Bal köpüğü & Bal kahve saç renklerinin farkı nedir?

Bal köpüğü & Bal kahve saç renklerinin farkı nedir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yeni sezonda trend olacak saç renkleri şimdiden şekillenmeye başladı. Balköpüğü ve bal kahve saç renkleri de bu trendler arasındaki yerlerini aldılar. Bu iki saç rengi de birbirleriyle çok fazla karıştırılıyorlar ama aslında aralarında fark var. Şimdi, bal kahve ve balköpüğü saç renklerinin farkını öğrenmeye var mısın?

Balköpüğü ve bal kahve arasındaki fark nedir?

Görünüm açısından birbirlerine çok benzeseler de aslında balköpüğü saç rengi kumral, bakır ve sarı saç renkleri üzerine sıcak altın yansımaya, küllü ve irize dediğimiz soğuk yansımalara sahip. Bal kahve ise açık kahve saç rengi üzerine altın ve bakır yansımalara sahip bir renk. Yani bal kahve, balköpüğünden biraz daha koyu bir renk.

Aynı zamanda balköpüğü saç rengi daha çok açık tenlilere yakışırken, bal kahve saç rengi de esmer ve buğday ten rengine yakışıyor.

Bal kahve saç rengi

Açık kahve saç rengi, altın ve soğuk yansımalar birleşince ortaya bal kahve saç rengi çıkıyor. Ancak tabii ki diğer saç renklerinde olduğu gibi koyu ve açık görünümleri de bulunuyor.

Bal kahve saç rengi istiyorsan tercihin bu renge en yakın tonlardan biri olan L’Oréal Paris Casting Creme Gloss 7304 Bal Karamel olabilir. Bal karamel saç renginin boya kutusunun içerisinde bal özlü bakım kremi bulunuyor. Bu bakım kremini boya sonrasında uygulayıp hem saçlarını besleyebilir hem de boya sonrasında yumuşacık, süper parlak olmasını sağlayabilirsin. Süper değil mi?

1.Açık bal kahve saç rengi

Bal kahve saç renginin açık tonu, aslında altın yansımaların daha baskın olduğu bir ton. Açık bal kahve saç rengi açık tenlilere çok yakışıyor. Ayrıca kahve saç renginden daha açık ve saçlarının ışıl ışıl görünmesini isteyenler için ideal!

2.Koyu bal kahve saç rengi

Koyu bal kahve de buğday ve esmer tenlilere çok yakışıyor. Her saç rengi üzerine de rahatlıkla uygulanabileceği için ombre, balyaj, röfle gibi tekniklerle de kullanılabilir.

Balköpüğü saç rengi

Son zamanlarda en dikkat çeken saç renklerinden balköpüğü rengi, saçlarının daha parlak, daha ışıltılı görünmesini isteyenlere göre!

1.Açık balköpüğü saç rengi

Açık balköpüğü, balköpüğü saç renginin sarıya en yakın tonlarından. Güneş ışığı altında parıl parıl parlamasıyla bizi kendine hayran bırakmıyor değil. :) Balköpüğü saç boyası arıyorsan tercihin L’Oréal Paris Casting Creme Gloss 832 Balköpüğü yana olabilir. 28 şampuanlamaya kadar kalıcı olduğu ve saçtan kademeli olarak aktığı için kendi saç rengine de kolayca dönüş yapabilirsin.

2.Koyu balköpüğü saç rengi

Biraz kumral tonunun ağır bastığı koyu balköpüğü saçları hem sıcak, hem de soğuk alt tonlu ciltlere yakıştırıyoruz. Yani açık tenlerde de, koyu tenlerde de güzel görünen bir saç rengi olduğunu söyleyebiliriz.

Kumral tonu üzerine altın ve küllü yansımalara sahip L’Oréal Paris Excellence Creme 7.31 Balköpüğü, hem uzun süre kalıcı olması, hem de %100 beyaz kapama özelliği ile beyazlarının tamamen kapanmasını sağlayabilir.

Senin de anlayacağın gibi, balköpüğü ve bal kahve saç renkleri arasında yalnızca ton farkları var. Ancak her iki saç renginin de ortak bir noktası var: iki renk de bir harika ve biz bu renkleri yeni sezonda mutlaka denemeye karar verdik :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?