Balık Burcu Özellikleri ve Makyaj Önerileri

Balık Burcu Özellikleri ve Makyaj Önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Duygusal ve kırılgan karakterleriyle bilinen balık burcu özellikleri ve makyaj önerilerini bir araya getirdik.

Zodyak’ın 12 burcu arasında duygusal, kırılgan ve hayalperest oluşlarıyla bilinen balık burcu özelliklerini masaya yatırıyoruz. Hem çok fedakar hem de biraz kararsız, duygusal ve alından balık burcu özellikleri hakkında bilmen gereken her şey bu yazımızda seni bekliyor. Sondaki balık burcu makyaj önerilerimize göz atmayı da unutma!

Balık burcu özellikleri

Balık burcu özellikleri

Balık burcu tarihleri: 20 Şubat – 20 Mart

Elementi: Su

Yönetici gezegeni: Neptün ve Jüpiter

Renkler: Mor, yeşil, mavi, lila

Uğurlu sayılar: 3,9

Balık burcu taşları: Akuamarin, ay taşı, ametist, pembe kuvars (Doğal taşların özelliklerini öğrenmek için makalemize göz atabilirsin.)

Balık burcu özellikleri arasında en ön plana çıkanı, son derece duygusal olmaları. Hayal dünyalarında yaşamayı seven balık burçları, olaylardan çok çabuk etkilenirler. Çok yardımsever ve fedakar oldukları için hem arkadaşlık hem de aile ilişkilerinde balık burcu ön plana çıkar. Çok vicdanlıdır, empati özelliği gelişmiştir ve bir balık burcu muhtemelen siz daha söylemeden neye ihtiyacınız olduğunu anlayabilir. Bu sadece kendisi için geçerli değildir, genelde kendiyle ilgili konularda karar vermekte zorlanabilir, iradesiz davranabilir. Balık burçları genelde mantıklarıyla değil, kalpleriyle hareket ederler ama aynı zamanda son derece akıllı ve kurnazdır. Sanatsal konulara ilgi duyarlar, gelişmiş zevkleri vardır. Zevksiz tasarımlar onları sinirlendirebilir. Balık burçlarının aynı zamanda 6. hisleri de kuvvetlidir.

Balık burcu olumsuz özellikleri arasında en çok dikkat çekeni, son derece alıngan olmalarıdır. Genellikle dış olaylardan diğer kişilere oranla çok daha fazla etkilenirler. Kendilerine acımayı severler ve kötümser özellikleri yüzünden olaylara hep kötü tarafından bakmaya eğilimlidir. Bir balık burcunun önünü tıkayan en önemli konu, kendilerinden bir türlü emin olamamalarıdır. Kararsız ve ne istediklerine emin olamayan yapıları yüzünden ilişkilerinde tutarsız olarak görülebilirler.

Balık burcu 2022 yorumlarını okumadan geçme!

Balık burcu kadını özellikleri

Balık burcu kadını özellikleri

Balık burcu kadınlarının en önemli özelliği, gözleriyle konuşmalarıdır. Balık burcu kadının anlamlı bakışları, çevresini etkisi altına almasına yeterlidir. Genellikle duygusal, hassas ve alıngan olarak değerlendirilseler de, aslında içten içe çok güçlüdürler. Balık kadının fedakar ve yardımsever karakteri, onu ilişkilerinde güvenilecek bir sığınak haline getirir. Aile ilişkileri gelişmiştir ve aile onun için her zaman ön plandadır. Eğer bir konuda yardıma ihtiyaç duyuyorsanız, ilk koşanın balık burcu kadını olacağını düşünebilirsiniz. Romantik jestleri sever, önemsendiklerini bilmek isterler. Bazen kafalarında çok sorgulasalar da bu genellikle kararsız olmalarından kaynaklanır. Eğer bir balık kadınının sizin hakkında olumlu bir karar vermesini sağlamak istiyorsanız, ona karşı net olmalısınız. Alınganlık yapmasına müsaade etmediğinizde, ondan daha romantik ve tutkulu bir burç daha bulamazsınız.

Balık burcu erkeği özellikleri

Balık burcu erkeğinin en bilindik özelliği, etrafındaki kişilerden çok kolay etkilenebiliyor olmalarıdır. Genellikle onları anlamak güçtür çünkü kendileri de çoğunlukla ne istediklerini bilemeyebilirler. Ama bir kere emin olduktan sonra da onun arkasından sadık bir şekilde giderler. Balık erkeklerinin romantik olduğunu söyleyebiliriz. Üstüne bir de gizemli kişilik özellikleri de eklendiğinde, son derece çekici bir etki bırakabilirler ama bu beraberinde bir de alınganlık konusunu da getirebilir. Balık burcu erkeğin harika hayaller kurar ve size bunları o kadar güzel anlatır ki, ayaklarınızı yerden kesebilir. İlişkilerinde partnerini düşünceli oluşlarıyla mutlu ederler ve genellikle sevgilerini ince düşünceleriyle gösterirler. Eğer bir balık burcu erkeği size yardım etmeyi seviyorsa, sizinle flört ediyor olabilir.

Balık burcu burç uyumu

Balık burcunun anlaştığı burçlar: Başak, Akrep, Yengeç

Balık burcunun anlaşamadığı burçlar: Kova, Oğlak, Koç

Balık burcu makyajı

Balık burcu makyajı

Bakışlarıyla ön plana çıkan balık burcu makyajında tabii ki de gözler en dikkat çeken nokta haline geliyor. Maybelline New York makyaj artisti Alp Kavasoğlu da, Instagram hesabında paylaştığı Balık burcu makyajı videosunda mükemmel bir göz makyajı yaparak bakışları vurguluyor. Şimdi gel birlikte, balık burcu makyaj önerilerine daha yakından bakalım.

1. Bronz göz makyajı

Balık burcunun gözleriyle konuştuğunu söylemiştik. Bu yüzden de Alp, gözleri odak noktası yapmak için metalik bronz bir far kullanıyor. Maybelline Color Tattoo farlardan 35 On and on Bronze rengi, bu görünüm için ideal. Alp daha sonra koyu kahverengi bir far ile eyeliner çekerek bakışları daha da belirginleştiriyor. Kirpiklerde ise yoğun hacim veren L’Oréal Paris Lash Paradise Maskara’yı kullanıyor.

2. Pürüzsüz ten makyajı

Balık burcu makyajında Alp Kavasoğlu, göz altı morluklarını gizlemek için yüksek örtücülüğü olan bir kapatıcı kullanıyor. Ten makyajında da hem doğal hem de pürüzsüz bir görünüm elde etmek için Maybelline Fit Me Fondöten’i kullanıyor. Balık burcunun yumuşak yüz hatlarını biraz daha belirginleştirmek için de elmacık kemikleri altına kontür uyguluyor ve yüze daha keskin bir hat kazandırıyor.

3. Balık burcu ruju

Gelelim dudaklara: Balık burcu makyajında odak gözlerde olduğu için dudaklarda nude renkler daha kullanışlı. Maybelline Matte Ink Zodiac ruj koleksiyonundaki Ink Crayon 20 Enjoy The View rengi, tam bir balık burcu ruj rengi. 8 saate kadar kalıcı, mat bitişli bu kalem ruj, gül kurusu tonuyla dudaklarda doğal bir etki bırakıyor ve bronz göz makyajıyla uyum sağlıyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?