Yeni Ay ve Dolunay Ritüeli Nasıl Yapılır?

Yeni Ay ve Dolunay Ritüeli Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Sosyal medyada yeni ay ritüeli, b gibi terimleri duymuşsundur. Peki, bunlar ne anlama geliyor. Yeni ay döneminde ne yapmalıyız? Dolunaydan etkilenmemek ve duygularımızı kontrol etmek için ritüel yapmamız gerekiyor mu? 

Astrolojiye göre ay duygularımızı temsil ediyor. Yeni ay ise bu dönemde gerçekleşmesini istediğimiz şeylerin tohumlarını atmak için ideal bir zaman demektir. Kendi iç sesini bulmak ve duygularına göre doğru hareket etmeyi öğrenmek için yeni ay ve dolunay ritüeli yapmalısın. Yeni ay ritüeli ve dolunay ritüellerinin nasıl yapıldığını seninle paylaşalım. 

Yeni ay ve dolunay ritülleri nedir?

Yeni ay ve dolunay ritülleri nedir?

Ay döngüsünün ilk aşaması olan yeni ayda ne istediğimizi ve isteklerimiz için neler yapmamız gerektiğini düşünmek için ritüeller yapmalıyız. Yeni ay ve dolunay ritüeli, o ayda odaklanmak istediğimiz şeyler için hatırlatıcı bir göreve sahiptir. Yeni ay ritüeli için dilek belirleme aşaması diyebiliriz. Yeni ay, yaratmaya çalıştığımız dilekler için hassas bir hatırlatıcıdır. 

Dolunay ritüeli ise affetmek ve şükretmek için ideal bir zamandır. O ayda gerçekleşen seni üzen, yıpratan olaylardan ders çıkarmak, teşekkür etmek ve en önemlisi affederek kendini rahatlatmak için dolunay ritüeli yapabilirsin. 

Yeni ay ritüeli nasıl yapılır?

1. Telefonunu bırak ve odaklan

1. Telefonunu bırak ve odaklan

Yeni ay ritüeline başlamadan önce hazırlık yapmanı öneriyoruz. Telefonunu bırak ve kendi içine dönmeye hazırlan. En sevdiğin köşene geç ve derin nefes alarak yeni ay ritüeline hazırlan.

2. Kristalini seç

En sevdiğin taşlarını etrafına koy ve içinden gelen bir taşını seç. Genellikle yeni ay ritüeli taşlarından yeşim taşı veya pembe kuvars taşları öne çıkıyor. Eilne aldığında seni rahatlatan taşı hissedeceksin. 

3. Dileklerini bir kağıda yaz

Yeni ayda gerçekleşmesini istediğin dilekleri bir kağıda yazmalısın. Aklından geçirmek veya sadece 'dilemek' yerine kağıda somut şeyler yazmak dileklerini daha 'gerçek' bir hale getirecek. Dileklerini yazarken cömert olmayı unutma. Hayal kur ve imkansız olduğunu hissettiğin şeyleri de dilemekten vazgeçme.

4. Dileklerini özel bir yere koy

Dilek kağıdını ortada bırakma. Yeni ay ritüelini tamamladıktan sonra özel bir kutuya dilek kağıdını koyabilir veya favori saksına gömebilirsin. Senin için özel bir yere dilek kağıdını koyduktan sonra daha iyi hissetmeye başlayabilirsin. 

5. Cilt bakımı yap

Yeni ay ritüelini tamamlarken cildinin ferahlaması ve kendini temiz hissetmen çok önemlidir. Yeni ayda kendini daha hafif ve rahatlamış hissetmek için cilt bakımı yapmayı unutma.

İlk olarak cildini tonikle temizle. Tonikle cildini temizlemek gözeneklerini ferahlatacak ve siyah noktaların azalmasını sağlayacak. Sonrasında en sevdiğin maskeyi cildine sür. Yağlı bir cildin varsa kil maskesi, kuru ciltler için de nem maskesi önerebiliriz. 

Cilt bakımının en önemli adımlarından biri de serum uygulamak. Cilt tipine uygun serumu seçip pembe kuvars veya yeşim taşıyla cildine yayabilirsin. Yeni ay ritüelini cilt bakımına taşımak için favori kristalinle yüz masajı yapmayı unutma. 

Dolunay ritüeli nasıl yapılır?

1. Meditasyon yap

1. Meditasyon yap

Dolunay ritüeline başlamadan önce meditatif moda geçmelisin. Sakinleştirici bir müzik açmalı ve en sevdiğin mumları yakmalısın. Dolunay zamanında seni rahatsız eden her şeyden uzaklaşmayı amaçla. Olanla ve olmayanla barış, affedilmesi gereken her şeyi, her deneyimi ve herkesi affet. Geçmişte yaptığın hataları affet ve sevgini hakeden herkesi olabildiğince sevmeye çalış. 

2. Affet

Dolunay döneminde ritüel yaparken boş bir kağıda affetmek istediğin insanların isimleri, yerleri, zamanları ve olayları yazmalısın. Affettiklerinin listesini çıkarmak seni rahatlatacak ve içine dönmeye hazır bir hale getirecek. Böyle durumlarda olayları görselleştirmek için mutlaka yazmalı veya boş kağıda hissettikelerini karamalısın. 

3. Banyo yap

Dolunay ritüelinini köpüklü ve keyifli bir banyoyla tamamlamanı öneririz. Epsom tuzu, en sevdiğin değerli yağlar ve bol köpüklü bir banyo hazırla. Ilık suyun içine girdiğinde daha rahatladığını hissedeceksin. Dolunay döneminde gergin hissetmen çok normal. Ilık banyo, sevdiğin vücut kremleri ve cilt bakım rutinleri bu dönemi daha kaygısız geçirmene yardımcı olacak. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?