Sarı Alt Tonlu Cilt Nasıl Olur, En Çok Yakışan Renkler Nelerdir?

Sarı Alt Tonlu Cilt  Nasıl Olur, En Çok Yakışan Renkler Nelerdir?

Sarı alt tonlu cilt en yaygın cilt alt tonlarından biridir. Sarı alt ton, pembe alt ton gibi farklı alt tonları cildi daha enerjik veya tam tersi soluk gösterebilir. Bu nedenle sarı alt tonlu cilde yakışan renkleri keşfetmelisin. Cilt alt tonuna yakışan renkleri keşfettiğinde etrafından 'çok canlı görünüyorsun!' yorumları almaya başlayacaksın. 

Sarı alt tonlu beyaz ten, buğday ten veya esmer tene yakışan renkleri hep beraber keşfedelim! 

Sarı alt tonlu cilt nedir?

Sarı alt tonlu cilt nedir?

Sıcak cilt alt tonuna sahip olanlar genellikle sarı alt tonu yansımalarına sahip olurlar. Bu nedenle sarı ciltler için sıcak alt tonlu denilebilir. 

En sık duyduğumuz yanlışlardan biri de sıcak alt tonunun en çok esmerlerde ve buğdaylarda görüldüğü, beyaz tenlilerin genellikle soğuk tenli olduğudur. Bu doğru değildir. Sarı alt tonlu beyaz ten olabilir aynı şekilde pembe alt tonlu buğday ten de olabilir. Sarı, pembe gibi yansımalar cilt altındaki sıcak, soğuk rengi temsil ederler. Sarı alt tonlu cilde yakışan renkler seçerek cildinle uyumlu görünümler elde edebilirsin. 

Sarı alt ton nasıl olur?

Sarı alt ton nasıl olur?

Sıcak cilt alt tonuna sahip olanlarda sarı renk pigmentleri daha yoğun oluyor. Bu nedenle sıcak cilt alt tonuna sarı renkli cilt de denilebiliyor. 'Sarı alt ton sıcak mı soğuk mu?' sorusunun cevabı sıcak alt tonudur. 

Cilt alt tonu sarı olanlar daha enerjik ve canlı görünme eğilimindedir. Özellikle altın, bronz ve kırmızı renkleri giydiğinde sarı cilt tonu ön plana çıkar. Sarı cilt alt tonunun en olumsuz özelliği yanlış renklerle birleştiğinde kolayca solgun ve cansız görünebilmesidir. Sık sık 'yorgun görünüyorsun' veya 'yüzün sapsarı olmuş' gibi yorumlar alıyorsan sarı cilt alt tonuna yakışan renkleri keşfetmemişsin demektir. 

Sarı cilt alt tonun her daim aydınlık ve parlak görünmesini istiyorsan nemlendirme adımını es geçmemen gerekiyor. CeraVe Nemlendirici Yüz Kremi, formülündeki 3 Temel Seramid ve Niasinamid (Vitamin B3) sayesinde cilde yoğun nemlendirme etkisi veriyor ve cilt bariyerinin onarılmasına yardımcı oluyor. Normal ve kuruya dönük ciltler için uygun olan bu nemlendirici, sarı ciltlerdeki donuk görünümü yumuşatıyor ve yüzü yağlandırmadan daha nemli gösteriyor. 

Sarı alt tonlu cilde yakışan renkler nelerdir?

Saç rengi

Sarı alt tonlu beyaz tene sahip olanlara en çok bakır tonları, küllü açık sarı ve sıcak kumral tonları yakışıyor. Sıcak alt tonlu saç renklerinden tarçın bakırı sana çok yakışacaktır.

Eğer sarı alt tonlu buğday veya esmer tene sahipsen senin için sıcak çikolata, şarap kızılı veya küllü koyu sarı tonlarını öneririz. 

