Saç konturlama: Yepyeni saç boyama tekniği


Bu sezon saç trendlerinde saç saç stiller ve renkleri yok; yepyeni bir teknik karşımıza çıkıyor: “Saç Konturu"!

Saç konturu nedir?

Makyaj tekniklerinden esinlenilerek yaratılan Saç Konturu, yüzün şekline bağlı olarak yüzün güzelliğini ortaya çıkarmak için saçta yapılan renklendirme, balyaj ve gölgelendirme işlemlerini içeriyor.

Nasıl yapılır?

Saç Konturu tekniği oldukça hassas ve uzmanlık gerektiren bir konu, bu yüzden işi bilene danışmak en doğrusu. Bu noktada da uzman kuaförler devreye giriyor: arzu edilen renge ve yüzün şekline göre uzman kuaförler saçta uygulama yapmaya başlıyor. Örneğin kare şeklinde bir yüzün hatlarını yumuşatmak veya çok oval bir yüze daha dikey bir görünüm kazandırmak; ya da uzun bir yüzü ise yanlara doğru genişletmek… Bunların hepsi uzman kuaförlerin “know-how"ı sayesinde saçta yapılacak doğru renklendirme, balyaj ve gölge teknikleri ile mümkün.

Tabii ki güzellik sadece renklendirme servisi ile tamamlanmıyor. Saçın son hali yüzün güzelliğini ortaya çıkarmak için olmazsa olmaz, bu yüzden son dokunuş için doğru şekillendirici ürünlerin kullanılması gerekiyor. Ünlü Fransız şarkıcı, aktris ve model Joséphine de la Baume'nin saçlarına, saç stilisti ve renklendirme uzmanı Sam MmKnight boyama aşamasından sonra son aşamada Tecni.ART Next Day Hair sprey kullandı ve dalgalı, vahşi görünümün korunması sağlandı.

Eğer sen de denemek istersen, Saç Konturu servisi sadece uzman L'Oréal Professionnel kuaförlerinde!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala