Kova Burcu Özellikleri ve Makyaj Önerileri

Kova Burcu Özellikleri ve Makyaj Önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Özgürlüğüne düşkün ve adil yapılarıyla bilinen kova burcu özellikleri ve makyaj önerilerine birlikte göz atıyoruz!

Sevecen tavırlarıyla bilinen, özgürlüklerine düşkünlükleriyle nam salmış Kova burcu insanları, her zaman adalet duygularıyla ön plana çıkarlar. Kova burcu kadını ve kova burcu erkekleri her ne kadar farklılık gösterse de, bulundukları ortamda her zaman fark yaratırlar.

Zodyak’ın en bağımsız, bir o kadar da cana yakın ve adaletli burcu olan kova burcu özelliklerine çok daha yakından bakıp, kova burcu makyaj önerilerini paylaşıyoruz!

Kova burcu özellikleri

Kova burcu özellikleri

Kova burcu tarihleri: 21 Ocak – 19 Şubat

Elementi: Hava

Yönetici gezegeni: Uranüs, Satürn

Renkler: Mavi, turkuaz, turuncu

Uğurlu sayılar: 4

Kova burcu taşları: Akuamarin, yeşim, ametist, pembe kuvars. (Doğal taşların özelliklerini öğrenmek için makalemize göz atabilirsin.)

Kova burcu özellikleri arasında en çok ön plana çıkan, özgürlüğüne düşkün olmaları. Bir kova burcu, sınırları asla sevmez, bağımsızdırlar ve kısıtlandıklarında ise uzaklaşırlar. Bununla birlikte son derece sevecen, cana yakın ve yardımseverlerdir. Adalet duyguları çok baskındır ve haksızlık karşısında sessiz kalamazlar.

Kova burçları her zaman yenilikleri sever ve açık fikirlidir. Olayları çoğunlukla mantık çerçevesinde değerlendirir ve hızlı öğrenirler. Önyargısız oldukları için kolay samimiyet kurabilirler. Hayal gücü en renkli burçlar arasındadır ve çok özgündürler. Arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi, eğlenmeyi ve entelektüel ortamlarda olmayı çok severler.

Kova burcu olumsuz özelliklerine bakacak olursak, verdikleri sözleri tutmakta biraz başarısız olduklarını söyleyebiliriz. Özgürlüğüne düşkünlükleri onları bazen yalnızlığı sevme noktasına bile getirebilir. Siz de bu alana müdahale ettiğinizde, bir kova burcunun sizden hızla soğuduğunu görebilirsiniz. Karşıt görüşleri, ilgi delisi ve sıkıcı insanları hiç sevmezler. Koç burçlarının hevesi çabuk kırılabilir ve alıngan yapıları yüzünden siz daha ne olduğunu anlamadan size kırılmış olabilirler. Bir koç burcuna sınır koymadığınız sürece onun yardımsever ve eğlenceli yanından beslenebilirsiniz.

Kova burcu 2022 yorumlarını okumadan geçme!

Kova burcu kadını özellikleri

Kova burcu kadını özellikleri

Kova burcu kadını özelliklerinde özgürlüğüne düşkün ve mantıktan yana olduklarını görürüz. Aşk onlar için önemlidir ama romantik olmaktan çok, ayakları daha yere basan bir karakterdedirler. Anlık yaşamaktan ziyade, daha çok ilişkilerinde geleceği planlarlar. Her zaman eğlenceli ve esprilidirler, bu yüzden onların etrafında olmak çekicidir. Zaman zaman bir kova kadını size mesafeli ve soğuk gelebilir, bu da onları elde edilmesi zor yapabilir. İlişkilerinde fiziksel çekime önem verseler de daha çok partnerleriyle fikir alışverişlerine ve öğrenmeye önem verirler. Bir kova kadını size çok şey katabilir ama karşılığında kendinin de bir şeyler öğrenebileceği, birlikte büyüyebileceği bir eş arar. Duygularını ifade etmekte zorlanan kova burcu kadınları, genellikle kendini esprilerle ifade edebilir.

Kova burcu erkeği özellikleri

Kova burcu erkeği özelliklerine baktığımızda, hayalperest birini görürüz. Çok zeki ve mantıklı insanlardır ve olayları genellikle çoğunluğun baktığı açının dışında değerlendirirler. Arkadaşlıkları çok derindir ve zaman zaman aile bağlarının önüne geçebilir. Kova erkeği aşk ilişkilerinde kendini kolay kolay kaptırmaz. Bu yüzden soğuk ve mesafeli olarak değerlendirilirler. Eğer bir koç erkeğini sınırlandırmaya, ne giyeceğini veya ne yapacağına yön vermeye kalkarsanız, sizden hızla soğuyacaktır. Yoğun duygulardan ve bunların ifade edilmesinden hoşlanmazlar, bu yüzden kendini ifade etme konusunda kendini köşeye sıkışmış hissederse kaçabilirler. Mantık yönleri ağır bastığı için, aniden aşık olup evlenmek yerine, arkadaşlığın ön planda olduğu bir evlilik onları çok daha güvende hissettirir.

Kova burcu burç uyumu

Kova burcunun anlaştığı burçlar: İkizler, Terazi, Aslan

Kova burcunun anlaşamadığı burçlar: Yengeç, Boğa, Koç

Kova burcu makyajı

Kova burcu makyajı

Kova burcunun yeniliklere açık olduğunu söylemiştik, bu yüzden de kova burcu makyajında güzellik trendleri her zaman ön plandadır. Özgün karakterleri sayesinde bir şeyi kendilerine çok yakıştırırlar ve öncü olurlar. Maybelline New York makyaj artisti Alp Kavasoğlu da yaptığı kova burcu makyajında, kovaların bu yenilikçi ve trendsetter özelliklerini harika bir şekilde vurgulamış.

1. Cut Crease Göz Makyajı

Kova burcu göz makyajı trendlerini asla kaçırmaz, bu yüzden de Alp göz makyajında cut crease yöntemini kullanıyor. Kahverengi bir göz kalemi ile keskin bir eyeliner çektikten sonra, göz kapağına doğal bir cut crease makyajı yapıyor. Boşlukta kalan kısma da pembe metalik bir far uygulayarak göz makyajını ön plana çıkarıyor. Kova burcunun anlamlı bakışlarını vurgulamak için de Maybelline Lash Sensational Maskara’nın yelpaze etkisinden faydalanıyor.

2. Kusursuz Ten Makyajı

Eğlenceye düşkün Kova burcu için kalıcı ten makyajı son derece önemli. Bu yüzden transfer olmayan, kapatıcılığı yüksek ama doğal bitişli, kalıcı bir fondöten tercih ediyor. Önerimiz: Maybelline Super Stay Active Wear Fondöten. Göz altındaki morlukları gizlemek ve yüzü aydınlatmak için de Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı’yı kullanıyor. Yüzü ısıtmak ve doğal bir şekilde boyutlandırmak için de City Bronzer’ı tercih ediyor.

3. İddialı dudak makyajı

Kova burcu makyajında kırmızı bir ruj olmazsa olmazlardan! Alp de makyajda, Maybelline Super Stay Matte Ink Zodiac koleksiyonundaki Kova burcu ruju olan Ink Crayon 50 Own Your Empire rengini kullanıyor. Dudakları anında ön plana çıkaran ve çekicilik katan bu kırmızı ruj, kalem formuyla çok kolay sürülüyor hem de 8 saate kadar kalıcı bir etki veriyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?