Karma Ciltler İçin En İyi Fondöten Önerileri

Karma Ciltler İçin En İyi Fondöten Önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Karma ciltler için fondöten önerilerimizi bir araya getirdik!

Karma cilt tipleri aslında en kolay cilt olarak görülse de konu fondöten seçimine gelince o kadar şanslı olmuyorlar. T bölgenin yağlı olması, cildinin diğer kısımlarının kuru olması fondöten seçiminde seni zorlayabilir. Karma cilde nasıl fondöten seçmen gerektiğini detaylıca anlatıyoruz. herkesicinguzellik.com editörlerinin hazırladığı listedeki karma cilde özel fondötenler, karma cildinle mükemmel bir uyum sağlayarak ne kuruluk, ne de aşırı yağlanma sorununu ortaya çıkarırlar. Kapatıcı fondöten, ince fondöten ve likit fondöten gibi farklı fondöten çeşitleri arasından sana en uygun olanı seç ve karma cildinin keyfini çıkarmaya başla.

Maybelline New York Fit Me Fondöten

Maybelline New York Fit Me Fondöten

En ikonik ve popüler fondötenlerin başında gelen Maybelline Fit Me fondöten, karma ciltler çok seveceği fondötenlerin başında geliyor. Kadifemsi, doğal matlık yaratan Fit Me fondöten, kil içeren formülüyle T bölgesinde oluşacak yağlanmaları engellerken aynı zamanda gözenek görünümünü de azaltıyor. Böylece fondöten sonrası endişe duyduğun parlama, kuruluk gibi sorunlarla karşılaşmıyorsun.

Fit Me fondöten orta dereceli bir kapatıcılığa sahip. Cildindeki minik kusurları kapatır ve cilt lekelerinin görünürlüğünü azaltır. Cildinde belirgin gözeneklerin varsa Maybelline fondöten onların da sıkılaşmasını ve gizlenmesini sağlar. Sonuç olarak daha pürüzsüz ve canlı bir görünüm yaratır. Tam da karma cilde sahip olanların istediği gibi!

L'Oreal Paris Infaillible 24H Matte Cover Fondöten

L'Oreal Paris Infaillible 24H Matte Cover Yüksek Kapatıcı Fondöten

Karma cilt tipin için yüksek kapatıcılıkta bir fondöten arıyorsan sana L'Oreal Paris Infaillible 24H Matte Cover Yüksek Kapatıcı Fondöten'i öneririz. Özel formülü ile yüksek kapatıcılık sağlayan Loreal fondöten, cildinde mat bir bitiş sağlayarak cildinin parlamasını ve yağlanmasını önlüyor. Özel pudralı yapısı fondötenin 24 saate kadar kalıcı olmasını sağlar ve cildindeki lekelerin kapanmasına yardımcı olur.

Loreal fondöteni biz en çok özel davetlerde veya yüksek kapatıcılık etkisine ihtiyacımız olduğu günlerde kullanıyoruz. Ciltte ağırlık yaratmayan, hafif hissine rağmen oldukça yoğun ve etkili bir kapatıcılık sağlayan Matte Cover fondöten sayesinde 24 saat boyunca kusursuz görünebilirsin.

NYX Professional Makeup Born to Glow Naturally Radiant Foundation

 Born to Glow Naturally Radiant Foundation

Karma cilde sahip olanlar da cildinde yağlanma olmadan parlak ve ışıltılı görünümü hak ediyorlar. Cildinin T bölgesi ne kadar yağlı olursa olsun NYX Born to Glow Naturally Radiant Foundation yüzünde doğal bir ışıltı ve 'glowy' etki yaratacak. Cildinde 12 saate kadar kalıcı olan bu fondöten, aydınlık ve canlı bitişiyle seni olduğundan daha enerjik göstermeyi amaçlıyor.

NYX fondötenin en sevdiğimiz özelliği ise 45 farklı renk seçeneğine sahip olması! Böylece karma cilt tonuna en uygun olan fondöteni seçerek doğal görünmeyi başarabilirsin. Fondötenin içeriğindeki Vitamin E ve Jojoba özleri cildine bakım yaparken sağlıkla ışıldamasını sağlıyor. Vegan formüle sahip olan NYX Born to Glow fondöten, karma ciltlerin en sevdiği fondötenlerden biri olmaya aday!

