TikTok Makyaj Trendi: Blackberry Makeup Nedir?

TikTok Makyaj Trendi: Blackberry Makeup Nedir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kahvelerden çaylara, meyvelerden sebzelere tüm yiyecek ve içecek çeşitlerini bir makyaj trendine dönüştüren TikTok kullanıcıları, şimdi de blackberry makeup trendiyle karşımızda. Böğürtlen makyajının püf noktaları ise bizde!

Çilek kız ve latte makyajı akımlarının etkileri hafiflerken TikTok kullanıcıları bizi şimdilerde yeni bir makyaj stiliyle daha tanıştırıyor. Blackberry makeup trendiyle kullanıcılar böğürtleni anımsatan koyu tonları makyajına taşıyor. TikTok blackberry makeup trendi bu sıralar güzellik vlogger’ları ve ünlülerin paylaşımlarında da tüm cazibesiyle boy gösteriyor. Hemen her yerde gördüğümüz böğürtlen makyajının detaylarına geçmeye hazır mısın? Hadi, blackberry makyajı nedir ve böğürtlen makyajı nasıl yapılır biz anlatalım, sen dene!

 

Blackberry Makeup (Böğürtlen Makyajı) Nedir?

Blackberry Makeup (Böğürtlen Makyajı) Nedir?

Blackberry makeup, böğürtlen renklerini baz alan yeni bir TikTok makyaj trendi. Türkçeye “böğürtlen makyajı” olarak çevrilen bu akım, temel olarak bordo ve mor renkleriyle ilerliyor.

 

Blackberry Makeup (Böğürtlen Makyajı) Özellikleri Nelerdir?

Blackberry Makeup (Böğürtlen Makyajı) Özellikleri Nelerdir?

  • Böğürtlen makyajı akımında koyu tonlara rağmen aydınlık bir makyaj görünümü hedefleniyor.
  • TikTok'taki "blackberry aesthetic" etiketlerinde de göreceğin gibi, dudaklarda böğürtlen yemekten mora boyanmış bir görünüme yer veriliyor.
  • Yanaklarda ise sanki böğürtlenli eller yanaklara sürülmüş gibi mora yakın bir renklendirme yapılıyor.

 

Blackberry Makeup (Böğürtlen Makyajı) Hangi Malzemelerle Yapılır?

Blackberry Makeup (Böğürtlen Makyajı) Hangi Malzemelerle Yapılır?

  • Aydınlık bitişli doğal fondöten
  • Eflatun/mor renkli krem allık
  • Mor tonlu far paleti
  • Pembe göz kalemi
  • Uzun görünüm veren siyah maskara
  • Mor likit parlak ruj

 

Blackberry Makeup (Böğürtlen Makyajı) Nasıl Yapılır?

Blackberry Makeup (Böğürtlen Makyajı) Nasıl Yapılır?

İşte blackberry makyajı nasıl yapılır adım adım anlatmaya başlıyoruz. Hadi, TikTok blackberry makyajı için şimdi aynanın karşısına geçme vakti!

 

Blackberry Makyajı için Fondöten Adımı

Blackberry Makyajı için Fondöten Adımı

Taze bir meyvenin ışıltısını cildine taşıyabilmek için aydınlık bitişli bir fondöten tercih etmelisin. Bizce Maybelline New York Super Stay Skin Tint Fondöten bu adım için birebir. C vitaminli formülüyle cilde daha aydınlık ve ışıltılı bir görünüm veren bu fondöten, cilt kusurlarını doğal bir görünümle örterek 24 saate kadar kalıcı etki gösteriyor. Maybelline’in bu ışıltılı serum fondötenini yüzünün merkezinden dışa doğru tampon hareketlerle ince bir kat halinde sürebilirsin.

 

Blackberry Makyajı için Allık Adımı

Blackberry Makyajı için Allık Adımı

Blackberry makyajının en önemli adımlarından biri de mora dönük koyu pembe yanaklar. Ancak yanaklarının bu yoğun renge rağmen doğal bir görünüm sergilemesi gerektiğini unutmamalısın. Bizce bu adıma en uygun allık Maybelline Cheek Heat. Kremsi jel yapıya sahip olan bu Maybelline krem allıklar ciltte kolayca dağılarak doğal bir görünüm sunuyor. Böğürtlen makyajı için “35 Berry Flame” renk seçeneğini kullanabilirsin. Bu mor allık, soğuk ve koyu pembe tonuyla özellikle bordo tonlu makyajlarda göz alıcı bir görünüm sergiliyor.

Blackberry Makyajı için Göz Makyajı Adımı

Blackberry Makyajı için Göz Makyajı Adımı

Böğürtlen makyaj akımının göz adımı için mor tonlu bir far paletine sahip olmalısın. Maybelline New York The Burgundy Bar Far Paleti ile bordo tonlu bir makyaj yapabilirsin. Bu paletteki en koyu bordo rengi göz kapaklarına sürmelisin. Üstten üçüncü sıradaki pembemsi tonu ise crease bölgesine sürerek daha aydınlık bir görünüm elde edebilirsin. Ardından Maybelline New York Color Tattoo 24H Eye Stix Göz Farı'nın Fearless rengiyle göz pınarlarını ve göz altını aydınlatabilirsin.

Dilersen gözlerinin iç kısmını pembe bir göz kalemiyle renklendirerek daha canlı ve aydınlık bir göz makyajı yapabilirsin. Son olarak kirpiklere uzun görünüm veren bir maskara tercih etmelisin. Biz tercihimizi siyahtan yana kullanarak Maybelline New York Falsies Surreal Maskara’yı seçiyoruz. Fakat sen daha renkli bir göz makyajı hayal ediyorsan mor veya pembe maskaralara göz atabilirsin.

 

Blackberry Makyajı için Dudak Makyajı Adımı

Blackberry Makyajı için Dudak Makyajı Adımı

Blackberry makyajında genellikle koyu bordo veya koyu mor rujlar kullanılıyor. Biz blackberry ruj önerisi olarak Maybelline New York Super Stay Vinyl Ink likit parlak rujları öneriyoruz. Bu serideki 30 numaralı Unrivaled rengiyle böğürtlen yerken lekelenmiş gibi nefes kesici görünen bir dudak görünümünü elde edebilirsin. Dilersen ruju sürdükten sonra parmaklarınla veya peçeteyle dağıtıp daha doğal bir görünüm elde edebilirsin.

TikTok’u kasıp kavuran böğürtlen makyajının tüm adımlarını anlattık. Sıra denemeye geldi. Hadi, makyaj malzemelerini tamamla, makyaja başla!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?