3 Kolay Teknikle Eyeliner Nasıl Sürülür?

3 Kolay Teknikle Eyeliner Nasıl Sürülür?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Eyeliner modelleri ve eyeliner çekme hileleri hakkında bilmen gereken her şeyi anlatıyoruz!

Eyelinera olan tutkumuzun, biz kadınların zor şeylere olan düşkünlüğü ile bir bağlantısı olabilir mi? Gerçek şu ki, kusursuz eyeliner çekebilmek için, el yatkınlığına, pratiğe, doğru tekniklere ihtiyacımız var. Eyeliner nasıl sürülür? Evet, kabul ediyoruz: Gördüğümüz zaman bayıldığımız o kolay eyeliner stillerini elde etmek çok kolay değil ama doğru ürün ve tekniklerle sen de arzuladığın kedi gözü makyajınlarını elde edebilirsin.

Eğer bir türlü istediğin gibi eyeliner çekemiyorsan, bir de bizim yöntemlerimizi dene. Senin için hazırladığımız 'eyeliner nasıl çekilir?' ve en kolay eyeliner sürme yöntemleri çok işine yarayacak!

Eyeliner nedir?

eyeliner nedir

Eyeliner, genellikle siyah renkli, likit, kalem veya jel formda olan ve kirpik hattı boyunca uygulanan bir göz makyajı malzemesidir. Sürme ile eyeliner farkına bakacak olursak, sürme daha göz kalemine benzeyen, alt ve üst göz içlerine uygulanan bir makyaj malzemesidir. Eyeliner ise üst kirpik çizgisi boyunca uygulanır, kuyrukludur ve gözlerin daha çekik, belirgin görünmesini sağlar.

1- Kolay Eyeliner Nasıl Sürülür?

Kolay Eyeliner Nasıl Sürülür?

Photo credit: @aycanyesil

Kusursuz göz makyajı için saatler harcamana gerek yok, göz kapağına nude göz farını sür, eyelinerını çek ve maskara sür. İşte hazırsın. Şimdi senin için kusursuz göz makyajının adımlarını inceliyoruz.

Göz makyajına başlamadan önce göz kapağını eyeliner çekmeye hazırlamalısın. Süreceğin nude renkli bir krem far, hem makyajının uzun süre bozulmasını önler hem de göz kapağındaki renk eşitsizliğini dengeler. Bizim favori krem farımız; Maybelline Color Tattoo Créme de Nude yumuşak yapısı ve yoğun pigmentiyle bizim için adeta bir far bazı görevi görüyor. Bu farı uygulamanın en güzel yolu parmaklardan geçiyor. Parmağına biraz ürün al ve tüm göz kapağına dağıt. 24 saat kalıcılık sağlayan Color Tattoo krem farlarla tanıştıktan sonra bir daha bırakmak istemeyebilirsin.

maybelline hyper easy eyeliner

"En kolay çekilen eyeliner hangisi?" diye sorduğunu duyar gibiyiz. Yeni başlayanlar için eyeliner nasıl çekilir anlatmak için buradayız! Biz eyeliner sürerken ince uçlu eyeliner kullanıyoruz. Böylece hem daha pratik hem de daha doğal sonuçlar elde edebiliyoruz. Eğer eyeliner çekme konusunda kendine çok güvenmiyor ve işini kolaylaştıracak bir eyeliner arıyorsan, Maybelline Tattoo Liner Ink Pen'i mutlaka denemelsin.

İncecik ve esnek ucu ile eyeliner çekme işini çok kolaylaştıran Maybelline eyeliner, tek hamlede yoğun siyah bir etki veriyor. Böylece hata yapmaya imkan vermeden tek seferde istediğin kuyruklu eyeliner görünümünü elde etmeni sağlıyor. Üstelik 24 saate kadar* kalıcı etkisiyle resmen dövme kadar etkili, suya, tere ve bulaşmaya da dayanıklı.


*kişisel değerlendirme, 87 kadın


Sana en uygun eyelinerı bulduğuna göre uygulamaya başlıyoruz. Kolay eyeliner nasıl çekilir?: Eyeliner çekmeye her zaman kuyruk bölümünden başlamalısın. Öncelikle eyelinerının kuyruğunu çek daha sonra kirpik dibinden ince bir çizgi çek ve bunu kuyruğunla birleştir.

Eyeliner uygulamasına yeni başlayanlar, eyeliner çekerken önce ince bir çizgi çekip daha sonra isterlerse kalınlaştırabilirler. İlk olarak kalın bir çizgi uyguladığında hata yapma olasılığın daha yüksek olacaktır. Son olarak göz pınarından tek bir hareketle kuyruk ucuna kadar tekrar bir çizgi çiz ve işte bu kadar! Eyeliner çekme yöntemleri düşündüğünden de kolaymış, değil mi?

