Maun Rengi Saç Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!


Seni bu yazımızda, kızıl ve mor yansımalarla zenginleşen bir kahverengi tonuyla tanıştırmak istiyoruz: Maun! Saç rengini çok boyutlu bir tonla değiştirmek istiyorsan, maun saç rengi göz alıcı parlaklığı ve çarpıcı duruşuyla seni kendine çekecek. Hadi o zaman, maun saç rengi nasıl bir renk keşfet! 

Yüksek enerjili, iddialı ve alımlı bir saç rengi denemeye hazır olduğunu düşünüyor ve maun saç rengi rehberimizin sayfalarını senin için aralıyoruz. Her daim saçlarınla ön plana çıkmak ve baş döndüren saç rengine sahip olmak için mutlaka bu saç rengine bir şans vermelisin. Öyleyse maun saç rengi nedir, nasıl yapılır soruları ve çok daha fazlası bu içeriğimizde seni bekliyor. İşte sezonun en trend saç renklerinden biri olan maun rengi saç hakkında bilmen gerekenler! 

Maun Saç Rengi Nasıl Bir Renktir?

Maun Saç Rengi Nasıl Bir Renktir?

Maun saç rengi, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi içerisinde kızıl ve mor yansımalar barındıran bir kahverengi tonu. Maun saç rengi, kızıl saç rengi kadar dikkat çekici ve mor saç rengi kadar alışılmışın dışında bir renk sayılmaz. Parlak, canlı ve bakımlı saçlar için oldukça güçlü bir seçenek olan bu saç rengi aslında yıllardır pek çok kadının favorisi. Öyle ki maun saç rengi kullananların, uzun bir süre bu rengi tercih etmeye devam ettiğini söyleyebiliriz. 

Maun Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Maun Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Maun rengiyle saçlarına yepyeni bir görünüm kazandırmak için karar aşamasına geçmeye fazlasıyla yaklaştın. Ancak maun saç rengi bana yakışır mı sorusunun cevabını almadan son adıma gelmek istememen çok normal. Neyse ki maun saç rengi numaralarıyla doğru ton elde edildiği sürece, bu saç rengi neredeyse herkese yakışıyor. 

Maun kahve saç rengi daha çok cildi sıcak alt tonlu olanların seçimi. Ancak bu çarpıcı rengin hitap ettiği cilt tonu skalası sanılandan daha geniş. Çünkü maun saç boyasının içerisinde hem kızıl (sıcak) hem de mor (soğuk) renk yansımaları bulunuyor. Dolayısıyla maun saç rengi kullananlar veya kullanmak isteyenlerin artık  yakışıp yakışmama noktasındaki tereddütlerinden sıyrılması gerekiyor. 

Editörün Önerisi: Cildin ister sıcak ister soğuk alt tonlu olsun, L'Oréal Paris Excellence Intense Saç Boyası 5.3 sana her koşulda istediğin saç rengini sunmak için hazır. Maun saç rengine fazlasıyla yakın bir tona sahip olan bu saç boyası, sıcak çikolata rengiyle ışıltılı ve doğal bir görünümü aynı anda sunuyor. 

Maun Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Maun Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Kızıl ve mor gibi saç renklerini evde denemek açıkçası biraz riskli ve zahmetli olabiliyor. Aynı durum maun saç rengi için de geçerli. Eğer maun saç rengi boyayanlar arasına en kolay şekilde dahil olma niyetindeysen tam kapatıcı ve uzun süre akmayacak bir boya tercih etmeni önerebiliriz. Bu noktada L'Oréal Paris Excellence Creme Saç Boyası 5.5 de maun rengi saç boyası olarak ilk seçeneklerinden biri olabilir. Bu saç boyasının, kızıl kestane tonuyla istediğin o kızıl-kahve tonu saçlarına taşıyacağından emin olabilirsin! 

Maun Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalı?

Maun Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalı?
  • Maun saç rengi sonrasında saçlarının rengini korumak ve bu büyüleyici rengi haftalarca kullanmak için boyalı saçlar için üretilen şampuan ve saç kremlerini tercih etmelisin. 
  • Maun saç boyasının ardından saçlarının ideal formunu korumak ve saçına nem desteği sağlamak için besleyici ve onarıcı saç bakım ürünlerini kullanmalısın. Antioksidan içeren saç serumları ve çiçek özleriyle zenginleştirilmiş saç bakım kremleri bu aşamada tercihin olabilir. 
  • Saçlarını maun rengine boyadıktan sonra saç tellerinin kurumasını ve kırılmasını önlemek için şekillendirme öncesinde ısı koruyucu saç bakım ürünleri uygulayabilirsin. 

Bizce hazır konuya iyice dalmışken, boyalı saç bakımıyla ilgili daha detaylı bilgi almak için Boyalı Saç Bakımı ve Boyalı Saçları Korumanın Yolları isimli içeriğimize de bir göz at! 

Birbirinden Zarif ve Çekici Maun Saç Rengi Modelleri!

Maun saç rengini uzun ya da kısa saç kesiminde veya düz ya da kıvırcık pek çok saç modelinde tercih edebilirsin. Bu noktada sana ilham olması için maun saç rengi nasıl kullanılır sorusuna yanıt olan çeşitli alternatifleri aşağıya bıraktık!

Birbirinden Zarif ve Çekici Maun Saç Rengi Modelleri!
Birbirinden Zarif ve Çekici Maun Saç Rengi Modelleri!
Birbirinden Zarif ve Çekici Maun Saç Rengi Modelleri!
Birbirinden Zarif ve Çekici Maun Saç Rengi Modelleri!
Birbirinden Zarif ve Çekici Maun Saç Rengi Modelleri!
Birbirinden Zarif ve Çekici Maun Saç Rengi Modelleri!

Maun rengi saçla kendini çok daha dinamik ve yenilenmiş hissedeceğinden eminiz. Bize kalırsa zaman harcamadan harekete geç, maun renginin zihninde uyandırdığı tüm hisleri saçlarına adeta bir aksesuar gibi tak!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala