Nude rujlar hakkında acilen öğrenmen gereken 6 gerçek

Nude rujlar hakkında acilen öğrenmen gereken 6 gerçek

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Nude ruj renkleri hakkında bilmen gerekenler ve önerilerimizi keşfet!

Nude rujlar, çok uzun zamandır en popüler makyaj trendlerinden biri. Oldukça kullanışlı olan nude ruj renklerini herhalde sevmeyen yoktur! Eğer sen de nude rujları çok seviyor, makyaj çantandan ayırmıyorsan, nude rujlar hakkında bilmen gereken her şeyi aşağıda sıraladık!

İşte karşında uygun ruj rengini seçmen için bilmen gerekenler!

Nude ruj ne demek?

Öncelikle sıkça sorulan bu soruyu yanıtlayalım: Nude ruj dudak renginde ve tonlarında olan ruj rengidir. Doğru nude ruj, dudakların doğal rengine en yakın olandır. Mat veya parlak bitişli nude ruj çeşitleri de bulunur.

1. Nude ruj renkleri ile dudaklarını dolgunlaştır:


dudakları daha dolgun göstermek için

Eğer dudaklarının biraz daha dolgun ve büyük görünmesini istiyorsan, nude rujlar en kullanışlı renk tonlarından. Nude yani dudak rengi rujlar, ten renginde doğal bir uyum sağlayacak. İlk adımda dudaklarını, nude rujundan bir ton koyu bir dudak kalemiyle hafifçe dışarıdan çerçevele, sonra da dudak rengindeki rujunu uygula. Böylece koyu dudak kalemi, dudak çizginde gölge yaratarak dudaklarının daha dolgun görünmesini sağlayacak.

2. Ten rengine uygun nude ruju bulmak için:

Ten rengine uygun nude ruju bulmak için:

Nude rujun ten rengine uygun olunca kusursuz görünmemen neredeyse imkansız! Bu nedenle, eğer beyaz tenliysen şeftali rengi ruj buğday tenliysen gül kurusu tonlarında, koyu tenliysen de içinde turunculuk barındıran mercan tonlarında nude rujları tercih edebilirsin.

Editörün Önerisi: Maybelline Super Stay Matte Ink Likit Mat Ruj renkleri aradığın nude tonunu bulmayı kolaylaştıracak. Ultra mat bitişli, yüksek pigmentli, kadifemsi formülüyle rahat uygulanan ve konforlu bir his veren bu mat rujlar, aynı zamanda dudakları nemlendiriyor ve kurutmuyor. Dudaklarını kurutmayan bir nude mat ruj arıyorsan, Super Stay mat rujlar tam sana göre! Her cilt tonunu yakıştırdığımız 15 numaralı Lover rengine mutlaka göz atmalısın.

3. Nude rujlarla yoğun göz makyajını dengeleyebilirsin:

Yoğun makyajını dengelemek için:

Göz makyajında ya da ten makyajında yoğun bir görünüm tercih ettiysen, nude tonda rujlar makyajına denge katmak için idealdirler! Özellikle siyah ve kahve tonlarında smokey makyajlar ile dudak rengi bir ruj kullanmak, dudaklarını geri plana atıp, gözlerini odak noktası yapacaktır.

Editörün önerisi: Her makyaj stiline yakıştırdığımız Maybelline Superstay Ink Crayon ruj renklerine mutlaka göz atmalısın. Kalem ruj formundaki bu rujlar çok kolay uygulanıyor ve 8 saate kadar dudaklarda matlığını koruyor. İnce ucu sayesinde dudak çizgisini kolayca takip edebilir ve dudaklarını ön plana çıkarabilirsin. Arkasındaki kalemtıraşıyla kolayca açılabilen Maybelline Mat rujlardan 20 Enjoy the View rengini öneririz.

4. Mat veya parlak rujlarla dudaklarına doğal bir etki verebilirsin:

parlak ruj

Nude tonda parlak bir ruj mu, yoksa mat bir nude ruj mu seçeceğine karar verebilmek aslında kişiye göre değişir. Ancak parlak nude ruj ile daha dolgun dudaklara, nude mat rujunla ise daha çekici ve feminen bir görünüme ulaşabilirsin. Yani bu konuda karar senin! Parlak nude rujları seviyorsan, Maybelline New York Lifter Gloss Nemlendirici Dudak Parlatıcısı deneyebilirsin. Hyaluronik asit içeren formülü sayesinde dudakları nemlendiren, daha dolgun görünmesine yardımcı olan bu ruj, dudakta hiç yapışkan his bırakmıyor.

5. Nude dudak kalemleriyle makyajını kusursuzlaştırabilirsin:Nude rujlar hakkında acilen öğrenmen gereken 6 gerçek_1

Nude rujunun kusursuz görünebilmesi için rujunla aynı tonda dudak kalemini de kullanmalısın. Dudaklarını kalemle düzgün şekilde çerçeveledikten sonra iç kısımlara da uygula ve ardından rujunu sür. Böylece daha kusursuz bir görünüm oluşacaktır.

6. Nude ruj sürmeden önce pürüzsüz bir etki için:

Nude ruj öncesinde hazırlık için

Nude rujunun dudaklarında kusursuz bir şekilde durmasını istiyorsan, dudaklarına peeling yaparak ölü derilerden arınmalısın. Bunun için sana ufak bir tüyom var: L'Oréal Paris'in Şeker Peelinglerini cilt bakımımda kullanmayı sevdiğim gibi, dudaklarımda da ölü derilerden arınmak için kullanmaya bayılıyorum! 

Şeker peelingini dudaklarına uyguladıktan sonra, mat nude rujların ne kadar pürüzsüz göründüklerini görünce, bu ikili sende bağımlılık yaratacak!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?