Editörün önerisi: Bazen iki gözüne uyguladığın eyeliner eşit olmayabilir. Bu durumda eyelinerını bir tık kalınlaştırarak ikisini eşitleyebilirsin.

Doğal Eyeliner görünümünü hemen canlı denemek için aşağıdaki butona basabilirsin!


2- Kalem Eyeliner Nasıl Sürülür?

3 Kolay Teknikle Eyeliner Nasıl Sürülür?_2

Likit eyeliner çekerken hata yapmaktan korkuyorsan öncelikle göz kalemin yardımıyla eyeliner stilinin taslağını oluştur. Göz kaleminle istediğin görünümü elde ettikten sonra likit eyelinerınla bu taslağın üzerinden geç. Eğer eyeliner kalemi ile buğulu bir görünüm yaratmak istersen, kalem eyelinerı kirpiklerinin dibine uygula ve doğal görünmesi için dağıtarak buğulu bir görünüm ver.

Göz kalemi ile eyeliner sürmek daha kolay olduğu için eyeliner çekme teknikleri arasında en sevilenlerden biri oluyor. 

Editörün önerisi: Göz kalemiyle eyeliner çekmeden önce kalemin ucunu saç kurutma makinanla ısıtarak kaleminin ucunu yumuşat, böylece uygulama çok daha kolay olacak. Kalemini ısının altında çok fazla tutmana da gerek yok. İki üç saniye tutmak kaleminin yumuşaması ve kolay bir uygulama elde etmen için yeterli olacak.

3- Likit Eyeliner Nasıl Çekilir?

Likit Eyeliner Nasıl Çekilir?

İşte sana harika bir eyelier tutorialı: Eyelinerını gözlerinin iç kısmından başlayarak çekmekten vazgeçmelisin. Likit eyeliner nasıl sürülür hemen açıklayalım: Sadece kuyruk oluşturmamalı aynı zaman da eyelinerın gideceği yönün şeklini yaratmalısın. Önce kuyruktan başla, sonra likit eyeliner ile göz pınarına doğru ilerle. Bu yöntemle, ilk adımda eyelinerının nasıl sonuçlanacağını gözünde canlandırabilirsin: kalın veya çok ince! Artık likit nasıl çekilir çok iyi biliyorsun.

Editörün önerisi: Göz şekline göre eyeliner çekmek önemlidir. Düşük ve aşağı doğru duran gözlere sahip olanlar için eyeliner çekmek çok zor olabiliyor. Düşük gözlüler için eyeliner çekmenin püf noktaları; üst kirpik diplerinin dış kısımlarına bir kuyruk ekleyerek daha kalkık gözlere ve canlı bakışlara sahip olabilirler. Alt kirpik dibinin ise dış kısmına yukarı doğru uzanan bir kuyruk çizmeyi tercih etmeliler. Üst ve alt kirpik diplerinin ortalarından eyelinerı çekmeye başlayarak yukarı doğru uzatmak, işin püf noktası. Bu sürme tekniğini, kahverengi ve lacivert eyelinerla uygulayıp maskarayla birleştirerek mükemmel bir günlük göz makyajı elde edebilirler.

4- Jel Eyeliner Nasıl Sürülür? 

3 Kolay Teknikle Eyeliner Nasıl Sürülür?_3Jel eyelinerını mutlaka eyeliner fırçası ile uygulamalısın. Fırçana eyelinerını al ve yassı bir şekilde fırçayı tutarak önce kuyruk bölümünü oluştur. Eyeliner jel formuyla eyeliner çekme teknikleri arasında en zorudur. Bu nedenle dikkatli olmalısın. Daha sonra göz pınarına gelerek buradan başladığın ince bir çizgiyle eyelinerını kuyruk bölümü ile birleştir. 

Eyeliner çekme aparatları ile de jel eyelinerını çekebilir, daha kusursuz bakışlara ulaşabilirsin. 

Editörün önerisi: Kusursuz eyelinerın en yakın arkadaşı hacimli kirpiklerdir. Cılız kirpiklerin varsa doğru maskarayı seçerek kirpiklerini daha dolgun gösterebilirsin. L’Oréal Paris Paradise maskara bizim en sevdiğimiz maskaralardan biri! Kirpkileri tek tek ayıran ve harika bir dolgunluk kazandıran bu maskarayı her makyajda mutlaka uyguluyoruz. Bu maskaranın en sevdiğimiz özelliği eğik ucu! Böylece kirpiklerimizi dipten uca doğru kıvırarak dolgunluk kazandırıyor. Kirpkilerine maskara sürmeden önce kıvırmanı öneriyoruz. Daha sonra zigzag hareketlerle maskaranı dipten uca doğru uygula.

