Makyaj dersi: Bronzer uygularken dikkat etmen gereken 5 kural

Makyaj dersi: Bronzer uygularken dikkat etmen gereken 5 kural

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Bronzer uygulamak, yaz-kış fark etmeden atlamadığımız bir makyaj adımı. Peki bronzerın tam olarak nerelere uygulamak gerektiğini biliyor musun?

Yazın enerjisini ve sıcaklığını tenine yansıtmak için ihtiyacın olan tek şey: Bronzer! Artık mevsim fark etmeksizin her makyajımızda bronzer uygulamayı ihmal etmiyoruz. Bronzer uygularken de doğal bir etki elde etmek için dikkat etmemiz gereken birkaç nokta var. Bronzer nerelere uygulanır? sorusu dahil, bronzerlarla ilgili bilmen gereken her tüyoyu şimdi masaya yatırıyoruz!

1- Doğru ürün seç

maybelline city bronzer renkleri

Cilt rengine uygun tonu seçmek, bronzer uygularken en çok dikkat etmen gereken konuların başında geliyor. Eğer beyaz tenliysen, nötr ve açık tonlu bronzerları tercih edebilirsin. Buğday tenliler bronzer seçerken sıcak alt tonlu ürünleri kullanarak daha doğal bir ten görünümüne kavuşabilirler. Esmer tenliler ise, daha koyu, çikolata tonlarındaki bronzerları tercih edebilirler.

Editörün notu: Maybelline New York City bronzerlar soğuk ve sıcak tonları ile cilt alt tonunla uyum sağlayacak renk seçeneklerine sahipler. Cildine uygun rengi seçerek hem yüzünü ısıtabilir hem de doğal bir kontür ile yüzünü boyutlandırabilirsin. 
 Cilt tonuna en uygun bronzerı bulmak için sanal makyaj uygulamasından yardım alabilirsin.

2- Cilt tipine dikkat et

bronzer nasıl seçilir

 

Makyaj ürünlerini seçerken cilt tipine de dikkat etmelisin. Eğer yağlı ve akneli bir cildin varsa kremsi ve ışıltılı bronzerlardan uzak durmalısın. Bunlar cildini daha da yağlandırıp, parlak bir görünüm verebilir. Pudra formundaki bronzer ile daha doğal görüneceksin. Eğer kuru bir cildin varsa krem bronzerlar tam sana göre!

3- Makyaj fırçası

bronzer fırçası

 

Bronzer uygularken mutlaka kalın, geniş ve yumuşak uçlu makyaj fırçası kullanmalısın. Pofuduk fırçalar, bronzerın cildinde daha rahat ve eşit yayılmasına yardımcı olacaktır. Doğal bir sonuç elde etmek için aynı zamanda yumuşak yapıda bir bronzer tercih etmelisin. Maybelline City Bronzer, kakao yağı ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde ciltte çok kolay bir şekilde dağılıyor, ciltle bütünleşiyor ve böylece doğal bir sonuç veriyor.

4- Güneşi takip et

bronzer nereye sürülür

 

Bronzerı nereye uygulayacağına karar veremiyor musun? Böyle durumlarda güneşi takip etmelisin. Güneşin cildine vurduğu ve ilk bronzlaşan bölgelere bronzer uygulamalısın, tıpkı highlighter gibi... Bu bölgeler nereler? Burun üzeri, elmacık kemiği, alnın köşeleri, ve çenenin ucu. Bu bölgelere bronzer uygulayarak cildini doğal bir şekilde ısıtabilirsin.

Editörün Notu: Bronzer, allık ve aydınlatıcını yüzünde en doğru yerlere uygulamak için bu makalemize de göz atabilirsin.

5- Makyaj fırçanla 3 çiz

bronzer uygulama yöntemleri

 

Bronzerı uygularken senin işini kolaylaştıracak bir ipucu verelim: Bronzer fırçanı yüzünün iki yanında 3 şekli çizerek de uygulayabilirsin. Alın köşenden başla, şakaklarından geç, elmacık kemiklerinin hemen altına ve çene çizgine bronzerını 3 şeklinde uygula. Aynı uygulamayı yüzünün diğer tarafına da yaptıktan sonra burun ve çene üzerine de hafifçe bronzer uygulayabilirsin. İşte hazırsın! 

 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?