine çok yakışıyor. Bu makyaj için bizim önerimiz Maybelline Lifter Gloss Bronzed serisi! Maybelline Lifter Gloss Bronzed çeşitleri altın, bronz ve bakır tonlarıyla yaz havasını dudak makyajına taşımak için gayet ideal seçenekler. 

Denim Modasına Hangi Ton Makyaj Gider?

Denim Modasına Hangi Ton Makyaj Gider?

Bizce denim modasına en çok yakışanlar renkler nude, pembe ve toprak tonları. Ancak bu renk tonlarını ışıltılı bir makyajla harmanlaman gerekiyor. Aksi takdirde denimin dinamik havasına pek de uygun olmayan mat bir görünüm elde edebilirsin.

Denim Modasına Ne Renk Ruj Yakışır?

Denim Modasına Ne Renk Ruj Yakışır?

Denim kıyafetlere uyum sağlayacak sade bir makyaj stili tercih etmek istiyorsan nude ve doğal tonlardaki rujları kullanabilirsin. Maybelline Super Stay Matte Ink Likit Mat Ruj serisiyle denim kombinin için aradığın nude tonunu kolayca bulabilirsin. Ultra mat bitişli, yüksek pigmentli ve kadifemsi formülüyle rahat bir şekilde sürülen bu Maybelline likit mat rujlar ayrıca dudakları da kurutmuyor.

Denim kıyafetlere genel olarak doğal makyaj stillerini yakıştırsak da çarpıcı dudaklara hayır diyemiyoruz. Parlak kırmızı veya bordo rujlar denim kombinlerde kusursuz bir görünüm sergiliyor. Eğer parlak ve koyu renkli bir ruj kullanmak istiyorsan bizim favorimiz Maybelline Super Stay Vinyl Ink Rujlar! Özellikle “Unrivaled”, “Witty” ve “Wicked” renklerini hem koyu renkli hem de açık renkli denim kombinlerinde kullanabilirsin.

Denim Modasında Hangi Renk Far Kullanılır?

Denim Modasında Hangi Renk Far Kullanılır?

Denim modasında kotun tok ve mat görünümünü hareketlendirmek için ışıltılı farlara yönelebilirsin. Mesela, Maybelline Color Tattoo krem farlar arasında “35 On and On Bronze” kodlu metalik bronz rengini denim kombinlerinde rahatlıkla kullanabilirsin. Bunun yanı sıra denim kombine göre makyaj modelleri arıyorsan glossy göz makyajı trendini de deneyebilirsin.


Hadi ne duruyorsun, hemen gardırobunu açarak bir sonraki denim kombinini ve denim kombinine uygun makyaj stilini planlamaya başla!


Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?