Saç konturu: Yeni saç trendi hakkında bilmen gereken her şey

Saç konturu: Yeni saç trendi hakkında bilmen gereken her şey

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol
Ünlü makyaj tekniği kontürleme artık saçlarda da kullanılıyor! Makyajda olduğu gibi saçlarda da gölge ve ışık oyunları kullanılarak saçın stratejik kısımları açılıyor ve yüz hatlarına belirginlik sağlanıyor. İşte bilmen gerekenler…

Saç konturunun ombre ve balyajdan farkı ne?

Tüm bu teknikler saçtaki açık ve koyu tonların kontrastıyla oynasa da sonuçlar birbirinden çok farklı. Ombre'nin en karakteristik özelliği saçların en açık tonunun, saçlarının uç kısmında kalması. Kontur balyaj uygulamasının bir varyasyonu olsa da, asıl amacı yüzünü kontürleyerek yüz hatlarını ön plana çıkarmak. Saç konturu uygulaması sonrasında dağınık ve hareketli fönle yeni saç renginle hava atmaya ne dersin? Sana özel saç modeli önerilerimiz için buraya tıkla!

Saç konturu nasıl uygulanıyor?

Kontur uygulaması için yetenekli bir el ve izanlı bir gözden fazlasına ihtiyacın yok. Yüz şekline ve kemik yapına baktıktan sonra stilistin balyaj tekniğini stratejik bir biçimde uygularken yüz hatlarının ön plana çıkmasını sağlayacak. Beklediğin etkileri yakalayabilmek için kontur uygulamasını birkaç kere tekrarlaman gerekebilir. Doğal bir saç rengi istiyorsan keşfetmen gereken saç modelleri için hemen buraya tıkla!

Bakım ipuçları:

Balyaj uyguladığın saçlarına, boyalı saçlarla aynı biçimde bakım yapmalısın. Rengin canlılığını ve saçların sağlığını korumak için boyalı saçlara özel bakım ürünlerini tercih etmeli, nem desteği sağlamak için saç bakım maskelerine yönelmelisin.
Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?