TikTok'un Yeni Yıldızı: Matcha Makyajı Trendi

TikTok'un Yeni Yıldızı: Matcha Makyajı Trendi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yemyeşil farla çevrelenmiş etkileyici gözler ve pürüzsüz bronz bir ten senin de ilgini çekiyorsa matcha makyaj trendine bayılacaksın. En sevdiğin içeceklerden birini makyaj stiline dönüştürmeye hazırsan başlıyoruz!

TikTok'ta ortaya çıkan latte makyaj trendinin ne kadar sevildiğini hatırlıyor musun? Hala daha konuşulmaya devam eden latte makyajına espresso makyajının ardından yeni bir güncelleme daha geldi. Matcha latte makyaj trendi ya da kısaca matcha makyajı! Bu trend makyaj stili, yeni yılın en iddialı görünümlerinden biri olmaya aday. Hadi öyleyse gel, matcha latte makyajı nedir ve matcha latte makyajı nasıl yapılır bir bakalım!

 

Matcha Makyajı Nedir?

Matcha Makyajı Nedir?

Matcha makyajı gözleri yeşil tonlarla ön plana çıkarmayı, dudaklara parlak bir görünüm kazandırmayı, nemli ve bronz bir cilt görünümü yaratmayı hedefleyen yeni bir TikTok makyaj trendi.

 

Matcha Makyajının Özellikleri Nelerdir?

Matcha Makyajının Özellikleri Nelerdir?

 • Matcha makyajında cilt görünümü dengeleyen bir ten makyajı yapılıyor.
 • Bronzer’la cilde ışıltılı bir bronzluk kazandırılıyor.
 • Yeşil göz farı tercih ediliyor.
 • Uzun kirpik görünümüne önem veriliyor.
 • Parlak dudak makyajı yapılıyor.

 

Matcha Makyajı Hangi Malzemelerle Yapılır?

Matcha Makyajı Hangi Malzemelerle Yapılır?

 • Aydınlık ve doğal bitişli fondöten
 • Işıltılı bronzer
 • Krem allık
 • Yeşil göz farı
 • Kıvrık görünüm veren maskara
 • Parlak bitişli ruj

Matcha Makyajı Nasıl Yapılır?

Matcha latte görünümünden ilham alan matcha makyajı, pürüzsüz ve aydınlık bir ten üzerine yeşil tonlarının kullanılmasıyla yapılıyor.

 

Matcha Makyajı için Fondöten Adımı

Matcha Makyajı için Fondöten Adımı

TikTok matcha latte makyajı için ince yapılı ve aydınlık bitişli bir fondöten tercih etmelisin. Biz bu makyaj için günlük rutinde de severek kullandığımız Maybelline New York Super Stay Skin Tint Fondöten’i tercih ettik. C vitamini içeren bu serum fondöten 24 saate kadar kalıcı, doğal ve aydınlık bir cilt görünümü sunuyor. Nemlendirici etkisiyle de cildi kurutmuyor. Matcha makyajı için birebir!

 

Matcha Makyajı için Bronzer ve Allık Adımı

Matcha Makyajı için Bronzer ve Allık Adımı

Matcha makyaj akımının en önemli noktalarından biri bronzer uygulaması. Favori bronzer’ınla elmacık kemiklerini ve şakaklarını renklendirerek tenine bronz bir görünüm kazandırmalısın. Ardından doğal pembe yanak görünümü için ciltte kolayca dağılan bir krem allık kullanmalısın.

Biz matcha latte makyajında Maybelline New York Cheek Heat Allık’ı tercih ettik. Sürüldüğü anda ciltle bütünleşerek kolayca dağılan bu kremsi allıkların 25 Fuchsia Spark rengi doğal pembe yanak görünümü için birebir! Ayrıca dilersen bu allığı kapatıcınla karıştırarak göz altlarını daha doğal bir görünümle pürüzsüzleştirebilirsin.

 

Matcha Makyajı için Göz Kalemi ve Maskara Adımı

Matcha Makyajı için Göz Kalemi ve Maskara Adımı

Matcha makyajının bir diğer can alıcı noktası ise elbette yeşil göz farları! Bunun için Maybelline New York Tattoo Liner Jel Göz Kalemi serisinden 932 Intense Green rengini kullanabilirsin. Göz kalemini kalın bir şekilde göz kapağına sürdükten sonra parmaklarınla veya far fırçasıyla dağıtarak dumanlı bir görünüm elde edebilirsin. Göz makyajını hareketlendirmek ve aydınlatmak için Maybelline New York Color Tattoo 24h Eye Stix Göz Farı serisinin Shining rengiyle göz pınarlarına ve kaş altlarına ışıltı ekleyebilirsin.

Göz makyajının ön plana çıkması için kirpiklerine son dokunuşu yapmayı ihmal etmemelisin. Maybelline New York Lash Sensational Maskara ile dolgun ve tek tek ayrılmış kirpik görünümüne ulaşabilirsin. Yelpaze etkili fırçasıyla en kısa kirpikleri bile yakalayan bu Maybelline maskara bizim favorilerimiz arasında. Bu maskarayla tek kat uygulamada ihtiyaç duyduğumuz kıvrık, uzun ve hacimli kirpiklere kavuşabiliyoruz.

Matcha Makyajı için Ruj Adımı

Matcha Makyajı için Ruj Adımı

TikTok matcha makyajında parlak dudak görünümü öne çıkıyor. İstersen şeffaf bir dudak parlatıcısı kullanabilir, istersen parlak likit rujları tercih edebilirsin. Biz tercihimizi dudak parlatıcısından yana kullanıyoruz. Maybelline New York Lifter Gloss ile tek seferde dudaklarımıza parlak bir görünüm kazandırıp makyajı sonlandırıyoruz. Matcha latte makyajı trendinde, dudakları ışıltılı ve etkileyici bir görünüme kavuşturan bu dudak parlatıcısının 018 Bronze rengini kullanabilirsin.

Biz bu pratik makyajla matcha makeup trendini günlük stile uyarlıyoruz. Sen de bu makyajı deneyip yorumlarını bizimle paylaşmayı unutma. Yeni makyaj trendlerinde görüşmek üzere!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?