Trend Alarmı: Tubing Maskara Nedir?

Trend Alarmı: Tubing Maskara Nedir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yepyeni bir makyaj trendiyle karşındayız: Tubing maskaralar! Tubing maskaralar nedir, ne işe yararlar ve hayatında neyi değiştirebilirler, tüm soruların cevapları bu yazımızda!

Her geçen gün yepyeni bir makyaj trendi hayatımıza giriyor, bu seferki Japonya kaynaklı. Gelişen teknoloji sayesinde makyaj malzemeleri de yeni yeni işlevler kazanıyor, çok farklı yollardan çok yoğun etkiler vermeye başlıyorlar. Bu seferki inceleme konumuzu da son zamanların en popüler makyaj malzemelerinden biri olan “Tubing maskaralar”. Peki, tubing maskaraların ne olduğunu, ne işe yaradığını biliyor musun? Hazırsan, makyajında neleri değiştirebileceklerini anlatmaya başlıyoruz!

Tubing Maskara Nedir?

Tubing Maskara Nedir?

Tubing maskara” İngilizce bir terim ve adından anlaşıldığı gibi kirpikleri bir tüp halinde saran maskaralara deniyor. “Normal maskaralar da öyle yapmıyorlar mıydı?” diye sorarsan, cevap: Hayır! Klasik maskaralar kirpikleri boya ile örtüyorlar ve kirpiklerin üzerinde bir katman oluşturuyorlar.

Tubing maskaralar ise özel geliştirilen formülleriyle her bir kirpiği bir tüp halinde sarıyorlar. Böylece kirpikler daha dolgun bir görünüme kavuşuyorlar. Sonuç ise çok daha dolgun, hacimli ve upuzun bir kirpik görünümü oluyor.

Tubing Maskaranın Yararları Neler?

Tubing Maskaranın Yararları Neler?

Tubing maskaraların, klasik maskaralardan farkının, kirpikleri tüp halinde sarmaları olduğunu söylemiştik. Kirpikleri doldurup boyamadıkları için, tubing maskaralar dökülme, bulaşma ve akma gibi sorunlara neden olmuyorlar. Hazırsan, en güzel kısma geliyoruz: Kirpikleri tüp gibi sardıkları için de çok kolay temizleniyorlar.

Eğer gün içinde spor yapıyorsan, yoğun bir gün geçiriyorsan ve kullandığın maskaranın dökülme yapmasından şikayetçiysen, tubing maskaralar bulaşmama özellikleri ile tam sana göre.

Tubing maskaralar Nasıl Uygulanır?

Tubing maskaralar Nasıl Uygulanır?

Klasik maskaralardan bu konuda hiçbir farkları yok. Tubing maskarayı uygulamak için tek yapman gereken, maskarayı kirpik dibine oturtup, zigzag hareketlerle yukarı doğru çekmen. Maskaranın fırçasının her bir kirpiğe, kökten uca ulaştığından emin olduktan sonra aynada gördüğün yoğun etkiye inanamayacaksın!

Tubing maskaralar Nasıl Temizlenir?

Trend Alarmı: Tubing Maskara Nedir?_1

İşin en güzel, tubing maskaraların en sevdiğimiz kısmına geldik: Çok kolay temizleniyorlar. Kirpikleri tüp halinde sardıkları için makyaj temizleyicilere ihtiyaç duymadan kolay bir şekilde temizleyebilirsin. Tek ihtiyacın olan ılık su ve pamuk. Hassas bir şekilde ıslak pamukla gözlerini sildikten sonra tertemiz olduğunu göreceksin, hem de hiç ovalamadan!

Tubing maskara Önerisi

Tubing maskara Önerisi Maybelline New York Snapscara

Son olarak da sana harika bir tubing maskara önerimiz var: Maybelline New York’un Snapscara maskarası, tubing maskaralar arasında en sevdiklerimizden. Kirpiklere verdiği şipşak hacim ve uzunluk etkisi gerçekten bir harika. Bu etkiye rağmen de sadece su ve pamukla çıkıyor oluşu, bulaşma ve topaklanma yapmayışı da resmen sihirli bir etki gibi! Snapscara maskaraları deneyip incelediğimiz makaleye göz atmayı da unutma!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?