Nasıl daha hızlı makyaj yapabilirim?

Nasıl daha hızlı makyaj yapabilirim?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Haydi dürüst olalım: Günlük hayatımızda yapmak istediğimiz her şeyi yapmaya yeterli vakti bulamıyoruz. Uyandığımız andan, geç kalmadan evden çıkana kadar bir koşuşturmacanın içindeyiz. Kimin sabah uzun uzun hazırlanmaya vakti var ki! Bizim vaktimiz yok ama hızlı hazırlanmamıza yardımcı olan makyaj ipuçlarımız var. Seninle de paylaşmamızı ister misin?

1. Makyaj süngeri kullan

1. Makyaj süngeri kullan

Makyaj süngeri eni yavaşlatmaz, aksine makyajını çok daha pratik bir şekilde uygulamana yardımcı olur. Fondötenini açılı makyaj süngeriyle uygula ve farkı gör! Söz veriyoruz, sabah makyajın hiç olmadığı kadar profesyonel görünecek.

Köşeli makyaj süngerleriyle hem fondöten hem de kapatıcı uygulamak mümkün. Fondöteni makyaj süngerinin geniş yuvarlak bölümüyle pat pat hareketlerle tüm cildine uygula. Köşeli bölümüyle de kapatıcını göz altına veya burun kenarları gibi ulaşılması zor bölgelere sürebilirsin.

2. Cildine hızlı uyum sağlayan fondöten seç

2. Cildine hızlı uyum sağlayan fondöten seç

Cildine hızlıca uyum sağlayan ve yüzünün kusursuz görünmesini sağlayan fondötenlere öncelik vermelisin. Daha hızlı makyaj yapmak için her zaman elin likit fondötenlere gitmeli. Bizim en sevdiğimiz fondötenlerden olan Maybelline New York Fit Me fondöten, 20 farklı ton seçeneğiyle cildine mükemmel uyum sağlar, kolayca uygulanır ve cilde eşit, homojen yayılır. 12 saate kadar kalıcı olan Fit Me fondöteni dışarıda yenileme ihtiyacı duymazsın. Doğal mat bitişiyle gün içinde seni yarı yolda bırakmayacak bir fondöten arıyorsan Fit Me fondöteni hemen makyaj koleksiyonuna eklemelisin.

3. Pratik kapatıcı kullan

3. Pratik kapatıcı kullan

Sadece saniyeler içinde göz altını ve yüzündeki lekeleri gizlemek istiyorsan sana Maybelline New York Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'yı öneririz. Kolay uygulama sağlayan sünger ucuyla göz altına eşit ve homojen bir şekilde kapatıcını yayabilirsin. Ekstra fırça veya sünger gerektirmeyen Instant Anti Age Eraser Kapatıcı formülündeki Goji Berry sayesinde yüzündeki donut, mat ve solgun ifadeyi canlandırarak senin daha enerjik görünmeni sağlayacak.

Mayballine kapatıcıyı dilersen aydınlatıcı olarak da kullanabilirsin. Gözlerindeki uykuyu anında silmek için göz pınarlarına aydınlatıcı uygula. Sadece birkaç saniyede aydınlık ve canlı bakışlar elde edeceksin. 

4. Allıkla cildine sıcaklık kat

 

4. Allıkla cildine sıcaklık kat

 Pudra ve toz formdaki allıkları bir kenara bırak, makyajını hızlandırmak için likit allıkları kullanmaya başlamalısın. Maybelline New York Cheek Heat Likit Allık, jel-krem formülüyle hızlı bir şekilde yayılıyor ve yanaklara ekstra sıcak bir görünüm katıyor.

Ten makyajını anında bir adım öteye taşımak için elmacık kemiklerinin yüksek noktalarına gül veya şeftali tonlarındaki allığını uygula. Unutma, bu senenin trendlerinden biri de renkli allık görünümleri.

5. Pratik göz makyajı

 5. Pratik göz makyajı

İtiraf edelim, makyajın en çok zaman alan kısmı göz bölgesi oluyor. Göz makyajı yapmak her zaman daha fazla dikkat istiyor. Biz de acelemiz olduğu günlerde tercihimizi pratik göz makyajlarından yana kullanıyoruz. Maybelline New York Color Strike Kalem Farlar, rahat uygulama sağlayacak yumuşak ucu sayesinde tek sürüşte yoğun renkler veriyor. Uygulama sırasında dökülme yapmayan formülüyle hızlı buğulu göz makyajları yapabiliyoruz.

6. Yoğun renk veren rujları kullan

6. Yoğun renk veren rujları kullan

Mat rujları çok seviyoruz ama kat kat ruj sürmeye hiç zamanımız yok! Tek seferde yoğun renk veren bir mat ruj arıyorsan sana Maybelline New York Ultimatte mat ruju öneririz. Ekstrem mat bitişi ve pürüzsüz uygulama konforuyla hızlı bir şekilde dudak makyajını tamamlayabilirsin. Dudakta hafif his bırakan bu mat rujları denedikten sonra başka bir ruju kullanmak istemeyeceksin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?