Lancome Teint Idole Ultra Wear Fondöten

Lancome Teint Idole Ultra Wear Fondöten

Lancome'un yüksek kapatıcılıktaki 24 saate kadar kalıcı olan fondöteni Teint Idole Ultra Wear, cildinle mükemmel bir şekilde bütünleşerek seni olduğundan daha kusursuz gösteriyor. Yağ içermeyen formülü sayesinde karma cildinde parlamaya sebep olmuyor ve gün içinde cildini yağlandırmıyor. Lancome fondöteni kullananlar fondöteni sürdüğün andaki tazelik hissini gün boyu cildinde taşıdığını söylüyorlar.

Teint Idole Ultra fondöten suya ve neme karşı dayanıklıdır. Yaz sıcaklarında cildinden eriyip akan fondötenler artık sana güven vermiyorsa tercihini Lancome fondötenden yana kullanabilirsin. Eşsiz mat bitişi cildinde yumuşacık bir matlık yaratıyor ve bu maltığı 24 saat boyunca yüzünde hissedebiliyorsun. Artık tuvalete gidip makyaj tazeleme devri bizim için bitmiştir.

YSL Beauty All Hours Fondöten

YSL Beauty All Hours Fondöten

Gündüzden geceye devam eden günlerde makyajında güvenilir bir fondöten arıyorsan senin için YSL Beauty All Hours fondöteni öneririz. Hem gündüz hem de gece makyajında kullanılabilen YSL fondöten, karma ciltler için tavsiye ettiğimiz en iyi mat fondötenlerden biri. 24 saate kadar kalıcı olan bu fondöten özellikle yoğun çalışan ve gündüz makyajını hızlıca gece makyajına dönüştürmek isteyen kadınlar tarafından seviliyor.

All Hours fondöten, 24 saat boyunca cildinde parlama veya kuruluk gibi görünümler yaratmadan ilk anki gibi kusursuz görünümünü koruyor. Cildinde yüksek bir kapatıcılık sağlıyor ve kusurlarını ilk uygulamada gizliyor. Fondöteninin daha canlı ve ışıltılı görünmesini istersen nemli fondöten süngeriyle All Hours fondöteni uygulayabilirsin.

Armani Maestro Fondöten

Armani Maestro Fondöten

İnce dokulu bir fondöten arıyorsan senin için Armani Maestro Fondöten'i öneririz. Akıllı pigment teknolojisi ile ultra ince dokuya sahip olan Armani fondöten, cildinde sağlıklı bir mat bitiş sağlar. Mat bitişli likit fondöten cildinde varla yok arası bir his yaratıyor ve cildinin daha aydınlık görünmesini sağlıyor. Biz bu fondöteni en çok yok gibi makyaj görünümleri için tercih ediyoruz. Doğal ve canlı görünmek istediğimiz günlerde Armani fondöteni birkaç damla şeklinde cildimizi uyguluyoruz ve fondöten fırçasıyla içten dışa doğru yayıyoruz. Hem cildimizdeki kusurları gizliyoruz, hem de cildimizin daha sağlıklı görünmesini sağlıyoruz. Eğer daha yoğun kapatıcılık istersen fondötenini biraz daha yoğun sürebilirsin.

Maybelline New York Super Stay Active Wear Fondöten

Maybelline New York Super Stay Active Wear Fondöten

Yüksek kapatıcılık etkisi ve ince formülün birleştiği bir fondöten arıyorsan senin için Maybelline New York Super Stay Active Wear Fondöten'i öneririz. 30 saate kadar kalıcı olan bu fondöten, incecik formülü ile seni ilk bakışta biraz şaşırtacak. Yüksek kapatıcılığı fondötenlerin genellikle kalın bir sürümü olduğunu Maybelline fondöten bu konuda bizlere yepyeni bir kapı araladı!

Hafif dokusu ile ciltte ağırlık yapmayan ve kolay dağılan bu fondöteni uygulamak çok keyifli. İncecik dokusu sayesinde çok kolay bir şekilde yayılıyor ve uzun saatler cildinde kalıcılığını koruyor. Suya ve terlemeye karşı dayanıklı olan bu fondöten karma cilt tipleri için de uygun. Cildinin nefes almasını sağlayacak ve aynı zamanda tek katta cildindeki lekeleri gizleyecek kadar güçlü bir fondöten arıyorsan Super Stay Active Wear Fondöten tam sana göre!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?