Büyük gözlülere özel makyaj teknikleri

Büyük gözlülere özel makyaj teknikleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kabul edelim, iri gözlere sahip kızlar çok şanslı. Öyle olmasa gözlerimiz daha büyük gözüksün diye binbir türlü makyaj hilesi denemezdik. Ama aslında, eğer sen de büyük gözlere sahipsen iyi bilirsin, iri gözler için doğru makyaj stili bulmak son derece zorlayıcı bir süreç. 

Sen de iri gözlerini en doğru şekilde vurgulamak istiyorsun, biliyorum! Bu dört makyaj tekniği çok işine yarayacak! Yazının sonunda teşekkür etmek serbest!

Işıltılı göz farı

 

Büyük gözlülere özel makyaj teknikleri_1

 

İri gözlere sahip kadınlar için bir numaralı makyaj sırrı, ışıltılı göz farlarında yatıyor. Yalnızca bir parça ışıltı ve gözlerin saniyeler içinde kusursuz bir biçimde ön planda!  Ben kirpik çizgime mat bir renk tercih ediyor göz kapaklarıma ve göz altlarıma ışıltılı göz farımı uyguluyorum. Bu gözlerimi saniyeler içinde ön plana çıkarmamı sağlıyor. 

Alt kirpiklere vurgu

 

Büyük gözlülere özel makyaj teknikleri_2

 

Büyük gözler için bir diğer önemli makyaj tekniği ise alt kirpiklere maskara uygulamak! Böylece kirpiklerin ve dolayısıya gözlerin ön plana çıkacak. Dikkatli olman gereken tek nokta alt kirpiklerinin birbirine yapışıp örümcek bacağı gibi durmaması! Zigzag hareketlerle bunun önüne geçebilirsin.

Beyaz göz farı

 

Büyük gözlülere özel makyaj teknikleri_3

 

Güzel gözleri vurgulamanın bir diğer sırrı beyaz göz farı uygulamak. Beyaz göz farını veya beyaz göz kalemini tüm göz kapaklarına dağıtmana da gerek yok, yalnızca gözlerinin iç köşelerine uygulamak dahi yeterli olacak. Bu şekilde hem gözlerini, hem göz rengini vurgulayacaksın.

Kaş kemiğini aydınlat

 

 

Beyaz göz farını veya aydınlatıcını, kaş kemiğini aydınlatmak için de kullanabilirsin. Böylece bakışların çok daha aydınlık ve parlak olacak. 

Eveeet, denemeye hangisinden başlayacaksın?

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?