Uzun kirpikler hakkında bilmen gereken her şey!

Uzun kirpikler hakkında bilmen gereken her şey!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Uzun ve hacimli kirpikler hepimizin peşinde olduğu bir görünüm. Bu yazımızda uzun kirpikler hakkında bilmen gereken her şeyi bir araya getirdik!

Upuzun, hacimli ve kıvrık kirpikler, birçoğumuzun rüyası. Bu yolda da denemediğimiz maskara ve kirpik bakımı yöntemi kalmadı diyebiliriz. Peki kirpik uzatma ve uzun kirpik görünümü için neler yapıyoruz? İşte daha uzun kirpikler hakkında bilmen gereken her şey!

Kirpik serumu kullan

Kirpik serumu kullan

Dökülen, kırılan ve zarar gören kirpiklerin daha uzun görünmeleri neredeyse imkansız. İşte bu yüzden, uzun kirpikler için kirpik serumları işimizi son derece kolaylaştırıyor. Evde kirpik uzatma yöntemleri, her zaman iyi sonuç vermeyebilir.

Zeytinyağı, hint yağı gibi yağların kirpik uzatma özelliği olduğu söylense de, özellikle hassas göz çevresi için formüle edilmemiş bu ürünleri uygulamak tahrişe veya alerjiye neden olabilir. Bu yüzden önerimiz, formülünde arginine bulunan, kirpikler için özel formüle edilmiş kirpik serumlarını kullanman. Arginine kirpikleri güçlendireceği için dökülme kırılma gibi sorunlar olmadan kirpiklerinin daha güçlü olmasını sağlayabilirsin.

Kirpik kıvırıcı

Kirpik kıvırıcı

Kirpik kıvırıcıları kullanırken son derece dikkatli olmak gerekiyor. Kirpikleri çok kısa bir sürede kıvırıp çok daha uzun görünmelerini sağlasalar da, yanlış uygulamalar yüzünden kirpikler zarar görebiliyor. Bu yüzden öncelikle kirpik kıvırıcıyı çok sık kullanmamanı öneririz. Kullandığın zamanlarda da kirpik diplerine oturtmanı ve arka arkaya açıp kapatmadan 20 saniye kadar beklemeni öneririz.

Takma Kirpik

Takma Kirpik

Takma kirpikler her ne kadar o aradığımız uzun ve hacimli kirpik görünümüne bizi kısa yoldan ulaştırsalar bile, uzun vadede kirpikler için zararlı olabiliyorlar. Özellikle kirpik dibine sürülen takma kirpik yapıştırıcısı, iyi temizlenmediği ve çok sık uygulandığı zaman kirpiklerini güçsüzleşmesine ve dökülmesine neden olabilir. Bu da uzun kirpiklerin bir hayal olmasına neden olabilir.

Makyaj temizleme

Makyaj temizleme

Makyajı iyi bir şekilde temizlemek, hem cildine hem de kirpiklerine yapacağın en büyük iyiliklerden. Göz makyajını ve maskaranı temizlemeden uyuduğunda, kirpik diplerin tıkanabilir ve bu da kirpiklerinin güçsüzleşmesine, zarar görmesine ve dökülmesine neden olabilir. Çift fazlı bir makyaj temizleyicisiyle göz makyajını nazikçe temizleyerek, kirpiklerine harika bir bakım yapmış olacaksın.

Uzun kirpikler için maskara önerisi

Uzun kirpikler için maskara önerisi

Gelelim kirpiklerini gökyüzüne kadar uzatacak, uzun kirpik maskara önerimize: Maybelline Sky High Maskara’yı eminiz ki duymuş olmalısın! Tüm dünyada inanılmaz bir popülerlik yakalayan bu maskara, kirpiklere limitsiz uzunluk ve hacim etkisi veriyor. Esnek silikon fırçasıyla en kısa kirpikleri bile kavrayan bu maskara, kökten uca hepsine inanılmaz bir uzunluk veriyor. Fiberler içeren, topaklanmayan formülü sayesinde katmanlı bir görünüm yarattığı için, kirpiklerin hiç beklemediğin kadar uzun görünecek.

maybelline sky high maskara

Eğer sen de kirpiklerini uzun gösterecek bir maskara arıyorsan, Maybelline Sky High Maskara’yı bir an önce denemelisin! Maskarayı denediğimiz makaleyi incelemek için buraya tıklayabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?