Düşük göz kapaklıların bilmesi gereken 6 göz makyajı uygulaması

Düşük göz kapaklıların bilmesi gereken 6 göz makyajı uygulaması

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Eğer düşük göz kapaklarına sahipsen, birkaç basit makyaj tüyosuyla gözlerinin daha açık ve kalkık görünmesini sağlayabilirsin!

Düşük göz kapağı, kaş kemiğinde bulunan derinin göz kapağını örtmesiyle oluşan bir görünüm. Düşük göz kapağına sahip olanlar genelde göz makyajlarının görünmemesinden ve gözlerinin düşük görünmesinden şikayetçi olurlar. Peki birkaç makyaj tüyosu ile gözlerinin daha çekik, kalkık ve açık görünmesini sağlayabileceğini biliyor muydun? İşte düşük göz kapakları için göz makyajı tüyolarımız karşında!

Göz kapağı düşüklüğü nedir? Düşük göz kapağına ne iyi gelir?

Göz kapağı düşüklüğü aslında yapısal bir durumdur. Göz kapağının kirpiklerin üzerine doğru gelmesi anlamına gelir. Düşük göz kapağı göz yapısına bağlı olduğu gibi yaşlanma ile de birlikte ortaya çıkabilir. Düşük göz kapağı ameliyatı veya egzersizleri ile görünüm düzeltilebilir.

Düşük göz kapağı makyaj açısından da bazı engeller oluşturabilir. Örneğin düşük göz kapağı eyeliner görünümünü ve farları gizleyebilir. Bu yüzden, düşük göz kapağına uygun makyaj tüyoları tercih edilebilir.

Düşük göz kapağı makyajı nasıl olmalı?

1. Daha aydınlık bakışlar için

1.Aydınlık ve açık gözler için:

Göz kapağında pek alan olmayışı ve göz kapaklarının düşük olması yüzünün biraz yorgun görünmesine neden olabilir. Buna engel olmak içinaçık tonda ışıltılı farlara yönelebilirsin. Özellikle göz pınarlarından gözünün orta kısımlarına ve kaş altına uygulayacağın ışıltılı bir krem far, gözlerinin çok daha aydınlık ve açık görünmesini sağlayacak.

Düşük göz kapağı olanlar için far önerisi: Lancome Ombre Hypnose Stylo kalem farlardan 01 Or Inoubliable rengi

2. Daha kalkık gözler için:

2. Anında kalkık gözler için:

Anında daha kalkık görünen gözler elde etmek için yapman gereken kirpiklerine yoğun hacim verecek ve kaldıracak bir maskara kullanmalısın. Böylece gözlerin çok daha açık, göz kapakların daha kalkık görünecek. Maskarayı uygularken özellikle kirpiklerinin dış köşelerine daha yoğunluk vermeni öneriyoruz.

Düşük göz kapağı olanlar için maskara önerisi: L'Oréal Paris Bambi Oversized Eye Maskara

Düşük göz kapağı için eyeliner önerisi

5.Doğal kedi gözler:

Düşük göz kapaklarını anında çekik gösterecek en iyi makyaj tüyosu, eyeliner uygulamak. Fakat en zor kısmı da bu, kirpik dibine uyguladığın eyelinerını düşük göz kapağın kapatabilir. Bunun için eyeliner kuyruğuna yoğunluk vermelisin. Tek yapman gereken eyeliner kuyruğunu, alt kirpik çizgini takip ederek yukarı doğru çekmek ve keskin bir kuyruk elde etmek. Böylece gözlerin çok daha çekik görünecek.

Düşük göz kapağı eyeliner önerisi: L'Oréal Paris Superliner Perfect Slim Eyeliner.

Bu eyelinerın kapağındaki eyeliner şablonu işini çok kolaylaştıracak. Üstelik incecik ucu ile çok hızlı ve hata yapmadan kusursuz bir eyeliner çekebilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?