Kusursuz ten makyajının ipuçları

Kusursuz ten makyajının ipuçları

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kusursuz bir ten görünümü için, bildiğimiz tüm makyaj tüyolarını tek tek anlatıyoruz!

Kusursuz makyajların, kusursuz bir ten ile başladığını artık hepimiz biliyoruz. Yine de birçoğumuz yanlış uygulamalar ve yanlış ürün seçimleri yüzünden hayal ettiğimiz o “pürüzsüz” tene bir türlü kavuşamayabiliyor. Aslında Instagram filtrelerine dahi ihtiyaç duydurmayacak o pürüzsüz ten görünümüne kavuşmak sandığından çok daha kolay. Bize güven, aşağıdaki makyaj ipuçları sayesinde cildin tıpkı bir porselen bebeği andıracak!

Editörün Notu: Kusursuz ten makyajına sahip olmak için, Black Friday indirimleri kaçırılmaz fırsat! Lancome.com.tr'de "PINK" koduyla, tüm alışverişlerde %25 indirim veya 600 TL üzerine %30 indirim fırsatını sakın kaçırma!

Fondötenini dikkatli seç

Fondötenini dikkatli seç

 Kusursuz ten makyajları, fondöten seçimlerinden başlar. Fondötenini seçerken cildinin kapatıcılık ihtiyacına ve fondötenin kalıcılığına dikkat etmelisin. Gün içinde ten makyajının bozulmasını istemezsin ne de olsa! 24 saat kalıcı, tam kapatıcı, hayatın tüm zorluklarına dayanabilen, suya, terlemeye, bulaşmaya ve neme dayanıklı Lancome Teint Idole Ultra Wear fondöten, cildinin kusursuz görünmesi için kullanabileceğin en iyi fondötenlerden biri.

Teint Idole fondötenin en güzel taraflarından biri, çok konforlu olması. Bir kere uyguladıktan sonra ciltle bütünleşen formülü, gün içerisinde varlığını unutturacak kadar hafif. Cildin nefes almasını sağlıyor ve kalıcılığından asla ödün vermiyor.

Kendi tonunu bul


Kendi tonunu bul

 Cildinden daha açık veya daha koyu tonda bir fondöten kullanmak, elde etmek istediğin kusursuz görünümü tehlikeye atacaktır. Fondötenini satın almadan önce mutlaka rengini kendinde test et. Cilt tonuna uyum sağlayacak doğru tonu bulabilmek için almak istediğin fondöteni boynunda test etmeyi dene. Birçok insan fondöten almadan önce, ürünü elinde test ediyor ve bu da yanılgıya düşmelerine neden oluyor. Yüz rengine en yakın rengi ancak boynunda yakalayabilirsin.

Lancome Teint Idole Ultra Wear fondötenin 40 renk seçeneği, tüm cilt tonları için doğru rengi bulmak için bu işi son derece kolaylaştırıyor. Ultramarin pigmenti sayesinde en derin tonlarda bile renk değiştirmeden zengin ve canlı bir görünüm sağlıyor.

Doğal bir görünüm yakala

Doğal bir görünüm yakala

 

Fondöteni yüzüne noktalar halinde dağıt: İki nokta alnına, birer nokta burun kenarlarına ve bir nokta da çenene! İki parmağını kullanarak; fondötenini alnına, burnuna, yanaklarına ve çenene yay. Fondötenini dağıtırken, iç kısımlardan dış kısımlara doğru hareket et. Kapatıcılığı artırmak istediğin noktalara daha yoğun bir uygulama yaparak, cildindeki tüm kusurları gizleyebilir, cildinin eşit tonda görünmesini sağlayabilirsin.

Makyaj bazının önemi

makyaj bazının önemi

Cildinin daha pürüzsüz görünmesini sağlamak için, makyaja başlamadan önce makyaj bazı da uygulayabilirsin. Biz Lancome Teint Idole Ultra Wear fondötenden önce, Advanced Genifique serumu, makyaj bazı olarak kullanmayı çok seviyoruz. Lancome Advanced Genifique serum, 7 günde cildin gençlik ışıltısını ortaya çıkarmaya, pürüzsüz görünmesine ve onarılmasına yardımcı oluyor. Hafif yapısı sayesinde, fondöten adımından önce cildin ışıl ışıl ve pürüzsüz görünmesini sağlamak için çok kullanışlı.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?