Zayıf Gösteren Makyaj Teknikleri

Zayıf Gösteren Makyaj Teknikleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yüzünün daha zayıf görünmesi için bilmen gereken makyaj tekniklerini anlatıyoruz!

Yuvarlak bir yüze sahipsen, yüzünün daha zayıf görünmesini istiyorsan, bazı makyaj teknikleri ile çok şeyi değiştirebilirsin. Kullandığın makyaj malzemelerini her zamankinden biraz daha farklı uygulayarak ve yüzü zayıf gösteren makyaj tüyolarından yararlanarak daha ince görünen bir yüze sahip olabilirsin.

İşte yüzü zayıf gösteren makyaj teknikleri!

Ten makyajına iyi bir baz oluştur

Ten makyajına iyi bir baz oluştur

Makyaja başlamadan önce mutlaka nemlendirici bir makyaj bazı uygulamalısın. Üzerine uygulayacağın fondötenin cildinle bütünleşmesini ve daha doğal görünmesini sağlamak için nemlendirici makyaj bazlarının önemi büyük. Maybelline Face Studio Nemlendirici Makyaj Bazı, cildi nemlendirirken aynı zamanda fondötenin kalıcılığını da artıyor. Üzerine uygulayacağın Maybelline Fit Me fondöten ise cildine doğal bir matlık verecek ve cildin her zamankinden daha doğal görünecek, aynı zamanda da cildindeki kusurlar da kapanmış olacak. Bu adım, özellikle kontür ve aydınlatma işlemlerinin daha doğal görünmesi için son derece önemli.

Kapatıcı ile yüzünü aydınlat

Kapatıcı ile yüzünü aydınlat

Yüzünün daha zayıf görünmesini sağlamak için ilk olarak, cildinin orta kısmını aydınlatarak ön plana çıkarmalısın. Bunun için kapatıcını, yüzünü aydınlatmak için kullanabilirsin. Yapman gereken göz altlarını ters üçgen şeklinde, burun çizgini, çeneni ve alnının ortasını aydınlatmak. Böylece eğer yüzün yuvarlaksa, kenar kısımları daha geri planda kalmış olacak.

Bunun için Maybelline Instant Anti Age Eraser kapatıcının, cilt tonundan 1-2 ton daha açık bir rengini kullanabilirsin. Bu kapatıcının aydınlatma özelliği ile yüzünü doğal bir şekilde boyutlandırmış olacaksın.


Kontür ile yüzünü belirginleştir

Kontür ile yüzünü belirginleştir elmacık kemiklerinden diagonal

Yüzü zayıf gösteren tekniklerin en önemlisi de kontür uygulaması. Yüzündeki bazı bölgeleri gölgelendirerek geri plana atabilir ve böylece daha uzun ve oval görünmesini sağlayabilirsin. Yüzünü kapatıcı ile aydınlattıktan sonra soğuk tonlu bir bronzer ile kontür yapabilirsin. Elmacık kemiklerinin hemen altındaki diagonal çizgiyi gölgede bırakmak için, kulak hizasından yanaklarının ortasına kadar hafifçe gölgelendirebilirsin. Bu teknik, yüzünün daha uzun ve oval görünmesini sağlayacak. Maybelline City Bronzer’ın soğuk tonlu 200 Medium Cool rengini kontür uygulaması için kullanabilirsin.


Çene ve burun kontürü

Çene ve burun kontürü

Çene çizgini belirginleştirmek ve burnunu kontür ile inceltmek de yüzünün daha zayıf görünmesini sağlayacak. City Bronzer’ı çene çizgin boyunca uygula ve hafifçe boynuna doğru dağıt. Buradaki gölgeyi belirginleştirerek yüzüne oval bir görünüm verebilirsin.

Aynı şekilde burnunun iki tarafını da hafifçe gölgede bırakacak şekilde kontürleyebilirsin. Böylece burnun daha uzun ve ince görünecek, bu da zayıf görünüme destek olacak.

Allık ve aydınlatıcı uygula

Allık ve aydınlatıcı uygula

Allık ve aydınlatıcı adımı da kontür uygulamanı destekleyebilmen için önemli. İlk olarak elmacık kemiklerinin tam üzerine, kaşlarının altına, burun çizgine aydınlatıcını uygula. Daha sonra, yüzünün oval görünmesi için allığını, yanaklarından hafifçe şakalarına da doğru süpürerek uygula. Bu iki adım, kontürünle doğal bir şekilde birleşeceği için yüzün olduğundan daha zayıf ve uzun görünecek. Aydınlatıcı olarak Maybelline Chrome Extreme aydınlatıcılardan 200 Diamond Glow, beyaza yakın tonu ile çok doğal bir aydınlık verecek. Allık olarak da Maybelline Cheek Heat likit allıkları tercih edebilirsin. Verdikleri doğal renk gerçekten de bir harika ve çok da kolay uygulanıyorlar.

Kaşlarına odaklan

Kaşlarına odaklan

Yuvarlak bir yüze sahipsen, daha zayıf ve uzun bir görünüm için kaşlarına odaklanmalısın. Yuvarlak yüzünün daha oval olması için kaşlarına biraz kavis vermelisin. İnce uçlu bir kaş kalemi ile kaşlarındaki boşlukları doldur ve biraz da kavis ver. Yüzüne doğru noktadan kavis vermek için kaş kalemini burnun kenar noktası ve göz bebeğini hizalayabilirsin. Maybelline Brow Ultra Slim kaş kaleminin incecik ucu, kaşlarına doğal bir şekilde kavis vermeni kolaylaştıracak. Üstelik arkasındaki kaş fırçası ile kaşlarını tarayarak kolay kontrol edebilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?