Kuru Ciltler İçin Fondöten Önerileri

Kuru Ciltler İçin Fondöten Önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kuru ciltler için fondöten önerilerimizi bir araya getirdik!

Fondötenden önce ne kadar nemlendirici sürsen de, burun kenarlarında oluşan pul pul görünümün önüne geçemiyor, cildinin solgun görüntüsünü canlandıracak bir fondöten bulamıyorsun değil mi? Şimdi dertlenmeyi bırak ve kuru cilt için fondöten önerisi sunan yazımızı sonuna kadar oku! Çünkü listemizdeki fondötenlerden biri mutlaka sana göre ve kullandıktan sonra makyaj masanın vazgeçilmez bir üyesi olacak.

İşte karşında en iyi kuru cilt fondöten önerileri...

Kuru bir cilde fondöten nasıl sürülür?

Kuru cilde fondöten sürmenin en pratik yolu, makyaja başlamadan önce cildi iyice nemlendirmek. Bunun için kuru ciltler için nemlendirici bir krem veya yine yoğun nemlendirme özellikli bir makyaj bazı tercih edebilirsin. Nemli makyaj süngerleri de fondöteni cildine daha kolay dağıtmana yardımcı olacaktır.

Fondöten neden pul pul görünür?

Cildin çok kuruysa, özellikle burun kenarlarında ve çene bölgesinde fondöteninin pul pul göründüğünü fark etmişsindir. Bunun iki sebebi olabilir: Fondötenden önce cildini iyi bir şekilde nemlendirmemiş olabilirsin ve fondötenin de kuru ciltler için uygun olmayabilir. Bu iki adıma dikkat ettiğinde ten makyajının pul pul görünmediğini fark edeceksin.

1. L’Oréal Paris True Match Fondöten

1. L’Oréal Paris True Match Fondöten

Sabah yüzünü yıkayıp nemlendirici uyguladıktan sonra bile hafif bir gerginlik hissi yaşıyorsan cildine bakım yapan bir fondöten kullanmanı öneriyoruz. Mesela yenilenen formülüyle L’Oréal Paris True Match fondöten tam da bahsettiğimiz gibi nemlendirici etkisi büyük olan fondötenlerden. %80 nemlendirici baz ve hyaluronik asit içeren formülü ile nemi cilde hapsediyor ve 24 saate kadar nemlendiriyor.

Biz uyguladığımızda cildimizle kusursuz bir şekilde bütünleşerek yok gibi duran bu fondöten aslında tüm cilt tipleri için uygun ve 6 farklı pigmentten oluşan formülüyle cilde uyum sağlayan bir teknolojiye sahip.

2. Lancôme Teint Idole Ultra Wear Fondöten

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Fondöten

Bazı fondötenleri cildine uygularken keyif alırsın ya, Lancôme Teint Idole Ultra Wear fondöten de öyle keyif veren bir şey. Kuru ciltler için bu fondöten yüzde hiç ağırlık yapmıyor, yüksek kapatıcılığı ile tüm kusurları gizliyor ve gün boyu konforlu bir kullanım sağlıyor.

Lancôme Teint Idole Ultra Wear fondöteni biz en çok doğal makyaj stilinde kullanmayı seviyoruz. Ciltte kadife gibi bitişi ve gün boyu kalıcı etkisi sayesinde Teint Idole Ultra Wear fondöten bizim favorileri fondötenlerimiz arasına girdi bile. 

3. Armani Beauty Luminous Silk Fondöten

Giorgio Armani Luminous Silk Fondöten

Kuru ciltler için fondöten önerilerinin başında gelen Giorgio Armani Luminous Silk fondöten ile daha önce tanışmadığın için çok üzüleceğinin altını baştan çizelim. Kuru ciltler için kilit tavsiyeler arıyorsan işte bu o fondöten! O incecik yapısıyla orta derece kapatıcılık gösteren, cilt kusurlarını ustalıkla kapatırken aynı zamanda nemlendirici etkisiyle ışıldamasını sağlayan, kalıcılığı muazzam olan Luminous Silk fondöten sadece kış aylarında değil yaz aylarında da vazgeçilmezin olmaya aday!

