TikTok’tan Yeni Allık Hilesi: Allık Kullanmadan Mükemmel Allık Tonu Nasıl Yakalanır?

TikTok’tan Yeni Allık Hilesi: Allık Kullanmadan Mükemmel Allık Tonu Nasıl Yakalanır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Makyaj gurusu olsan bile günümüzün yeni makyaj hileleriyle tenini çok daha canlı ve taze kılmanın yeni yollarını keşfedebilirsin. Nasıl mı? Allık kullanmadan mükemmel allık tonu nasıl yakalanır, cilt rengine uygun en iyi allık nasıl bulunur görmek için yazımızın devamına göz at!

İnternette ilk makyaj videolarının yayınlandığı yıllardan beri icat edilen yeni allık sürme tüyolarının çoğu bizim için cepte. Tabii halihazırda onlarca allık kullanma tekniğinin bulunması, hala yenilerinin ortaya çıkmayacağı anlamına gelmiyor. TikTok’tan çıkan lifting etkili allık sürme tekniği ve göz altına allık sürme hilesi derken, bu vazgeçilmez makyaj adımıyla ilgili yeni bir uygulama önerisi daha gündeme geldi. Fakat bu sefer allık etkisini allık kullanmadan elde etmek söz konusu. Nasıl, merak uyandırıcı değil mi? Hadi hazırlığını yap, allık kullanmadan kusursuz allık görünümüne ulaşmak için nasıl bir teknik uygulamalısın anlatalım!

 

Mükemmel Allık Tonu Hilesi Nedir?

Mükemmel Allık Tonu Hilesi Nedir?

Mükemmel allık tonu hilesi, ünlü bir TikTok makyaj fenomeninin ortaya attığı yeni bir makyaj trendi. Cilde allık kullanmadan doğal bir renk kazandırmayı sağlayan bu hile, doğru allığı seçmekte zorlanan kişiler için büyük kolaylık sağlıyor.

 

Mükemmel Allık Tonu Hilesi Hangi Malzemelerle Yapılır?

Mükemmel Allık Tonu Hilesi Hangi Malzemelerle Yapılır?

Mükemmel allık tonu hilesi için gerekli olan yalnızca iki malzeme var: Kırmızı ruj ve kapatıcı! Evet, yanlış duymadın. Sadece bu iki ürünü kullanarak yanaklarına göz alıcı bir allık tonu kazandırabilirsin. Sonuç hakkında endişelenme! TikTok’un bu hilesi, en az gerçek bir allık kadar etkili (hatta bazen daha iyi) sonuçlar elde etmeyi bile sağlayabiliyor.

 

Mükemmel Allık Tonu Hilesinin Kuralları Nelerdir?

Mükemmel Allık Tonu Hilesinin Kuralları Nelerdir?

Mükemmel allık tonu hilesinden en iyi verimi alabilmek için bazı noktaları göz önünde bulundurmalısın. İşte mükemmel allık tonu hilesi için mutlaka bilmen gerekenler:

Mükemmel Allık Tonu Hilesi için Kırmızı Ruj Seçimi

Mükemmel allık tonunu yakalamak için kremsi yapıya sahip bir kırmızı ruj kullanmalısın. Dilersen bu uygulamayı mat rujlarla da yapabilirsin ancak daha doğal bir sonuç için kremsi yapıdaki rujları tercih etmeni öneririz. Tabii cildinde kusursuz bir etki yaratmak için seçtiğin kırmızı rujun cilt alt tonuna uygun olmasına da dikkat etmelisin.

Sıcak cilt alt tonu için hafif kiremit rengine çalan bir kırmızı ruj, soğuk cilt alt tonu için de mavi alt tonlu bir kırmızı ruj ideal olacaktır. Nötr cilt alt tonu için ise saf kırmızı renkli bir ruj ideal allık tonunu yakalamanı sağlayacaktır.

Mükemmel Allık Tonu Hilesi için Kapatıcı Seçimi

Mükemmel allık tonu hilesi için seçtiğin kapatıcının cilt tonunla mutlaka tam uyumlu olması gerekiyor. Daha doğal bir renk elde etmek için cilt tonuna uygun olmayan çok açık tonları tercih etmemelisin. Bu noktada mükemmel allık hilesi için kapatıcı seçimini kapatıcıyı göz çevrene uygulayacakmış gibi yapmalısın.

Mükemmel Allık Tonu Hilesi Nasıl Yapılır?

Mükemmel allık tonu hilesini sadece birkaç dakika içerisinde yapabilirsin. Cildine en uygun allık tonunu yakalamak için heyecanlandıysan hemen bir alt satıra kaydır ve mükemmel allık tonu için ne yapılmalı gör!

Adım 1: Yanaklarına Kırmızı Rujla Uygulama Yap

Yanaklarına Kırmızı Rujla Uygulama Yap

Mükemmel allık tonu hilesi için seçtiğin kırmızı ruju yanaklarına tek bir çizgi halinde ve hafif eğimli bir şekilde sürmelisin. Yani aynada baktığında kırmızı ruj kulaklarına doğru alçalan bir eğimde olmalı. Yaratmak istediğin allık görünümüne göre yanaklarına kırmızı ruju daha fazla sürebilirsin. Bu TikTok hilesi için kırmızı ruj önerilerimizi soruyorsan, Maybelline New York Color Sensational Ruj serisinden 340 Blushed Rose ve 325 Dusk Rose renkleri bizim favorimiz.

 

Adım 2: Rujun Üzerine Kapatıcı Uygula

Rujun Üzerine Kapatıcı Uygula

Yanaklarına kırmızı ruju sürdükten sonra kapatıcıyı da ters yönde (çarpı oluşturacak şekilde) uygulamalısın. Bu işlem için Maybelline New York Fit Me Kapatıcı’nın sana uygun olan tonunu seçtikten sonra sünger aplikatörüyle kolay bir uygulama yapabilirsin. Ardından allık fırçası kullanarak kırmızı ruj ve kapatıcının güzelce dağılmasını sağlaman gerek. Mükemmel allık tonunu yakalayacağın bu uygulamayı yaparken ruju şakaklarına doğru sürmeyi de ihmal etmememelisin.

Yeni TikTok makyaj hileleri için herkesicinguzellik.com’u takipte kalmayı unutma! ❤️

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?