Yeni başlayanlar için makyaj dersleri: Kapatıcılar

Yeni başlayanlar için makyaj dersleri: Kapatıcılar

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Çoğu kadın için kapatıcılar gardıroplarındaki beyaz t-shirt gibi: olmazsa olmaz. Herkesicinguzellik.com olarak biz de aynı fikirdeyiz! Bu küçük ürün saniyeler içinde en yorgun günlerin izlerini silmeye, ciltteki tüm kusurları gidermeye oluyorlar. Onlar sayesinde kusursuz ten görünümüne erişip, instagram filtrelerine ihtiyaç duymaz hale geliyoruz. İşte karşında, makyaja yeni başlayanlar için kapatıcı ipuçları!

Kapatıcı türünü seç

Kapatıcı türleri

Konu kapatıcılar olduğunda, kapatıcının formülü, doğru ve pratik sonucu elde etmek için son derece etkili, özellikle de makyaja yeni başlıyorsan. Kalem, likit, sünger uçlu, krem, kavanoz ve stick kapatıcı türlerinden sana en uygunu seçebilirsin. Kalem şeklindeki çevirmeli kapatıcılar daha doğal bir sonuç verirken, stick kapatıcılar daha yoğun bir uygulama sağlarlar. Likit kapatıcıları kontrol etmesi kolayken, sünger uçlu kapatıcılar hem kolay uygulama hem de kolay dağılma gibi avantajlar sağlarlar.

Kapatıcı tonunu doğru seç

kaptıcı rengini doğru seç

Doğru kapatıcı rengini nasıl seçebilirim diye merak ediyorsan, sana bilmen gereken her şeyi anlatacağız: Cildindeki renk eşitsizliklerini, sivilce izlerini ve lekelerini gizlemek için ten renginle aynı tonda kapatıcı tercih etmelisin. Göz altındaki morlukları ve koyu halkaları gizlemek için ten renginden en fazla 1 ton açık kapatıcı kullanmalısın. Eğer halkalar çok yoğunsa ve kapatıcının tek başına yeterli olmayacağını düşünüyorsan, ilk önce somon-pembe renkli bir kapatıcıyla nötrleyebilir, daha sonra üzerine ten rengindeki kapatıcıyı uygulayabilirsin.


Nasıl uygulamalı?

Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı

Göz altı halkalarımı kapamak istiyorum:

Kapatıcını göz altlarına, morlukların en çok olduğu yerlere daha yoğun olmak üzere noktalar halinde uygula. Ardından parmaklarınla, kapatıcı fırçasıyla veya makyaj süngeriyle kapaıtıcını dağıt. Gün boyu kalıcı olmasını sağlamak için transparan pudrayla sabitleyebilirsin.

Koyu lekeleri kapamak istiyorum:

Kapatıcını lekelerin ve izlerin olduğu bölgeye, küçük noktalar halinde uygula ve sonra dağıt. Parmaklarınla dağıttığında daha iyi bir sonuç alabilirsin.

Yüzümü aydınlatmak ve boyutlandırmak istiyorum:

Kapatıcıyla kontür yaparak yüzünü aydınlatabilir, daha boyutlu görünmesini sağlayabilirsin. Bunun için göz altlarına ters üçgen şeklinde, kaş ortana ve çenene üçgen şeklinde uygulayabilirsin. Elmacık kemiklerinin altına da bir çizgi çekerek ters kontür yapabilirsin. Bunun için kapatıcını 2 ton daha açık seçebilirsin.

Çok işlevli kapatıcı önerisi

Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı 121 Light Honey

Tabii ki tüm bunları yapabileceğin bir kapatıcı önerimiz var: Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı ile göz altı morluklarını ve cildindeki kusurları gizleyebilir, kontür yaparak yüzünü boyutlandırabilirsin.

Mat ve yorgun cildi aydınlatan, yorgun gürünümü gizleyen bu harika kapatıcı, en koyu halkaları bile gizleyebilecek örtücülüğe sahip. İkonik sünger aplikatörüyle çok pratik bir şekilde uygulanıyor ve cilt tonunu eşitleyerek kusursuz bir görünüm sağlıyor. Eğer pratik bir şekilde kullanabileceğin ve cilt kusurlarını tek seferde gizleyecek bir kapatıcı arıyorsan, mutlaka denemelisin. Hangi rengi seçmen gerektiğini öğrenmek için Instant Anti Age Eraser Kapatıcı renklerini denediğimiz bu makalemize göz atabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?