4. Maybelline Affinitone Fondöten 

Maybelline New York Affinitone Fondöten

Kuru cilt fondöten önerilerinden bir diğeri ise Maybelline Affinitone Fondöten. Kuruyup, özellikle burun kenarında pul pul olan fondötenler, cilt kuruluğunu daha çok belli edebiliyor. Bu yüzden nemlendirici fondötenler de kuratırıcımız oluyorlar. Cildinin kurumasına engel olacak, aynı zamanda da pürüzsüz ve doğal bir görünüm elde etmene yardımcı olacak Maybelline Affinitone Fondöten'i mutlaka denemelisin.

Hyaluronik asit ve E vitamini içeren formülü sayesinde cildi nemlendiren Affinitone Fondöten, çok hafif bir formüle sahip. Ciltteki kusurları ve renk eşitsizliklerini giderirken, hiç makyaj yapmamış gibi doğal bir görüntü veriyor. Ayrıca gözenek gizleme ve cilde canlılık verme konusunda da bir numaramız!


5. YSL Beauty Touche Eclat Fondöten

5. YSL Beauty Touche Eclat Fondöten

Cildinde hiçbir şey yokmuş gibi hissettiren ama inanılmaz güzel, pürüzsüz bir ten görünümüne kavuşturan YSL Beauty Touche Eclat Fondöten, kuru ciltler için en iyi fondötenler yazımızda bahsetmesek olmazdı. 24 saat boyunca kalıcılığı ile canlı görünümlü fondöten arayışı içerisinde olanların gece makyajlarında vazgeçilmez tercihi haline gelebilir. Bizden söylemesi.

6. NYX Professional Makeup Born To Glow Fondöten

NYX Professional Makeup Born To Glow fondöten

Kuru ciltlilerin en önemli cilt problemlerinden biri de solgun görünüm. Bunun önüne geçmek için, cildine doğal ve sağlıklı ışıltı verecek bir fondöten tercih etmelisin. NYX Professional Makeup Born To Glow fondöten, E vitamini ve Jojoba içeren formülüyle cildi nemlendiriyor ve doğal ışıltısını ön plana çıkarıyor. Aydınlık bitişi sayesinde kuru cildinin çok daha nemli ve sağlıklı görünmesini istiyorsan, Born To Glow fondöteni çok seveceksin.

7. Maybelline Superstay Active Wear 30H Fondöten

7. Maybelline Superstay Active Wear 30H Fondöten

Kuru cilt makyajı söz konusu olduğunda, kalıcılık ve transfer olamama özelliği bizim için son derece önemli. Zorlu hava şartlarına dayanacak, mont yakalarına ve atkılara bulaşmayacak, aynı zamanda da cildin nefes almasını sağlayacak kalıcı bir fondöten arıyorsan, Maybelline Superstay Active Wear 30H Fondöten'i denemelisin. Ciltteki tüm kusurları tek seferde gizlerken, doğal bitişi ile cildin nefes almasını sağlıyor, suya ve transfere de dayanıklı.

8. Maybelline Instant Perfector Glow 4 Etki 1 Arada Fondöten

8. Instant Perfector Glow 4 Etki 1 Arada Fondöten

Mat ve solgun görünen cildinin daha aydınlık, canlı ve ışıltılı görünmesini sağlamak için Maybelline Instant Perfector Glow 4 Etki 1 Arada Fondöten'i kullanabilirsin. 4'ü 1 arada bu ten ürünü hem ışıltılı bir makyaj bazı, hem BB krem, hem kapatıcı hem de aydınlatıcı olarak kullanılabiliyor. Cildin daha pürüzsüz, eşit tonda ve ışıltılı görünmesini sağladığı için kuru ciltlilerin en sevdiği ten ürünlerinden biri olmaya aday!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?