Lens kullanan makyaj severler için önemli ipuçları

Lens kullanan makyaj severler için önemli ipuçları

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Lens kullananlar için makyaj önerilerini bir araya getirdik!

Gözlük kullananlar için makyaj ipuçları olur da lens kullananlar için olmaz mı? Lens kullananların nasıl makyaj yapması gerektiği, hangi ürünleri kullanmaları gerektiğini açıklıyoruz. Eğer sen de her makyajdan sonra gözlerinin kızardığını fark ediyorsan bu önerilere kulak vermelisin.

Lens kullananlar için küçük bir hatırlatma: Makyaj yapmaya başlamadan önce mutlaka lensini takmalısın. Çünkü makyajını yaptıktan sonra lensini takarken herhangi bir hassasiyet olduğunda bütün makyajın bozulabilir! Bu nedenle temiz ellerle önce lensini takmanı tavsiye ediyoruz.

Toz yerine krem ürünler kullan

Toz yerine likit ürünler kullan

Hem ten makyajında hem de göz makyajında toz ürünler yerine krem ve likit ürünler kullanmalısın. Özellikle göz makyajında krem farlar senin için hayat kurtarıcı olacaktır. Örneğin toz farları uygularken gözlerine kaçması durumunda, lens kullandığın için gözlerin sulanabilir. Bizim en sevdiğimiz krem farların başında Maybelline New York Color Tattoo Krem Farlar geliyor. Kremsi jel formüle sahip olan bu farlar, göz makyajının 24 saat boyunca kalıcı olmasına yardımcı olur, canlı rengini kaybetmez. Ayrıca 24 saate kadar kalıcı olduğu için, gözlerin aksa bile göz makyajın bozulmayacak!

Krem farınla günlük makyaj yapmak istersen 35 On and On Bronze rengini öneririz. Sıcak alt tonlu nude rengi her göz rengine çok yakışıyor. Lens kullananlar gece makyajında ise 240 Dusk Doll rengini tercih edebilir. Işıltılı kahve krem far sayesinde göz makyajını gecenin yıldızı yapabileceksin.

Editörün tavsiyesi: Krem farları parmaklarınla tampon hareketler ile uygulayabilirsin. Bu ürünlerin diğer bir avantajı ise yumuşacık formülleri sayesinde kolayca karıştırılabilir ve dumanlı göz makyajı yapılabilir!

Uzun süre dayanıklı ürünlere öncelik ver

Uzun süre dayanıklı ürünlere öncelik ver

Göz makyajını yaparken kullandığın eyeliner, göz kalemi ve maskaranın dayanıklı olmasına ve akmamasına dikkat etmelisin. Böylece gözlerin kızardığında veya yaşardığında makyajın bozulmaz. Lens kullananlar için en çok önerdiğimiz maskaralardan biri L'Oreal Paris Air Volume Mega Hacim Veren Maskara Black maskara!

Senin gibi lens kullanan ve gözlerinin havalı görünmesine dikkat edenler eminiz göz makyajının ön plana çıkmasına çok dikkat ediyor. Yok gibi makyaj yaptığın günlerde dahi kirpiklerine özen göstererek gözlerini daha büyük ve belirgin gösterdiğini itiraf edebilirsin.

Gözlerini daha açık ve belirgin göstermene yardımcı olmak için Air Volume Maskara'nın hava kadar hafif formülünde faydalanabilirsin. Bu maskaranın sırrı uzun, kısa kıllardan oluşan yumuşak ve esnek fırçası sayesinde her kirpiğe ulaşması! Böylece en kısa kirpiklerinde bile mega hacim etkisi görebiliyorsun. Kirpiklerini ağırlaştırmıyor ve birbirine yapışmasını önlüyor. Lens kullananların hassas gözlerine uygun ve yoğun siyah pigmentli maskara arıyorsan Loreal maskaranın gücüne güven!

Göz kalemini nereye sürmeli?

Göz kalemini nereye sürmeli?

Renkli lens kullananlar eminiz renkli göz makyajını da çok seviyordur. Renkli göz kalemleri bu kadar popüler olmuşken onları es geçmemelisin! Göz rengine uygun göz kalemini seçtikten sonra sıra geldi göz kalemini nereye süreceğine...

Lens kullananların gözleri daha hassas olduğu için göz kalemini tam gözünün içine değil de kirpik dibinin biraz dışına çekmeni öneririz. Ayrıca, gözünü dışına çektiğin kalem sayesinde gözlerin daha iri ve belirgin görüneceğini de unutma!

En sevdiğimiz renkli göz kalemlerinden olan NYX Professional Makeup Epic Wear Liner Sticks, yoğun pigment özelliği sayesinde tek uygulamada canlı bir etki bırakıyor, uzun süre kalıcı formülüyle göz makyajını riske atmıyor. Mat ve metalik tonlardan oluşan 24 farklı renk seçeneği arasından favori renklerini seç ve renkli göz makyajına başla. Su geçirmez göz kalemlerinin pratikliğine kolayca alışacaksın.

Editörün önerisi: Lens kullananlar gözlerindeki makyajı temizlemeden uyumamalılardır. Göz makyajını temizlemediğinde kirpiklerinde kuruyan maskara gözlerinde hassasiyet yaratabilir. Bu nedenle eve geldiğinde öncelikle makyajını temizlemeyi günlük rutinine eklemelisin
Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?