​Muhteşem bukleler için bakım önerileri

​Muhteşem bukleler için bakım önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçlar ne kadar bukleliyse, ne yazık ki o kadar kuru oluyor... Bu nedenle kıvırcık saçlarının daima bakımlı görünmesi için, diğer saç tiplerine göre biraz daha fazla çaba göstermen gerekebilir. Bakım maskesini, bakım kremini ve bakım yağını diğerlerinden daha sık kullanabilirsin. 

Tabii ki tüm bunların dışında, birbirine dolaşan saçlarını taramak da tam bir facia! Bu hiç adil değil, değil mi? Ancak sana iyi bir haberimiz var! Saç Sırları.com editörleri olarak, kıvırcık saçlarının muhteşem görünmeleri için önerilerimiz var. İşte önerilerimiz!

Zengin içerikli bakım ürünleri

Kıvırcık saçlarla ilgili bildiğimiz en kesin bilgi, kıvırcık saçların diğer saç tiplerinden daha fazla yağ bakımına ihtiyaç duyduğudur. Saçlar düz tipte olduğunda, yağ bezleri tarafından üretilen sebum, saç dibinden saç uçlarına kadar iletilebilir. Ancak bukleler söz konusu olduğunda, saç derisindeki yağ, saç uçlarına kadar iletilemeyebilir.

6 değerli yağ

Saçlarının ihtiyacı olan besini, doğal ve değerli yağlardan almasını istemez misin? İçeriğinde papatya, ayçiçeği, keten, gardenya, gül, ve nilüfer yağları bulunan Elseve 6 Mucizevi Yağ serisine saçlarını gönül rahatlığıyla emanet edebilirsin. Saçı kökten uca besleyip, parlaklık ve yumuşaklık veren bu seri sayesinde buklelerin artık hiç olmadığı kadar ipeksi!

Doğru bakım ritüeli

Kıvırcık saçların için doğru bir bakım ritüeli edinmen şart. Bu nedenle ilk adım olarak, saçlarını yıkamadan bir gece önce, bukle belirginleştiren bakım kremini saçının uç ve boylarına uygulayıp yumuşak bir havluya sarıp uyu. Ertesi gün saçlarını normal şekilde şampuanlayıp, bakım maskesi uygulamadan önce bakım kremi uygula. Her yıkamada aynı adımları uyguladığında, hayallerindeki buklelere kavuşabilirsin!

Buklelerin belirginleşsin!

Daha belirgin, yumuşacık bukleler için ihtiyacın olan ise durulanmayan bakım kremleri! Durulanmayan bakım kremleri, saçlara nem yüklemesi yaptığı için, kıvırcık saçların ihtiyacı olan bütün nemi karşılayabiliyorlar. Böylece bukleler, elektriklenmeden, kabarmadan şekil alıyor, yumuşacık ve daha belirgin oluyor.

Bizim durulanmayan bakım kremi olarak da sana önerimiz, Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Bakım Kremi! Bu bakım kremi, saçının uç ve boylarına uyguluyorsun. Sonra da saçlarını dilediğin gibi şekillendirebiliyorsun. Hem saçlarını 180 derece ısıya kadar koruyor hem de buklelerin harika şekil alıyor. Tabii süper kokusu da cabası! :) 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?