Nem deposu Aloe Vera bitkisinin saçlarımıza etkileri neler?


Nem deposu Aloe Vera bitkisini, saçlarımıza etkilerini daha önce duymuş muydun? Cilt bakımında çok sık kullanılan bu bitki, aslında tam bir nem deposu. Yaprakları kalın ve dolgun olan Aloe Vera, suyun %97'sini hapsediyor. İşte bu hapsettiği nem sayesinde de en kurak yerlerde bile hayatta kalabiliyor.

Bu nem deposu bitkinin tabii ki saçlarımız üzerinde de birçok harika etkisi var. Aloe Vera'nın saçlarımıza etkilerini ve nereden bulabileceğini öğrenmeye ne dersin?

Nemini kaybetmeyen saçlar!

Aloe Vera'nın saçlarımız üzerindeki en önemli etkisi kuru saç için yoğun nem sağlaması. Kuruyan, neme susayan, saçlara nem depolar. Kuruluğun neden olduğu yıpranmaları onarır. Mesela, saçların kuruluktan dolayı kolayca kırılabilir, zor taranabilir ve saçlarında mat ve sert bir görünüm oluşabilir. Aloe Vera, saçlarına sağladığı besin ve nem ile saçlarına harika bir saç bakımı yaparak, bu hasarları gidermeye yardımcı olur.

Peki, Aloe Vera'yı nerede bulabilirsin?

Bu kadar anlattıktan sonra kuru saçlarını onarmak için bu özel bitkiye nasıl ulaşabileceğini merak ediyorsun değil mi? Saç Sırları.com editörleri olarak uzun araştırmalarımız sonunda Aloe Vera içeren Matrix Biolage Hydra Source serisini bulduk. Hydra Source'un tek uygulamada bile saça 15 kat nem takviyesi yaptığını duyduğumuzda ise önce şaşırdık ama sonrasında deneyince sonucundan çok memnun kaldık! Kuru saç için sağladığı nem sayesinde saçlarımız olduğundan çok daha parlak ve yumuşak oldu.

Bu seri şampuan, bakım kremi, saç maskesi ve nemlendirici saç bakım spreyi içeriyor hem de parabensiz! Paraben içermeyen ürünleri kullanmaya dikkat edenler için eminiz ki bu harika bir haberdir. Nemlendirici saç bakım spreyi ise bizim favorimiz oldu diyebiliriz çünkü durulama gerektirmediği için gün içerisinde de saçlarımıza uygulayıp, nem depolamaya devam edebiliyoruz.

Özellikle, yazın sıcaklardan dolayı saçların nemini kaybetmeye, kurumaya başladıysa Aloe Vera saçlarına çok iyi gelecektir. Sen de bizim gibi hemen Hydra Source serisini denemek istersen buraya tıklayabilir, sana en yakın kuaför salonuna ulaşabilirsin.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!