Anında daha güzel hissettirecek 5 ipucu

Anında daha güzel hissettirecek 5 ipucu

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Kolay ve pratik güzellik tüyoları isteyenler buraya! Erkek arkadaşınla spontane bir buluşma mı çıktı? Evden hemen çıkıp önemli bir görüşmeye mi gideceksin? Fazla zamanın da yoksa ve acilen daha güzel hissetmek istiyorsan, her biri en fazla 2 dakikanı alacak bu adımlar anında modunu yükseltecek!

Her gün kusursuz uyanmak zorunda değilsin ama ayna karşısında sadece dakikalar içinde daha havalı görünmek senin elinde! Bizim en sık uyguladığımız makyaj tüyolarını şimdi seninle paylaşıyoruz, gerisi sana kalmış!

Kaşlarını belirginleştir ve kaldır

Kaşlarını belirginleştir ve kaldır

Kalkık ve belirgin kaşlar, yüz ifadeni daha anlamlı kılarak anında güzelleştirir. Saçlarından bir ton açık bir kaş farıyla ya da kaş kalemiyle boşlukları doldur. Üst kısımda ise kaş çizginin hizasından sapmadan yatay bir çizgi çek ve parmaklarınla görünümü yumuşat. Son olarak kaş altlarına aydınlatıcı uygula.

Editörün önerisi: Anında güzelleşmek için doğru kaş kalemiyle kaşlarını doldurmalısın. Bizim son zamanlarda en hızlı şekilde uygulayıp en yüksek not verdiğimiz kaş kalemi: NYX Professional Makeup Fill and Fluff Kaş Kalemi. Yumuşacık ucu sayesindeki saniyeler içinde kaşlarımız kusursuz görünüyor. 

Kusurlarını gizle

Gözlerini aydınlat

Kısa sürede iyi ve kusursuz görünmenin sırrı, kapatıcı ile ciltteki kusurları gizlemekten geçiyor. Bunun için yüksek kapatıcılığa sahip, aynı zamanda da ciltte ağırlık yaratmayan bir kapatıcı tercih etmen gerek.

Sana NYX Professional Makeup Can't Stop Won't Stop Kapatıcıyı öneririz. Çizgilerine dolmadan göz çevrendeki renk eşitsizliğini düzenleyen bu kapatıcı seni saniyeler içinde daha fresh gösterecek. Bu kapatıcıyı aynı zamanda tüm yüzündeki kusurlara uygulayabilirsin. Gün boyu kalıcı olan bu kapatıcı ile uzun saatler boyu kusursuz görüneceksin.

İpucu: Tampon hareketleri yüzük parmağınla yap. Bu parmağın uyguladığı baskı, hassas göz bölgen için en uygunudur.

Sadece gözler değil, tüm yüzüne uygula

Sadece gözler değil, tüm yüzüne uygula

Göz çevresi için kullandığın kapatıcıyı yüzündeki kızarıklar için de kullanabilirsin. Ten renginden bir ton açık kapatıcıyı, burun kenarlarından dudak kenarlarına kadar olan bölgelere dikey olarak uygula. Bu hareket, burun kenarlarındaki ufak kızarıklıkları giderip cildine eşit bir görünüm verecektir.

Gülüşünü ortaya çıkar

Gülüşünü ortaya çıkar

Gülüşünü ön plana çıkarmak için çok basit bir makyaj tüyomuz var: Dudaklarının üst çizgisine aydınlatıcı uygulamak!

Aydınlatıcını daha hızlı uygulamak için likit aydınlatıcı tercih etmelisin. NYX Professional Makeup Born To Glow Liquid Illuminator aydınlatıcıyı ayna karşısında elmacık kemiklerine, dudak çevrene ve kaşlarının üzerine uygulayarak canlı bir görünüm yakalayacaksın. 

Yüzünü boyutlandır

Gıdıyı kamufle et

Boyun bölgene teninden iki kat koyu kontür pudrasını ince bir kat halinde uygula. Bir sünger ya da fırça yardımıyla ürünü boynuna doğru dağıt. İyice dağıttığın takdirde, bu gölgeleme adımı gıdı bölgeni saklayacaktır. Aynı zamanda hızlı bir şekilde burnunu kontürleyerek daha kalkık gösterebilir, elmacık kemiklerinin altını gölgelendirerek daha orantılı bir yüze sahip olabilirsin.

Kontür paleti önerisi: NYX Professional Makeup Highlight & Contour Pro Palette Kontür Paleti makyaj artistlerinin de kullandığı bu kontür paleti sayesinde cildinde daha doğal bir bitiş sağlayacaksın. Bu kontür paletinin renk skalasının geniş olması herkesin ten rengine uygun kontür yapmasına yardımcı oluyor. 

Kirpiklerini uçuşa geçir

Kirpiklerini ortaya çıkar

Saniyeler içinde göz makyajı yapman riskli olabilir onun yerine sadece maskara sürmen yeterli olacak. Maskara sürmek için sadece bir dakika sana yeter de artar bile!

Tek katta bile lifting etkisi gösteren, kirpiklerinin daha kıvrık görünmesini sağlayan NYX Professional On The Rise Liftscara maskara seni anında daha canlı ve enerjik gösterecek. Tek kat maskaranı dikkatlice sür ve hazırsın! Bu harika maskara hakkında tüm detayları öğrenmek ve nasıl durduğunu görmek istersen bu makalemize göz atabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?