Kıyafetler

Cilt alt tonu sarı olanlar kıyafetlerinde kırmızı, leopar deseni, canlı yeşil ve koyu pembe tonlarını tercih etmeliler. Sarı alt tonuna beyaz rengi yakışmaz. Beyaz yerine bej tonlarına yönelmelisin. 

Takılar

Takı seçimlerinde ise altın, pembe altın ve bronz renklerini kullanabilirsin. Sarı cilt alt tonuna sahip olanlar gümüş renginden uzak durmalı. 

Makyaj

Sarı alt tona sahipsen makyajında bronz ve altın ışıltılara yer vermelisin. Işıltılı fuşya far, kahve tonları ve kızıl rengi göz makyajları sana çok yakışacaktır.

Sarı cilt alt tonuna sahip olanlar dudaklarında koyu kırmızı, bordo ve sıcak alt tonlu nude rujları tercih edebilirler. Fondöten alırken de cilt alt tonuna dikkat etmelisin. Genellikle sıcak cilt için fondötenler şişede sarımtırak görünürler. Soğuk cilde uygun fondötenler ise pembemsi bir tona sahip olurlar. 

Sarı alt ton pembe alt ton farkı nedir? 

Sarı alt ton pembe alt ton farkı nedir?

Sarı alt ton, pembe alt ton farkı birbirine çok karıştırılıyor. Sarı alt ton sıcak cilt alt tonunu ifade ederken, pembe alt ton soğuk cilt alt tonu anlamına gelir. Soğuk cilt alt tonunda pembe yansımalar olduğu için pembe cilt de denebiliyor. 

Sarı alt tonlu muyum pembe mi? Cilt alt tonunu öğrenmek için güneş ışığında bileğindeki damarları incelemelisin. Eğer damarların yeşilse sıcak, mavi ise soğuk alt tonlusun demektir. Bileğindeki damarlarda hem sıcak, hem de soğuk yansımalar görüyorsan nötr cilt alt tonuna sahip olabilirsin. 

Cildim sarı alt tonlu mu? Eğer damarların yeşil görünüyor ve altın tonları sana çok yakışıyorsa cildin sarı alt tonludur. Sıcak tonları tercih etmeli ve gümüş, metal ve açık pastel tonlardan uzak durmalısın. 

Cildim sarı alt tonlu mu nasıl anlarım?

 Cildinin sarı mı yoksa pembe alt tonlu olduğunu anlamak için beyaz tişört testi de yapabilirsin. Beyaz tişörtünü giy ve güneş ışığı alan bir yere geç. Aynada kendine baktığında cilt rengini ne görüyorsun? Sarı alt tonlu muyum pembe mi? Eğer ten rengin pembe tonlarında görünüyorsa soğuk alt tonlusun, sarı görünüyorsa sıcak alt tonlusun demektir. 

Editörün önerisi: Cildin kuruysa istediğin rengi net olarak göremezsin. Kuru ciltler daha mat ve solgun görünme eğiliminde olabilirler. Bu nedenle cilt alt tonunu test etmeden önce L'Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu ile nemlendirmeni öneririz. 72 saat boyunca cildi nemlendirme etkisi olan bu nemlendirici, nemi cilde adeta hapsederek kusursuz bir nemlendirme hissi sağlıyor. Cildi yağlı bırakmayan ve rahatsız etmeyen bu hafif nemlendiriciyi bakım rutinine eklemelisin. 

Sarı alt ton sıcak mı soğuk mu?

Sarı alt ton sıcak mı soğuk mu?

Sarı renkli pigmentleri yoğun olarak sıcak cilt alt tonlarında bulunuyorlar. Cildim sarı alt tonlu mu? Eğer cildin sarı alt tonluysa bu sıcak cilt alt tonuna sahip olduğun anlamına geliyor. 

Sıcak cilt alt tonu turuncu, kızıl ve yeşil tonlarıyla bütünleştiğinde daha canlı görünüyor. Cilt alt tonu sarı olanlar ciltlerinin solgun görünmesinden şikayetçiyse cilt alt tonuna yakışan renklerle daha havalı görünebilirler! 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?