Bal kumral saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!

Bal kumral saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Bal kumralı saç rengi son dönemde yükselen trendlerden! Ünlü yıldızların da tercihi olan bal kumral saç rengini Instagram’da da sık sık görmeye başladık. Peki sen de bu trendi takip edip bal kumral saç renklerine bir şans vermeye ne dersin? O zaman seni hemen bal kumral saç rengiyle tanıştıralım!

Bal kumral saç rengi nasıl bir renk?

Bal kumral rengi, doğal kumral saç rengi üzerine bal rengi yansımalara sahip saç rengidir. İçerisindeki bu yansımalar çok yumuşak olduğundan oldukça doğal bir ton ortaya çıkar. Hatta bal kumral saç rengi genelde tonu itibariyle bal ve karamel rengi saç renkleriyle karıştırılır. Ancak karamel saç renkleri bakır yansımalara sahipken, bal kumral saç renginde bakır yansımalar bulunmaz.

Bal kumral saç rengi kimlere yakışır?

Bal kumral saç rengi bizce en çok buğday ve esmer ten rengine sahip olanlara yakışıyor. Özellikle yaz aylarında bronz tenlerde mükemmel görünüyor. Cildin ışıltısını tam olarak ortaya çıkartan bir saç rengi!

Eğer açık ten rengine sahipsen de bizce daha çok sarı tonlarına yönelmelisin. Mesela doğal görünen koyu sarı saç rengi hiç fena olmaz! Garnier Color Naturals 8 Koyu Sarı rengi ile saç rengin hem çok doğal görünür hem de bu saç boyasının içerdiği besleyici yağlarla saç rengin ışıldar.

Hangi bal kumral saç boyasını kullanmalısın?

Bal kumral saç rengine, Garnier Çarpıcı Renkler 7.0 Bal Kumral tonuyla ulaşabilirsin. Özellikle saç renginden beklentin uzun süre kalıcı, yoğun bir ton olmasıysa senin için ideal tercihlerden diyebiliriz. Garnier 7.0 bal kumral kullananlardan da öğrendiğimiz kadarıyla içerisinde çiçek yağları ve sedef özleri bulunuyormuş. Bu sayede de saçlar göz alıcı bir parlaklığa kavuşuyormuş. Bizce bir deneyip farkı kendin görebilirsin! :)

Bal kumral saç modelleri

Bal kumral saç renginin açık ve koyu olmak üzere 2 farklı tonu bulunuyor.

Açık bal kumral saç rengi:

Açık bal kumral saç renklerini biz, buğday ten rengine sahip olanlara yakıştırıyoruz. Açık bir ton olduğu için hem yüze daha aydınlık bir görünüm veriyor hem de farklı bir ışıltı katıyor!

Koyu bal kumral saç rengi:

Koyu bal kumral saç rengi:

Koyu bal kumral saç rengini ise en çok esmer ten rengine sahip olanlara yakıştırıyoruz. Bu saç rengine en yakın tonun Garnier Color Naturals 6N Doğal Koyu Kumral rengi olduğunu öğrendik. Eğer denemek istersen bu saç boyasıyla saçlarını boyayarak doğal bir saç rengine sahip olabilirsin.

Bal kumral saç renginin bakımı nasıl olmalı?

Bal kumral saç renginin bakımı nasıl olmalı

Her saç renginde olduğu gibi bal kumral saç renginde de saç bakımına özen göstermek gerekiyor. İlk etapta, saçlarını boyarken besleyici içeriklere sahip saç boyası kullanmanı öneriyoruz. Garnier Çarpıcı Renkler ve Color Naturals saç boyaları besleyici yağ içerikleriyle kullanmanı önerdiğimiz saç boyalarından.

Saçlarını boyadıktan sonra da boyalı saçlara özel bakım ürünleri kullanarak saç renginin uzun süre kalıcı, parlak görünmesine destek olabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?