En kolay eyeliner çekme yöntemleri

1. Kaşıkla eyeliner nasıl çekilir?

1. Kaşıkla eyeliner nasıl çekilir?

Kusursuz bir eyeliner stili için ihtiyacın olan şey şu anda mutfağında duruyor. Kaşıklar bu sefer sana işleri karıştırmamak için yardım edecek! Kaşıkla eyeliner nasıl çekilir denemek için:

1- Kuyruğun alt kısmını düz bir şekilde çekmek için kaşığın sağını, alt kirpik çizgisini takip edecek şekilde gözünün kenarına oturt.

2- Kuyruğun kıvrımlı üst kısmını yapmak için de görseldeki gibi kaşığın kıvrımlı kısmını göz kapağına oturt. İşte bu kadar basit!

2. Kartla eyeliner nasıl çekilir?

2. Kartla eyeliner nasıl çekilir?

Hayır, yeni bir eyeliner almak için değil. Kuyruk çekerken işleri kolaylaştırmak için sana rehber olacak kredi kartı veya kartvizit gibi sert ve düz cisimlerdan faydalan.

1- Kredi kartını gözlerinin dış köşelerinden, kaşlarının bitimine doğru hizala ve bu sınırdan rehber alarak eyelinerının kuyruğunu oluştur.

2- Kuyruğu tamamlamak için bu sefer kartı üst kısma yerleştir ve göz kapağına doğru eyelinerını çek.

3- Bant ile eyeliner nasıl çekilir?

3- Bant ile eyeliner nasıl çekilir?

Kolay eyeliner çekme yöntemleri arasında en popüler olanı ise bant ile eyeliner çekmek. Normal bir selobant kullanabileceğin gibi, maskeleme bantları da kullanabilirsin. Washi tape adı da verilen bu bantlar yumuşak olduğu ve tekrar tekrar kullanılabildikleri için cildinden çok kolay bir şekilde çıkarabilirsin.

Bant ile eyeliner çekmek için:

1- Bandı alt kirpik çizgisini takip edecek şekilde gözünün kenarına yapıştır.

2- Kuyruğun üst kısmı için de üst kirpik çizgini takip edecek şekilde ikinci bandı da yapıştır.

3- Aradaki boşluğu eyelinerın ile doldur ve sonrasında da bantları nazik bir şekilde çıkart.

Editörün Önerisi: Kolay uygulayabileceğin, tüm eyeliner modellerini uygularken incecik ucu ile işini kolaylaştıracak, yoğun pigmentasyona sahip bir eyeliner arıyorsan sana NYX Professional Makeup Epic Ink Liner önerebiliriz. Bu eyelinerın ince ve esnek ucu sayesinde tek seferde istediğin gibi eyeliner çekebilir, yoğun siyah ve suuya dayanıklı formülü ile defalarca üstünden geçmeden uzun süre kalıcı bir eyeliner modeli elde edebilirsin.


Biten / kuruyan eyeliner sorunu

Aceleyle bir yere hazırlanıyorsun ve eyelinerını bulamadın mı? Maskaranı kullan. Endişelenme, yapabilirsin! Maskaranı kirpik çizgine olabildiğince yakın bir şekilde uygula. Eğer zor geliyorsa eyeliner fırçasını kullan ve maskaranı jel eyeliner gibi göz kapaklarının üzerine çek. Ama unutma, maskaranı gözlerinin iç kısmında asla kullanmamalısın! Ayrıca buraya tıklayarak kurumuş eyelinerını nasıl düzelteceğini öğrenebilirsin.

En Farklı Eyeliner Modelleri ve Önerileri

En Farklı Eyeliner Modelleri ve Önerileri

Kolay eyeliner tekniklerini öğrendiğine göre, şimdi de en iyi eyeliner modellerini keşfedebilirsin. Burada dikkat etmen gereken en önemli nokta göz şekline göre hangi eyeliner modelinin sana uygun olduğunu bilmek. Bunu öğrenmek için bu yazımızı incelemeni öneririz.

En popüler olan eyeliner modellerini listelemek gerekirse;

Klasik eyeliner: Keskin kuyruklu, gözlerin daha çekik ve feminen görünmesini sağlayan eyeliner modeli.

Cut crease eyeliner: Klasik eyeliner ile göz kapağının katlanma bölgesine çekilen çizgi ile elde edilen eyeliner modeli.

Yarım eyeliner: Göz kapağının ortasından başlayan ve keskin bir kuyruğu olan eyeliner modeli.

Çift kuyruklu eyeliner: Farklı yönlere devam eden, iki kuyruğu olan eyeliner modeli. Bu modelde farklı renkler de bir arada kullanılabiliyor.

Grafik eyeliner: Grafik çizgilerden oluşan yaratıcı eyeliner modeli.


Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?