Deniyoruz: NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Fondöten

Deniyoruz: NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Fondöten

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Fondötenden beklentisi yüksek olanlar buraya! NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Fondötenleri, renk değiştiricileri ve likit aydınlatıcıları birlikte deniyoruz!

NYX Professional Makeup fondötenler her zaman ten makyajımızda favorilerimizden! Total Control Fondöten de, su gibi hafif yapısı ve ayarlanabilir kapatıcılığı ile en sevdiklerimizden biriydi. Şimdi ise formülü yenilendi, aileye fondöten rengi değiştiriciler ve fondötenin bitişini değiştiren likit aydınlatıcılar eklendi. Herkes için profesyonel makyaj etkisi sağlayan NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop serisini incelemek için kolları sıvadık! Bakalım sen de bu ten ürünlerini bizim kadar sevecek misin?

NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Serisi

NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Serisi

Her zaman çok severek kullandığımız, ciltte varlığı hissedilmeyen, ayarlanabilir kapatıcılık özelliği ile hafiften yükseğe, istediğimiz gibi bir ten makyajı yapmamızı sağlayan NYX Professional Makeup Total Control Drop Fondöten, çok kısa bir süre önce yenilendi. NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop adını alan bu harika fondötene şimdi bir de fondöten rengini ve bitişini değiştiren yardımcılar da eklendi.

Kısacası elindeki fondötenin rengi veya bitişi ne olursa olsun, cilt alt tonuna göre rengini değiştirebilir, istediğin kadar ışıltı ekleyebilirsin. Online alışverişe ağırlık verdiğimiz bu dönemde doğru fondöten rengini seçmek bazen zorlayıcı olabiliyor. Bazen ise yıl içerisinde cilt tonumuz değiştiği için severek kullandığımız fondötenimize bir süreliğine ara vermemiz gerekebiliyor.

İşte NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop serisi bu derde tamamen son veriyor. Serideki sarı ve kırmızı renk değiştiricilerle fondötenini sıcak veya soğuk cilt alt tonuna göre ayarlayabilir, beyaz ve kahverengi damlalarla fondötenin rengini açabilir veya koyulaştırabilir, sıcak ve soğuk alt tonlu likit aydınlatıcılarla ise fondötenin bitişini mattan ışıltılıya çevirebilirsin! Resmen bu damlalarla istediğin karışımı yaparak kendi cildine uygun o kusursuz fondöteni elde edebilirsin, sence de harika değil mi?

Şimdi gel birlikte NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop serisine daha yakından bakalım!

NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Fondöten

NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Fondöten

NYX Professional Makeup Total Control Drop Fondöten'i denediysen, gerçekten de ne kadar hafif yapılı olduğunu biliyor olmalısın. Şimdi ise bu fondöten, yenilenen formülüyle kendisinin en iyi versiyonuna ulaşmış! O çok sevdiğimiz su gibi hafif doğal yapısı, ayarlanabilir kapatıcılık özelliği ve kadifemsi mat bitişi ile o hayranı olduğumuz profesyonel makyaj etkisini elde etmek çok kolay.

Üstelik bir de NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Fondöten 12 saate kadar kalıcı, bulaşmaya da dayanıklı! Son zamanlarda hayatımızda büyük bir yeri olan yüz maskeleriyle de son derece iyi anlaşıyor.

NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Fondöten 2

NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Fondöten’in özellikleri ise şu şekilde:

 • Hafiften yükseğe, istediğin kapatıcılığı belirleyerek cildine göre ayarlayabilirsin.
 • Su bazlı yapısı ile ciltte çok kolay dağılıyor.
 • Damlalıklı aplikatörü pratik kullanım sağıyor.
 • 12 saate kadar kalıcı, bulaşmaya dayanıklı bir formüle sahip.
 • Sağlıklı, kadifemsi mat bir bitiş veriyor.
 • Vegan formüle sahip.
 • Hem günlük, hem de gece kullanımı için uygun.
 • Cildi ağırlaştırmıyor, yağlı bir his bırakmıyor.
 • 30 farklı renk seçeneğine sahip.

NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Fondöten Nasıl Uygulanır?

NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Fondöten Nasıl Uygulanır?

NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Fondöten’i uygulamak son derece pratik. Su bazlı, incecik ve hafif formülünü, özel damlalığı ile cilde uygulamak gayet kolay. Üstelik bu hafif formül, ciltte çok kolay dağılmasını da sağlıyor. Tek yapman gereken kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalamak.

Daha sonra istediğin kapatıcılık seviyesine göre fondöteni damlaluıktan cildine uygulayabilirsin. 1-2 damla hafif kapatıcılık verirken, 3 damla ile orta kapatıcılık, 4 ve fazla damla ile de yüksek kapatıcılık elde edebilirsin.

NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Fondöten Nasıl Uygulanır? 2

NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Fondöten’in en sevdiğimiz özelliği, cilde sağlıklı ve kadifemsi mat bir bitiş vermesi oldu. Bu fondöteni uyguladığımızda cildimiz resmen filtreli gibi görünüyor. Gün içerisinde son derece kalıcı olduğu için etkisi azalmıyor, çizgilere ve gözeneklere dolmuyor, kurulukları ortaya çıkarmıyor ve hiç ağırlık yaratmıyor. Gündüz kullanımı için son derece uygun, özellikle de maske taktığımız zamanlarda, maskeye bulaşmadığını fark ettik.

NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Fondöten Renkleri

NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Fondöten Renkleri

NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Fondöteni mükemmel yapan diğer bir özelliği ise 30 renk çeşidine sahip olması. Üstelik bu renkler sadece açık, orta ve buğday tonları ile sınırlı değil. Cilt alt tonunla kusursuz bir uyum elde etmek için sıcak ve soğuk farklı alt tonlara da sahip.

Gerçi NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop serisi ile fondötenin renginin veya alt tonunun cildine uygun olmaması hiç sorun değil çünkü serideki fondöten rengi değiştirici damlalar kusursuz uyumu elde etmek için çok kullanışlılar.

NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Renk Değiştirici Damlalar

NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Renk Değiştirici Damlalar

Çok sevdiğimiz bir fondöten bulduğumuzda, hele ki renk olarak cildimize çok uyuyorsa onu hiç bırakmak istemeyiz. Ama yaz geldiğinde ve cildimiz hafifçe bronzlaştığında istemeden de olsa daha koyu bir fondötene geçiş yapmak zorunda kalırız. Veya tam tersi yazın çok severek kullandığımız fondöten, kışın açılan cilt tonumuza uymamaya başlar.

NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Renk Değiştirici Damlalar 2

Fondöten rengi konusunda diğer yaşadığımız bir sorun da, cilt alt tonumuza uymaması. Her zaman doğru alt tonlu fondöten rengini seçmek öyle kolay olmayabiliyor. Bazı fondötenler sıcak alt tonlu cildimizde pembe duruyor, soğuk alt tonluysak da fazla sarı kaçabiliyor. İşte NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Renk Değiştiriciler de tam burada devreye giriyorlar. Beyaz, kahverengi, sarı ve kırmızı renk değiştirici damlalarla cildine birebir uyan fondöten rengini elde etmek son derece kolay. Üstelik bu damlaların yapıları resmen su gibi, bu yüzden hangi fondöteni kullanırsan kullan, yapılarının değişmeyeceğine de emin olabilirsin.

NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Renk Değiştirici’ler ise şu özelliklere sahip:

 • Sarı Ton Ayarlayıcı: Sıcak alt tonlu ciltler için 2+ damla ile fondötenin rengini sıcak bir tona dönüştürüyor.
 • Kırmızı Ton Ayarlayıcı: Soğuk alt tonlu ciltler için, 2+ damla ile soğuk bir alt ton veriyor.
 • Beyaz Ton Ayarlayıcı: Rengi koyu gelen fondötene 2+ damla eklediğinde, rengin daha açılmasını sağlıyor.
 • Kahverengi Ton Ayarlayıcı: Rengi açık gelen fondötene 2+ damla eklediğinde fondötenin renginin koyulaşmasını sağlıyor.

İşin en güzel tarafı, tüm bu damlaları birlikte fondötenine doğru oranlarda ekleyip, kendi fondöten karışımını elde etmek! Örneğin rengi çok açık ve sıcak gelen fondötenine birkaç damla kırmızı ve kahverengi ton ayarlayıcılardan ekleyerek kusursuz bir renk elde edebilirsin. Resmen kendi cildine uygun üretilmiş bir fondöten gibi!

NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Likit Aydınlatıcılar

NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Likit Aydınlatıcılar

Serideki diğer iki harika ürün ise, mat bitişli fondötenleri ışıltılı ve ıslak bitişli fondötenlere dönüştüren likit aydınlatıcılar! Hangi fondöteni kullanırsan kullan, canın ışıltılı bir ten makyajı yapmak istediğinde bu likit aydınlatıcılardan birkaç damla karıştırman yeterli. Üstelik yapıları son derece hafif olduğu için, uyguladığın fondötenin yapısını da değiştirmiyorlar.

NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Likit Aydınlatıcılar 2

NYX Professional Makeup Total Control Pro Drop Aydınlatıcılar, sıcak ve soğuk olmak üzere iki farklı alt tona sahip. Sıcak alt tonlu olan biraz daha gold yansımalar içerirken, soğuk alt tonlu olan ise rose gold yansımalara sahip. Bu aydınlatıcı damlaları fondötenine karıştırabileceğin gibi, baz olarak kullanabilir, hatta son adımda yüzünün yüksek noktalarına uygulayarak aydınlatıcı olarak bile kullanabilirsin! Tek yapman gereken, içten gelen doğal bir ışıltı için 2+ damla, ışıl ışıl bir görünüm için de 4+ damla kullanmak.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?