Saç Sırları.com inceledi: Kérastase Aura Botanica serisi

Saç Sırları.com inceledi: Kérastase Aura Botanica serisi

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Son dönemde hem cilt, hem de saç bakımında doğal ürünler kullanmaya özen gösteriyorum. Elim hep doğal kaynaklı ürünlere gidiyor. Son olarak da saçlarım için Kérastase’ın Aura Botanica serisini denedim ve hemen deneyimlerimi paylaşmak istedim :) İşte Kérastase Aura Botanica serisi!

Kérastase Aura Botanica serisi

Beni bu seriye kullanmayı iten, serinin %97 doğal kaynaklı olması. Ayrıca içerikleri elle toplanıyor ve silikon, paraben, sülfat içermiyor. Bence sadece bunlar bile Aura Botanica’nın çok özel bir bakım olduğunun kanıtı.

Danışman Kérastase kuaför salonlarında bulunan Aura Botanica’yla ben de kuaförümün önerisiyle tanıştım. Saçlarım son zamanlarda cansız, kuru ve mat görünüyordu. Soluğu kuaförde alınca da Aura Botanica ile tanışmış oldum. İyi ki de tanışmışım :)

İçerisinde neler bulunuyor?

Aura Botanica’nın içerisinde organik Hindistancevizi ve Argan yağları bulunuyor. Saç bakımında bu 2 içeriğin saçlara olan süper etkilerini artık hepimiz biliyoruz. Ama bu 2 güzel içeriğin tek bir yerde buluşması gerçekten de harika bir etki yaratmış!

Argan yağı saçların daha dayanıklı ve esnek olmasını sağlarken bu saç nemlendiricisi saça yoğun nemlendirme sağlıyor. Hindistancevizi yağı ise saça yumuşaklık kazandırarak doğal bir ışıltı sağlıyor.

Serinin saça faydaları neler?

Canlılığını kaybeden saçlar için ideal bir bakım olan Aura Botanica saçlara eski canlılığını yeniden kazandırıyor. Özellikle dış etkenler yüzünden saçların kuruduysa bu dış etkenlere karşı da saçlarını koruyor. Yani saçların çok daha dayanıklı oluyor.

Evet, saçı yoğun şekilde besliyor ama saçı beslerken ağırlaştırma yapmıyor. Benim saçım normalde çabucak ağırlaşmasına rağmen, Aura Botanica’yla beraber çok daha hafifledi, hatta uçuş uçuş saçlarım oldu diyebilirim :) Bir de bunların dışında saçlarım parlak ve yumuşacık oldu!

Kimler için uygun?

Demin de bahsettiğim gibi Aura Botanica serisi canlılığını kaybetmiş, matlaşmış, kuru saçlar için bence ideal! Özellikle de saçlarımı doğal içerikleriyle beslesin, parlatsın diyorsan kesinlikle tavsiye ederim.

Nasıl kullanmalı?

Kuaförümün önerisiyle aldığım için kuaförüm bana nasıl uygulamam gerektiğini uygulayarak gösterdi.

Saç banyosu:

Aura Botanica Bain Micellaire Saç Banyosu’nu banyoda saçların iyice nemlendikten sonra uygula. Ardından köpürtüp, saç derine masaj yaparak uygulayıp durula.

Saç bakım kremi:

Aura Botanica Soin Fondamental saç kremini saçlarının uç ve boylarına uyguladıktan sonra iyice durulamalısın. Bu krem sayesinde saçların pamuk gibi yumuşacık olacak!

Konsantre yağ:

Aura Botanica Concentre Essentiel aromatik konsantre yağ, saça uygulanabildiği gibi vücuda da uygulanabiliyor! Yüz hariç, el ve vücut yağı olarak kullanarak cildini besleyebiliyorsun. Tabii yanı zamanda banyo öncesinde kuru saçlarına ya da saç kremi ile karıştırarak banyoda saçlarına uygulayıp durulayabiliyorsun.

Çift fazlı sprey yağ:

İşte saçı 72 saat boyunca elektriklenmeye karşı koruyan sprey! Spreyi iyice çalkalayıp banyodan sonra havlu ile nemi alınmış saçlarına uygulayabilirsin. Saçlarındaki yumuşaklığı ve ışıltıyı arttırmak için direkt olarak kuru saçlarına da uygulayabilirsin. Normalde saçlarım çok zor taranır ama yukarıda da gördüğün gibi saçlarım sprey sonrasında çok kolay taranıyor.

Ve sonuç:

Kérastase Aura Botanica serisini çok sevdim ve hala da kullanıyorum. Saçlarım eskisine göre çok daha canlı ve ışıltılı görünüyor! Yukarıda da gördüğün üzere çok da sağlıklı görünüyor!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?