Küçük Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Küçük Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Küçük gözlere sahip olanlar, makyaj yaparken gözlerini daha büyük göstermek isterler. Küçük göz makyajında genellikle yoğun dumanlı göz makyajları ve iddialı kedi gözü görünümleri tercih ediliyor. Gözlerini büyük göstermek istiyorsan illa ki iddialı göz makyajlarına ihtiyacın yok. Doğru göz makyajı tüyoları sayesinde günlük makyajında da küçük gözlerini daha büyük gösterebilirsin.

Küçük gözlerini daha büyük göstermek için elindeki makyaj malzemelerini doğru makyaj tekniklerini ile kullanman çok önemli! Göz makyajında yapacağın en minik bir hata, gözlerinin küçüklüğünü vurgulayabilir. Tıpkı küçük gözlere kedi gözü eyeliner çekmek gibi! Merak etme, herkesicinguzellik.com editörleri senin için küçük göz makyajının detaylarını paylaşıyor.

Metalik farları tercih et

Metalik farları tercih et

Göz makyajında illüzyon yaratarak gözlerini olduğundan daha büyük göstermek istiyorsan açık renkli metalik bitişli farları kullanmalısın. Metalik veya ıslak bitişli farlar, ışığı yansıttığı için gözlerini daha büyük gösterirler. Açık tonlar kullanmak da gözlerinin daha aydınlık görünmesini sağlar, gözlerine vuran ışığı en doğru şekilde değerlendirebilirsin. Koyu renkli renkli far sürmek, gözlerini gölgede bırakır ve küçüklüğünü ön plana çıkarırlar.

Metalik bitişli, içinde ışıltılar olan farlarını sadece göz kapağının üzerine uygula ve kaşlarına doğru hafifçe yay. Farını, gözlerinin dış kısımlarına doğru dağıtmanı tavsiye etmiyoruz. Eğer aydınlık görünümleri seviyorsan, üst göz kapağına uyguladığın rengi, alt kirpik diplerine de sürerek makyajında bütünlük sağlayabilirsin.

L'Oréal Paris Color Queen tekli farlardan açık pembe tonlu 20 Queen, pembe tonlu 26 Stunner, turuncu tonlu 37 Extraordinnaire ve bakır tonlu 21 Almighty renkleri, gözlerini büyük ve aydınlık gösterebileceğin en iyi renk seçenekleri arasında. Üstelik Color Queen farların kremsi formülleri ve yoğun pigmentasyonlu formülleri anında kolayca etki almanı sağlayacak.


Kirpik diplerini belirginleştir

Kirpik diplerini belirginleştir

Küçük gözleri daha büyük göstermek istiyorsan alt ve üst kirpik diplerini belirginleştirmelisin. Kirpiklerinin arasındaki boşluklar, gözlerinin olduğundan daha küçük görünmesine yol açabiliyor. Küçük gözleri olanlar, siyah far yerine kahverengi tonlarında far veya göz kalemi kullanarak kirpik dibine daha yoğun bir görünüm vermeliler.

Gözlerini daha büyük göstermek için kolay uygulama yapabileceğin kahve tonlarındaki farını, kirpik diplerine uygula ve temiz bir fırçayla dağıt. Hafif buğulu görünüm yaratmak da gözlerinin büyük görünümünü destekler. Farını gözlerinin iç köşelerine doğru çok fazla yaklaştırma, gözlerinin dış köşelerine yoğunluk ver. Fırçada kalan fazla farı göz pınarına doğru dağıtarak hafifçe kirpik dibini doldurabilirsin.

Editörün önerisi: Kalıcı göz makyajı yapmak istiyorsan bu uygulamayı kahverengi göz farıyla da deneyebilirsin. Yumuşak uçlu kahve göz farını kirpik diplerine uygula ve temiz bir fırçayla dağıt. Bu yöntem farla göz makyajı yapmaktan daha kalıcı olacak.

İşin sırrı kirpiklerde

gözleri büyük gösteren maskara önerisi

Gözlerini büyük göstermenin en önemli sırrı bize göre kirpikler! Doğru bir maskarayla gözlerini istediğin gibi belirginleştirebilirsin. Bizim gibi küçük ve yuvarlak göz yapısına sahip olanlarda bile işe yarayan maskarayı seninle paylaşalım: L'Oreal Paris Bambi Eye Ceylan Göz Etkili Maskara. Ceylan göz etkisiyle gözleri daha büyük gösteren Bambi Eye Maskara, tek uygulamada gözle görülür bir fark yaratıyor.

Tek tek ayrılmış, hacimli ve kıvrık kirpikler için Bambi Eye maskarayı kirpik diplerine yerleştir. Zig-zag hareketlerle maskaranı kirpik uçlarına doğru ilerlet. Kirpiklerinin içten dışa doğru kıvrılır ve çarpıcı bir etkiye kavuşur. En kısa kirpiklerde bile etkili olan bu Loreal maskara, kirpiklerine ekstra uzunluk kazandırarak gözlerinin daha büyük görünmesini sağlayacak. Göz makyajı yapmadığın günlerde dahi, sadece Bambi maskara uygulayarak bütün bakışları büyük gözlerinde toplayabilirsin.

Göz çevreni aydınlat

Göz çevreni aydınlat

Gözlerini daha büyük göstermek için abartılı makyaj görünümlerine ihtiyacın olmadığını söylemiştik. Göz çevren ne kadar aydınlık, temiz ve fresh görünürse o kadar belirgin duracak. Bu nedenle göz çevresinde koyu halkalar olanların gözleri olduğundan daha küçük görünürler.

Göz makyajının en son adımında en sevdiğin kapatıcıyla göz altına kusursuz bir görünüm sağla. Daha canlı bir bitiş istiyorsan nemli makyaj süngeri kullanmanı tavsiye ediyoruz. Eğer eyeliner makyajı yaptıysan, eyelinerın çevresine de kapatıcı sürerek makyajını belirginleştirebilirsin. Son olarak göz pınarına da sedef tonlarındaki aydınlatıcını sür ve hazırsın! Gördüğün gibi günlük makyaj malzemelerini kullanarak gözlerini daha büyük ve belirgin gösterebilirsin. Koyu renklerden uzak durarak ve en iyi maskaralardan birini tercih ederek gözlerinde büyülü bakışlar yaratmak senin elinde!


Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?